MAN rozbuduje centrum logistyczne

06 lutego 2024

MAN rozbuduje centrum logistyczne

Spis treści

Firma MAN Truck & Bus planuje rozbudować swoje centrum logistyczne w Salzgitter w Dolnej Saksonii. W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział przedstawiciele firmy oraz władz, w tym burmistrz Salzgitter i sekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Dolnej Saksonii. Rozpoczęcie operacji w nowym obiekcie zaplanowane jest na połowę 2025 roku.

Jednym z powodów konieczności rozbudowy obiektu jest ciągłe poszerzanie przez MAN swojej gamy produktów o zerowej emisji. Rozbudowane centrum logistyczne będzie skoncentrowane na rozwijaniu pojazdów napędzanych elektrycznie, co niesie za sobą dodatkowe zapotrzebowanie na komponenty do pojazdów elektrycznych, w tym baterie i ich części.

Zakończenie budowy planowane jest na koniec bieżącego roku, a uruchomienie operacji w nowym obiekcie na połowę 2025 roku. Rozbudowa powiększy centrum logistyczne, które obecnie zatrudnia 800 pracowników, o jedną czwartą, osiągając łączną powierzchnię około 230 000 metrów kwadratowych.

- Centrum logistyczne zapewni szybkie i niezawodne dostawy klientom na całym świecie. W przyszłości będziemy wysyłać stąd również części zamienne do naszych pojazdów elektrycznych, w tym baterie i ich części. To również wzmacnia pozycję MAN w Dolnej Saksonii i samym Salzgitter – mówi dyrektor ds. produkcji i logistyki MAN, Michael Kobriger.

Obecnie centrum logistyczne w Salzgitter dostarcza części warsztatom, głównym importerom na całym świecie oraz pięciu regionalnym magazynom MAN. 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield