DB Schenker i Ledvance rozszerzają partnerstwo

01 lutego 2024

DB Schenker i Ledvance rozszerzają partnerstwo

Spis treści

DB Schenker oraz Ledvance, firma oferująca innowacyjne produkty i rozwiązania oświetleniowe, postanowili rozszerzyć obszar współpracy o Polskę. Obecnie operator logistyczny odpowiada za transport lądowy i dystrybucję przesyłek na 23 kierunkach w rejonie Europy Północnej, Środkowej i Wschodniej oraz import towarów Ledvance z Chin do Polski i Czech w transporcie oceanicznym.

Rozwiązania szyte na miarę

Jednym z kluczowych rozwiązań zaprojektowanych dla klienta było utworzenie dedykowanego zespołu Control Tower. Jego głównym zadaniem jest planowanie i organizacja kompleksowego procesu dystrybucji, zapewniając jednocześnie sprawną komunikację między operatorem, Ledvance a dostawcą logistyki kontraktowej. Zespół ten nadzoruje także całą dokumentację, proces awizacji przesyłek, fakturowanie, raportowanie oraz skuteczne rozwiązywanie bieżących problemów operacyjnych. To nietypowe podejście gwarantuje najwyższą jakość obsługi oraz niezawodność procesów logistycznych.

– Ledvance to firma, z którą DB Schenker współpracuje już od lat w Niemczech. Niezmiernie cieszy mnie fakt, że udało nam się rozszerzyć nasze partnerstwo biznesowe o Polskę. Tym bardziej, że oczekiwania klienta dotyczące czasu dostawy, eliminacji uszkodzeń przesyłek i niezawodności procesów wymagały od nas wdrożenia dedykowanych rozwiązań. Nasze zespoły stanęły na wysokości zadania wykazując się olbrzymią elastycznością i zaangażowaniem. Pełna implementacja projektu była rozłożona w czasie, ale pierwsza przesyłka została wysłana już 4 miesiące od momentu podjęcia decyzji o współpracy. – mówi Władysław Kiczak, VP Head of Land Cluster North East Europe w DB Schenker.

Znaczenie strategii zrównoważonego rozwoju

Decydującym czynnikiem, który wpłynął na podjęcie współpracy między firmami, była wspólna strategia ESG oraz wyraźnie określone cele środowiskowe, które są kluczowe dla klienta. Terminal DB Schenker we Wrocławiu, odpowiedzialny za koordynację operacji transportowych dla Ledvance, posiada certyfikację BREEAM oraz jest integralną częścią sieci tzw. zielonych terminali operatora. Dodatkowo, wprowadzenie skróconych tras w proponowanym modelu transportowym przyczyni się do obniżenia emisji CO2.

– W Ledvance każdą decyzję podejmujemy bazując na naszych zasadach, tj.: dążeniu do doskonałości, wygrywaniu razem i odkrywaniu nowych możliwości. Ledvance Transport był i jest kluczowym ogniwem w naszej organizacji umożliwiającym spełnienie tych obietnic. Logicznym krokiem jest więc współpraca z firmami, które również dążą do działania według tych reguł na poziomie globalnym i lokalnym, aby tworzyć znaczącą wartość dla naszych klientów, środowiska i naszych pracowników. DB Schenker i Ledvance podjęły się tego wymagającego projektu i pomyślnie go wdrożyły jako partnerzy – mówi Theresa Reis, Head of Transport Europe, Ledvance

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield