Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

30 stycznia 2024

Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Spis treści

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

Spółka celowa zostanie utworzona na podstawie umowy joint venture, podpisanej w 2022 roku i będzie składać się z EU Industrial Club IV oraz Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN). Park logistyczny w Zgorzelcu stanowi kolejny wspólny projekt PHN i Hillwood. W ramach wcześniejszej współpracy zrealizowano projekty magazynowe w Parzniewie oraz Świebodzinie.

Planowana inwestycja w Zgorzelcu obejmie cztery budynki o łącznej powierzchni około 220 tys. mkw. Park logistyczny wyróżniać się będzie strategiczna lokalizacja - tuż przy zjeździe z autostrady A4 oraz dwa kilometry od granicy polsko-niemieckiej.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Janus Polska - otwarty na biznes!

Firma Janus, działająca na rynku od 2002 roku, dostawca produktów i technologii dla self-storage, uruchomił zakład produkcyjny we Wrocławiu. Decyzja o otwarciu na polskim rynku nowoczesnej fabryki to kamień milowy zarówno dla rozwoju firmy, jak i branży self-storage w Europie.

18 grudnia 2023
Stokrotka wynajmuje w parku magazynowym Prologis

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła ponad 6 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w budynku DC4 w centrum dystrybucyjnym Prologis Park Wrocław III. W poszukiwaniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu firmę reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield.

14 grudnia 2023
Cushman & Wakefield