Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

30 stycznia 2024

Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Spis treści

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

Spółka celowa zostanie utworzona na podstawie umowy joint venture, podpisanej w 2022 roku i będzie składać się z EU Industrial Club IV oraz Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN). Park logistyczny w Zgorzelcu stanowi kolejny wspólny projekt PHN i Hillwood. W ramach wcześniejszej współpracy zrealizowano projekty magazynowe w Parzniewie oraz Świebodzinie.

Planowana inwestycja Hillwood i PHN w Zgorzelcu obejmie cztery budynki o łącznej powierzchni około 220 tys. mkw. Park logistyczny wyróżniać się będzie strategiczna lokalizacja - tuż przy zjeździe z autostrady A4 oraz dwa kilometry od granicy polsko-niemieckiej.

 

Zobacz również: Magazyny na wynajem we Wrocławiu

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield