Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

21 września 2023

Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Spis treści

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

Magazyny na Górnym Śląsku

Accolade z myślą o dalszym rozwoju i poszerzeniu swojego portfolio, rozpoczyna inwestycję w nowy park przemysłowy na Górnym Śląsku. Ten nowy kompleks magazynowy w Rudzie Śląskiej zajmie powierzchnię 67 tys. metrów kwadratowych, a wartość tej inwestycji wynienie 55 milionów euro.

Optymalne dostosowanie do potrzeb klienta 

Park zostanie zbudowany na działce o powierzchni 13,5 hektara i składać się będzie z dwóch budynków. 

Zgodnie z długotrwałym zaangażowaniem Accolade na rzecz wysokich standardów ekologicznych,  ta inwestycja również zostanie objęta certyfikacją BREEAM na poziomie co najmniej Excellent. Park będzie mieć również możlwiość dostosowania do indywidualnych potrzeb klienta.

Wizja rozwoju w regionie z dogodną lokalizacją i wspierającą infrastrukturą

Accolade już posiada jeden park magazynowy na Górnym Śląsku, zlokalizowany w Częstochowie. Decyzja o inwestycji w kolejny kompleks uwzględnia strategiczną lokalizację i atrakcyjne cechy tego regionu, co zapewni dalszy rozwój i sukces firmy na tym rynku.

Lokalizacja tego parku jest strategiczna. Znajduje się on tuż przy autostradzie A4, zapewniając szybkie połączenie z Niemcami oraz miastami na zachodzie Polski. Ponadto, jego bliskość do międzynarodowego portu lotniczego Katowice-Pyrzowice czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Górny Śląsk to niezwykle atrakcyjny rynek, który cieszył się silną pozycją w sektorze magazynowym już od samego początku jego rozwoju w Polsce. Doceniamy ogromny potencjał tej lokalizacji, jej infrastrukturę i bogate zaplecze kadrowe. Czynniki te zachęcają firmy do prowadzenia i rozwijania działalności właśnie w tym regionie. Wierzymy, że nasze inwestycje przyczynią się do dalszego rozwoju tego rynku, oferując jednocześnie najemcom najlepsze warunki dla ich biznesów – mówi Jarek Wnuk, dyrektor zarządzający Accolade w Polsce.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
REDKOM Development realizuje nowy projekt w Chrząstowicach

REDKOM Development, ogłosił swoją najnowszą inwestycję w województwie opolskim. Firma planuje realizację obiektu przemysłowo-magazynowego o nazwie "Logistic Park Opole" w Chrząstowicach.

06 lipca 2023
MAINFREIGHT otwiera magazyn w Sosnowcu

Globalny dostawca usług logistycznych, podpisał umowę na blisko 2540 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Sosnowiec III

17 marca 2023
Cushman & Wakefield