Czesi planują zbudować autostradę łączącą Pragę z Wrocławiem i Szczecinem. Prace ruszą w 2018 roku

20 grudnia 2017

Czesi planują zbudować autostradę łączącą Pragę z Wrocławiem i Szczecinem. Prace ruszą w 2018 roku

Spis treści

W przyszłym roku nasi południowi sąsiedzi planują rozpoczęcie budowy kolejnych kilometrów autostrady D11. Jak informuje Ambasada Polski w Czechach, dwa odcinki połączą Pragę z Wrocławiem oraz Szcecinem

Inwestycja jest elementem większego planu, którego założeniem jest uruchomienie 210 kilometrów autostrad w ciągu najbliższych trzech lat, czyli do 2021 roku. Jednym z najważniejszych priorytetów Czechów jest autostrada D11 łącząca Pragę ze stolicą Dolnego Śląska oraz Szczecinem.

Po polskiej stronie D11 połączy się z drogą szybkiego ruchu S3. Jak zauważył minister transportu, Andrzej Adamczyk, poprzez to powiązanie polska trasa zostanie włączona w sieć transportową Republiki Czeskiej i całej południowej Europy.

Pod koniec grudnia Minister poinformował również o zakończeniu przygotowań do budowy dalszej części S3 - na odcinku od czeskiej granicy do Bałtyku. Pierwsze fragmenty bedą miały kolejno 22,4 oraz 19 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield