Czesi planują zbudować autostradę łączącą Pragę z Wrocławiem i Szczecinem. Prace ruszą w 2018 roku

21 grudnia 2017

Czesi planują zbudować autostradę łączącą Pragę z Wrocławiem i Szczecinem. Prace ruszą w 2018 roku

Spis treści

W przyszłym roku nasi południowi sąsiedzi planują rozpoczęcie budowy kolejnych kilometrów autostrady D11. Jak informuje Ambasada Polski w Czechach, dwa odcinki połączą Pragę z Wrocławiem oraz Szcecinem

Inwestycja jest elementem większego planu, którego założeniem jest uruchomienie 210 kilometrów autostrad w ciągu najbliższych trzech lat, czyli do 2021 roku. Jednym z najważniejszych priorytetów Czechów jest autostrada D11 łącząca Pragę ze stolicą Dolnego Śląska oraz Szczecinem.

Po polskiej stronie D11 połączy się z drogą szybkiego ruchu S3. Jak zauważył minister transportu, Andrzej Adamczyk, poprzez to powiązanie polska trasa zostanie włączona w sieć transportową Republiki Czeskiej i całej południowej Europy.

Pod koniec grudnia Minister poinformował również o zakończeniu przygotowań do budowy dalszej części S3 - na odcinku od czeskiej granicy do Bałtyku. Pierwsze fragmenty bedą miały kolejno 22,4 oraz 19 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Janus Polska - otwarty na biznes!

Firma Janus, działająca na rynku od 2002 roku, dostawca produktów i technologii dla self-storage, uruchomił zakład produkcyjny we Wrocławiu. Decyzja o otwarciu na polskim rynku nowoczesnej fabryki to kamień milowy zarówno dla rozwoju firmy, jak i branży self-storage w Europie.

18 grudnia 2023
Cushman & Wakefield