Czesi planują zbudować autostradę łączącą Pragę z Wrocławiem i Szczecinem. Prace ruszą w 2018 roku

21 grudnia 2017

Czesi planują zbudować autostradę łączącą Pragę z Wrocławiem i Szczecinem. Prace ruszą w 2018 roku
W przyszłym roku nasi południowi sąsiedzi planują rozpoczęcie budowy kolejnych kilometrów autostrady D11. Jak informuje Ambasada Polski w Czechach, dwa odcinki połączą Pragę z Wrocławiem oraz Szcecinem

Inwestycja jest elementem większego planu, którego założeniem jest uruchomienie 210 kilometrów autostrad w ciągu najbliższych trzech lat, czyli do 2021 roku. Jednym z najważniejszych priorytetów Czechów jest autostrada D11 łącząca Pragę ze stolicą Dolnego Śląska oraz Szczecinem.

Po polskiej stronie D11 połączy się z drogą szybkiego ruchu S3. Jak zauważył minister transportu, Andrzej Adamczyk, poprzez to powiązanie polska trasa zostanie włączona w sieć transportową Republiki Czeskiej i całej południowej Europy.

Pod koniec grudnia Minister poinformował również o zakończeniu przygotowań do budowy dalszej części S3 - na odcinku od czeskiej granicy do Bałtyku. Pierwsze fragmenty bedą miały kolejno 22,4 oraz 19 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield