Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

17 listopada 2022

Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Spis treści

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

Kontynuacja współpracy

Nowy projekt to kontynuacja wieloletniej współpracy między Hillwood Polska i Bankiem Pekao. Od początku tego roku bank wsparł inwestycje firmy w Łyszkowicach, Piekarach Śląskich oraz Słubicach na łączną kwotę 155,4 mln euro. 

Park logistyczny Hillwood Łódź Chocianowice o łącznej powierzchni  97 tys. mkw. będzie gotowy do użytku w III kw. 2023 roku. Projekt powstał z myślą o ochronie środowiska i przewiduje certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z naszym partnerem bankowym . Doceniamy profesjonalną obsługę na każdym etapie, przede wszystkim sprawny przebieg negocjacji parametrów finansowania, szybkie podjęcie decyzji kredytowej oraz efektywny proces negocjacji dokumentacji kredytowej – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska. – Inwestycje prowadzone przez nas w Polsce Centralnej cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najemców. Łódź jest doskonałym punktem przeładunkowym, gdzie powstają sortownie największych firm kurierskich oraz magazyny dla sektora e-commerce. Popyt na magazyny w regionie nie słabnie, a poziom pustostanów za pierwsze półrocze kształtował się na niskim poziomie, niewiele ponad 4 proc. – dodaje.

– Projekt w Łodzi to już 17. inwestycja Hillwood sfinansowana przez Bank Pekao. Pokazuje to jak ważnym i strategicznym partnerem dla Pekao jest Grupa Hillwood. Tak jak w przypadku innych centrów logistycznych Hillwood, projekt ten łączy w sobie znakomitą lokalizację oraz najwyższe standardy ESG potwierdzone certyfikatem BREEAM, a tym samym wpisuje się doskonale w strategię Banku Pekao – mówi Łukasz Białecki, Dyrektor Biura Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Banku Pekao.

 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield