Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

17 listopada 2022

Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.
W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

Kontynuacja współpracy

Nowy projekt to kontynuacja wieloletniej współpracy między Hillwood Polska i Bankiem Pekao. Od początku tego roku bank wsparł inwestycje firmy w Łyszkowicach, Piekarach Śląskich oraz Słubicach na łączną kwotę 155,4 mln euro. 

Park logistyczny Hillwood Łódź Chocianowice o łącznej powierzchni  97 tys. mkw. będzie gotowy do użytku w III kw. 2023 roku. Projekt powstał z myślą o ochronie środowiska i przewiduje certyfikację w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z naszym partnerem bankowym . Doceniamy profesjonalną obsługę na każdym etapie, przede wszystkim sprawny przebieg negocjacji parametrów finansowania, szybkie podjęcie decyzji kredytowej oraz efektywny proces negocjacji dokumentacji kredytowej – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska. – Inwestycje prowadzone przez nas w Polsce Centralnej cieszą się dużym zainteresowaniem wśród najemców. Łódź jest doskonałym punktem przeładunkowym, gdzie powstają sortownie największych firm kurierskich oraz magazyny dla sektora e-commerce. Popyt na magazyny w regionie nie słabnie, a poziom pustostanów za pierwsze półrocze kształtował się na niskim poziomie, niewiele ponad 4 proc. – dodaje.

– Projekt w Łodzi to już 17. inwestycja Hillwood sfinansowana przez Bank Pekao. Pokazuje to jak ważnym i strategicznym partnerem dla Pekao jest Grupa Hillwood. Tak jak w przypadku innych centrów logistycznych Hillwood, projekt ten łączy w sobie znakomitą lokalizację oraz najwyższe standardy ESG potwierdzone certyfikatem BREEAM, a tym samym wpisuje się doskonale w strategię Banku Pekao – mówi Łukasz Białecki, Dyrektor Biura Finansowania Nieruchomości Komercyjnych w Banku Pekao.

 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Notino w MDC2 Park Łódź South

Największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, Notino, zdecydował się na wynajem powierzchni o powierzchni ponad 28 000 mkw w MDC2 Park Łódź South. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przy udziale Cushman & Wakefield, renomowanej firmy doradczej.

13 czerwca 2023
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Castorama w nowym magazynie od 7R w Łodzi

Do 7R Park Łódź East I wprowadza się nowy najemca, który zajmie łączną powierzchnię 36 tys. mkw.

10 stycznia 2022
Cushman & Wakefield