Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

27 października 2022

Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego
Spółka wiodąca na globalnym rynku skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu.

Spółka skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu. To realizacja Panattoni dla klienta z sektora odzieżowego. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie ok. 3000 pracowników.

E-commerce dla europejskich rynków 

Budowa magazynów ruszy na przełomie 2022 i 2023 roku. Firma zdecydowała się na najem nowej lokalizacji z myślą o prowadzeniu operacji e-commerce dla kilku rynków europejskich. Oprócz przestrzeni magazynowej do jej dyspozycji oddane zostanie trzykondygnacyjne biuro o łącznej powierzchni 6000 mkw.

„Globalnie na początku tego roku e-commerce dla branży fashion wart był ok. 744 miliardy dolarów. Jego wartość ma osiągnąć nawet 1,1 biliona dolarów w 2026 roku. Trendy te znajdują odzwierciedlenie na polskim rynku, który coraz częściej staje się hubem dla całej Europy. Jest to możliwe dzięki strategicznej lokalizacji, a także nowoczesnym obiektom, które pozwalają na obsługę rosnących wolumenów odzieżowego e-commerce’u” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Budowa w duchu zrównoważonego rozwoju

Inwestycja ma spełniać najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa, co potwierdzi certyfikacja metodą BREEM na poziomie Outstanding. Magazyny powstaną bez użycia PCV (poza garażami podziemnymi), a na dachach pojawią się instalacje fotowoltaiczne. Na terenie obiektu znajdzie się infrastruktura rowerowa, stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz system odzyskiwania wody deszczowej, która będzie wykorzystywana w toaletach i do podlewania trawników. 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West

Operator logistyczny zostanie najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. mkw nowoczesnej powierzchni.

24 stycznia 2023
Vilmorin Garden powiększa magazyn u SEGRO w Komornikach

Vilmorin Garden wynajął 10 500 mkw. w ramach nowej hali w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield