Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

27 października 2022

Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

Spis treści

Spółka wiodąca na globalnym rynku skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu.

Spółka skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu. To realizacja Panattoni dla klienta z sektora odzieżowego. W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie ok. 3000 pracowników.

E-commerce dla europejskich rynków 

Budowa magazynów ruszy na przełomie 2022 i 2023 roku. Firma zdecydowała się na najem nowej lokalizacji z myślą o prowadzeniu operacji e-commerce dla kilku rynków europejskich. Oprócz przestrzeni magazynowej do jej dyspozycji oddane zostanie trzykondygnacyjne biuro o łącznej powierzchni 6000 mkw.

„Globalnie na początku tego roku e-commerce dla branży fashion wart był ok. 744 miliardy dolarów. Jego wartość ma osiągnąć nawet 1,1 biliona dolarów w 2026 roku. Trendy te znajdują odzwierciedlenie na polskim rynku, który coraz częściej staje się hubem dla całej Europy. Jest to możliwe dzięki strategicznej lokalizacji, a także nowoczesnym obiektom, które pozwalają na obsługę rosnących wolumenów odzieżowego e-commerce’u” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Budowa w duchu zrównoważonego rozwoju

Inwestycja ma spełniać najwyższe standardy zrównoważonego budownictwa, co potwierdzi certyfikacja metodą BREEM na poziomie Outstanding. Magazyny powstaną bez użycia PCV (poza garażami podziemnymi), a na dachach pojawią się instalacje fotowoltaiczne. Na terenie obiektu znajdzie się infrastruktura rowerowa, stacja ładowania samochodów elektrycznych oraz system odzyskiwania wody deszczowej, która będzie wykorzystywana w toaletach i do podlewania trawników. 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield