Just In Time kontynuuje współpracę z MLP Group

20 października 2022

Just In Time kontynuuje współpracę z MLP Group

Spis treści

Polski operator logistyczny przedłużył umowę najmu magazynów w centrum MLP Gliwice. Firma ma teraz do dyspozycji ponad 10 600 mkw. powierzchni.

Nowe powierzchnie magazynowe i biurowe

Just In Time Logistics sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie m.in. magazynowania, transportu, dystrybucji oraz odpraw celnych. Od 2017 r. firma współpracuje z MLP Group. Poprzednia umowa najmu obejmowała blisko 5 000 mkw. powierzchni, obecnie to ponad 10 300 mkw. przeznaczonych na cele magazynowe oraz ponad 300 mkw. przeznaczonych na cele biurowe.

Przedłużenie umowy jest dla nas zawsze ważnym momentem, potwierdzającym atrakcyjność oferowanych przez nas powierzchni komercyjnych oraz dopasowanie ich do potrzeb partnerów biznesowych. Doceniają oni w ten sposób wysoki standard obiektów, konkurencyjne stawki czynszów oraz nasze strategiczne starania ukierunkowane na stosowanie rozwiązań mających na celu ochronę środowiska naturalnego i osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

MLP Gliwice – centrum logistyczne na Górnym Śląsku

MLP Gliwice to centrum logistyczne położone na terenie gminy Zbrosławice, 6 km od centrum Gliwic. Składają się na nie 3 nowoczesne hale magazynowe klasy A o łącznej docelowej powierzchni najmu ok. 53 000 mkw. W odległości 2 km od centrum znajduje się węzeł Zabrze Zachód na autostradzie A1, a 1 km dzieli je od drogi krajowej nr 78 prowadzącej do lotniska w Katowicach.

Ze względu na dogodną lokalizację oraz dynamiczny rozwój usług magazynowych nasza firma zdecydowała się na pozostanie w obecnej lokalizacji. Umożliwi to kontynuowanie naszej strategii biznesowej i umocni współpracę z firmą MLP w kolejnych latach – dodał Marcin Niepsuj Logistics Development Director z Just In Time Logistics Sp. z o.o.

 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Śląsk to kopalnia biznesu i magazynów!

Silnie zdywersyfikowany popyt, strategiczna lokalizacja w pobliżu kluczowych rynków zagranicznych, rozwinięta infrastruktura, duży, liczący 4,5 mln mieszkańców rynek – lista argumentów motywujących inwestorów do ulokowania swojego kapitału na Śląsku jest naprawdę długa. Najlepiej ilustruje to lokalny rynek powierzchni magazynowo - przemysłowych, który podsumowuje najnowszy raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield „Kopalnie Biznesu”. Jak czytamy w opracowaniu, w latach 2021-2023 nigdzie indziej w Polsce nie powstało tak dużo magazynów jak właśnie w regionie śląskim, który wyprzedził kolejny w stawce region mazowiecki o prawie 10%. Co więcej, województwo to wygrywa w stawce z wiodącymi lokalizacjami CEE i ma apetyt na więcej.

05 czerwca 2024
Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
Cushman & Wakefield