Budki dla jeży, nietoperzy i owadów w parku Prologis

22 kwietnia 2022

Budki dla jeży, nietoperzy i owadów w parku Prologis

Spis treści

Domki dla zwierząt powstają w inicjatywie idei PARKlife™ Prologis.

Infrastruktura Wrocławskiego Parku została rozbudowana o 6 domków dla jeży, 4 hotele dla owadów oraz budkę lęgową nietoperzy. Jeże, chronione w Polsce, wprowadzą się jesienią, kiedy będą szukały miejsca do hibernacji. Wcześniej będzie można spotkać pożyteczne owady - pszczoły, biedronki i trzmiele.

Schronienia dla najmniejszych

Domki i szopy powinny zapewnić komfortowe warunki dla zwierząt znoszących jaja. Dać im schronienie przed deszczem, chłodem oraz zwierzętami żywiącymi się owadami i drobnymi zwierzętami.

Są też schronienia dla znajdujących się pod ochroną nietoperzy. Będą one sojusznikami w walce z komarami. Potrafią zjeść ich nawet 2000 w ciągu nocy.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield