Budki dla jeży, nietoperzy i owadów w parku Prologis

22 kwietnia 2022

Budki dla jeży, nietoperzy i owadów w parku Prologis

Spis treści

Domki dla zwierząt powstają w inicjatywie idei PARKlife™ Prologis.

Infrastruktura Wrocławskiego Parku została rozbudowana o 6 domków dla jeży, 4 hotele dla owadów oraz budkę lęgową nietoperzy. Jeże, chronione w Polsce, wprowadzą się jesienią, kiedy będą szukały miejsca do hibernacji. Wcześniej będzie można spotkać pożyteczne owady - pszczoły, biedronki i trzmiele.

Schronienia dla najmniejszych

Domki i szopy powinny zapewnić komfortowe warunki dla zwierząt znoszących jaja. Dać im schronienie przed deszczem, chłodem oraz zwierzętami żywiącymi się owadami i drobnymi zwierzętami.

Są też schronienia dla znajdujących się pod ochroną nietoperzy. Będą one sojusznikami w walce z komarami. Potrafią zjeść ich nawet 2000 w ciągu nocy.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield