Nowa inwestycja Develi i Hillwooda w Malinie

25 marca 2022

Nowa inwestycja Develi i Hillwooda w Malinie
Wspólna inwestycja w Malinie koło Wrocławia Develi i Hillwooda ma planowaną powierzchnię 400 tys mkw. Wartość inwestycji ma przekroczyć 1,5 mld zł.

Develia podpisała list intencyjny o współpracy joint venture z Hillwood Polska na wspólną inwestycję w podwrocławskiej Malinie. Planowana powierzchnia budowanego centrum logistycznego ma wynieść co najmniej 400 000 mkw. Szacunkowa wartość całego projektu przekroczy 1,5 mld zł.

Projekt będzie realizowany w co najmniej czterech etapach. List intencyjny przewiduje etapową sprzedaż gruntu spółce celowej, w której Develia będzie miała 25% udziałów. Develia i Hillwood już prowadzą rozmowy z lokalnymi władzami w sprawie zmiany przeznaczenia terenu pod projekt. Deweloper szacuje, że wpływy ze sprzedaży całej nieruchomości gruntowej wyniosą około 35 mln euro. Projekt będzie bazował na doświadczeniach obu firm, ale zarządzaniem operacyjnym zajmie się zespół Hillwood.

Realizacja projektu w Malinie jest krokiem w kierunku powiększenia naszej oferty w okolicach Wrocławia. Park logistyczny, który wybudujemy we współpracy z Develią, będzie naszym piątym centrum magazynowym w tym rejonie. Wrocław i cały Dolny Śląsk cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najemców, szczególnie firm z sektorów e-commerce oraz logistyki. Jak wskazują dane za ostatni kwartał ubiegłego roku, jest to trzeci największy rynek w kraju pod względem popytu zgłaszanego na nowoczesne powierzchnie magazynowe – komentuje Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield