Nowa inwestycja Develi i Hillwooda w Malinie

25 marca 2022

Nowa inwestycja Develi i Hillwooda w Malinie

Spis treści

Wspólna inwestycja w Malinie koło Wrocławia Develi i Hillwooda ma planowaną powierzchnię 400 tys mkw. Wartość inwestycji ma przekroczyć 1,5 mld zł.

Develia podpisała list intencyjny o współpracy joint venture z Hillwood Polska na wspólną inwestycję w podwrocławskiej Malinie. Planowana powierzchnia budowanego centrum logistycznego ma wynieść co najmniej 400 000 mkw. Szacunkowa wartość całego projektu przekroczy 1,5 mld zł.

Projekt będzie realizowany w co najmniej czterech etapach. List intencyjny przewiduje etapową sprzedaż gruntu spółce celowej, w której Develia będzie miała 25% udziałów. Develia i Hillwood już prowadzą rozmowy z lokalnymi władzami w sprawie zmiany przeznaczenia terenu pod projekt. Deweloper szacuje, że wpływy ze sprzedaży całej nieruchomości gruntowej wyniosą około 35 mln euro. Projekt będzie bazował na doświadczeniach obu firm, ale zarządzaniem operacyjnym zajmie się zespół Hillwood.

Realizacja projektu w Malinie jest krokiem w kierunku powiększenia naszej oferty w okolicach Wrocławia. Park logistyczny, który wybudujemy we współpracy z Develią, będzie naszym piątym centrum magazynowym w tym rejonie. Wrocław i cały Dolny Śląsk cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najemców, szczególnie firm z sektorów e-commerce oraz logistyki. Jak wskazują dane za ostatni kwartał ubiegłego roku, jest to trzeci największy rynek w kraju pod względem popytu zgłaszanego na nowoczesne powierzchnie magazynowe – komentuje Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Janus Polska - otwarty na biznes!

Firma Janus, działająca na rynku od 2002 roku, dostawca produktów i technologii dla self-storage, uruchomił zakład produkcyjny we Wrocławiu. Decyzja o otwarciu na polskim rynku nowoczesnej fabryki to kamień milowy zarówno dla rozwoju firmy, jak i branży self-storage w Europie.

18 grudnia 2023
Cushman & Wakefield