Nowa inwestycja Develi i Hillwooda w Malinie

25 marca 2022

Nowa inwestycja Develi i Hillwooda w Malinie

Spis treści

Wspólna inwestycja w Malinie koło Wrocławia Develi i Hillwooda ma planowaną powierzchnię 400 tys mkw. Wartość inwestycji ma przekroczyć 1,5 mld zł.

Develia podpisała list intencyjny o współpracy joint venture z Hillwood Polska na wspólną inwestycję w podwrocławskiej Malinie. Planowana powierzchnia budowanego centrum logistycznego ma wynieść co najmniej 400 000 mkw. Szacunkowa wartość całego projektu przekroczy 1,5 mld zł.

Projekt będzie realizowany w co najmniej czterech etapach. List intencyjny przewiduje etapową sprzedaż gruntu spółce celowej, w której Develia będzie miała 25% udziałów. Develia i Hillwood już prowadzą rozmowy z lokalnymi władzami w sprawie zmiany przeznaczenia terenu pod projekt. Deweloper szacuje, że wpływy ze sprzedaży całej nieruchomości gruntowej wyniosą około 35 mln euro. Projekt będzie bazował na doświadczeniach obu firm, ale zarządzaniem operacyjnym zajmie się zespół Hillwood.

Realizacja projektu w Malinie jest krokiem w kierunku powiększenia naszej oferty w okolicach Wrocławia. Park logistyczny, który wybudujemy we współpracy z Develią, będzie naszym piątym centrum magazynowym w tym rejonie. Wrocław i cały Dolny Śląsk cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród najemców, szczególnie firm z sektorów e-commerce oraz logistyki. Jak wskazują dane za ostatni kwartał ubiegłego roku, jest to trzeci największy rynek w kraju pod względem popytu zgłaszanego na nowoczesne powierzchnie magazynowe – komentuje Hubert Michalak, prezes Hillwood Polska.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield