Panattoni realizuje dla Carrefoura BTS o powierzchni 50 000 mkw. w Będzinie

24 stycznia 2022

Panattoni realizuje dla Carrefoura BTS o powierzchni 50 000 mkw. w Będzinie

Spis treści

Deweloper, realizuje już trzeci magazyn BTS dla firmy Carrefour. Tym razem inwestycja będzie miała powierzchnię 50 000 mkw. i powstanie w Będzinie na Śląsku.

Panattoni dostarczy Carrefourowi 50 000 mkw., z czego 13 035 mkw. zajmie specjalna chłodnia. Składać się ona będzie z 4 stref chłodniczych. Inwestycja powstanie w standardzie umożliwiającym uzyskanie certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Panattoni zależy na wykorzystaniu zielonych rozwiązań, dlatego m.in. zaplanował przygotowanie 5 000 mkw. zielonego dachu. Dzięki zdolnościom dźwiękochłonnym oraz termoizolacyjnym ograniczy on hałas, a także będzie chronić pomieszczenia przed przegrzaniem latem, czy wychłodzeniem zimą. 

„Realizacje dla firmy Carrefour ze względu na różnorodność magazynowanych produktów, wymagają personalizacji na najwyższym poziomie i taką Panattoni może zagwarantować, dlatego nasza współpraca kwitnie. Dostarczamy obiekty w kluczowych lokalizacjach dla rozwoju marki w kraju, co pozwala optymalizować firmie Carrefour łańcuchy dostaw i jeszcze sprawniej obsługiwać swoją sieć sklepów.” – Komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director of Panattoni.

BTSy na Górnym Śląsku 

Carrefour Polska dzięki lokalizacji w Będzinie będzie się znajdował ok 7 km od centrum Sosnowca, nieco ponad 10 km od Katowic i niecałe 20 km od Bytomia, czy Chorzowa. Bliskość drogi S1 pozwala również na sprawny dojazd do autostrady A1, a ok. 20 km od realizacji przebiegać będzie autostrada A4, co umożliwi dotarcie w ok. 1,5 godziny do Krakowa. 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Śląsk to kopalnia biznesu i magazynów!

Silnie zdywersyfikowany popyt, strategiczna lokalizacja w pobliżu kluczowych rynków zagranicznych, rozwinięta infrastruktura, duży, liczący 4,5 mln mieszkańców rynek – lista argumentów motywujących inwestorów do ulokowania swojego kapitału na Śląsku jest naprawdę długa. Najlepiej ilustruje to lokalny rynek powierzchni magazynowo - przemysłowych, który podsumowuje najnowszy raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield „Kopalnie Biznesu”. Jak czytamy w opracowaniu, w latach 2021-2023 nigdzie indziej w Polsce nie powstało tak dużo magazynów jak właśnie w regionie śląskim, który wyprzedził kolejny w stawce region mazowiecki o prawie 10%. Co więcej, województwo to wygrywa w stawce z wiodącymi lokalizacjami CEE i ma apetyt na więcej.

05 czerwca 2024
Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
Cushman & Wakefield