Panattoni realizuje dla Carrefoura BTS o powierzchni 50 000 mkw. w Będzinie

24 stycznia 2022

Panattoni realizuje dla Carrefoura BTS o powierzchni 50 000 mkw. w Będzinie

Spis treści

Deweloper, realizuje już trzeci magazyn BTS dla firmy Carrefour. Tym razem inwestycja będzie miała powierzchnię 50 000 mkw. i powstanie w Będzinie na Śląsku.

Panattoni dostarczy Carrefourowi 50 000 mkw., z czego 13 035 mkw. zajmie specjalna chłodnia. Składać się ona będzie z 4 stref chłodniczych. Inwestycja powstanie w standardzie umożliwiającym uzyskanie certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Panattoni zależy na wykorzystaniu zielonych rozwiązań, dlatego m.in. zaplanował przygotowanie 5 000 mkw. zielonego dachu. Dzięki zdolnościom dźwiękochłonnym oraz termoizolacyjnym ograniczy on hałas, a także będzie chronić pomieszczenia przed przegrzaniem latem, czy wychłodzeniem zimą. 

„Realizacje dla firmy Carrefour ze względu na różnorodność magazynowanych produktów, wymagają personalizacji na najwyższym poziomie i taką Panattoni może zagwarantować, dlatego nasza współpraca kwitnie. Dostarczamy obiekty w kluczowych lokalizacjach dla rozwoju marki w kraju, co pozwala optymalizować firmie Carrefour łańcuchy dostaw i jeszcze sprawniej obsługiwać swoją sieć sklepów.” – Komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director of Panattoni.

BTSy na Górnym Śląsku 

Carrefour Polska dzięki lokalizacji w Będzinie będzie się znajdował ok 7 km od centrum Sosnowca, nieco ponad 10 km od Katowic i niecałe 20 km od Bytomia, czy Chorzowa. Bliskość drogi S1 pozwala również na sprawny dojazd do autostrady A1, a ok. 20 km od realizacji przebiegać będzie autostrada A4, co umożliwi dotarcie w ok. 1,5 godziny do Krakowa. 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
REDKOM Development realizuje nowy projekt w Chrząstowicach

REDKOM Development, ogłosił swoją najnowszą inwestycję w województwie opolskim. Firma planuje realizację obiektu przemysłowo-magazynowego o nazwie "Logistic Park Opole" w Chrząstowicach.

06 lipca 2023
MAINFREIGHT otwiera magazyn w Sosnowcu

Globalny dostawca usług logistycznych, podpisał umowę na blisko 2540 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Sosnowiec III

17 marca 2023
Cushman & Wakefield