Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West

19 stycznia 2022

Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West
MLP Group rozpoczyna realizację trzech big boxów. Największy z nich będzie wielkości blisko 50 tys. mkw.

W Parku logistycznym MLP Poznań West powstają trzy obiekty magazynowe, które dostarczą łącznie ponad 90 tys. mkw. Hale będą wielkości od 20 tys. mkw do prawie 50 tys. mkw. Zakończenie budowy i oddanie przestrzeni do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 r.

Centrum powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wszystkie obiekty będą objęte certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Zaplanowano montaż instalacji paneli fotowoltaicznych, w parku powstaje infrastruktura dla rowerzystów, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Co więcej na podstawie rzeczywistego obiektu zostanie stworzony cyfrowy model eksploatacyjny (digital twin obiektu) wzbogacony o cechy fizyczne, parametry techniczne, informacje dotyczące osprzętu oraz zainstalowanych urządzeń.  

Nasze działania obejmują projekt MLP Poznań West, który rozwija się bardzo dynamicznie. Z jednej strony to efekt świetnej lokalizacji w pobliżu Poznania z możliwością szybkiego dojazdu. Z drugiej strony najemcy doceniają wysoką, jakość inwestycji realizowanej w trosce o środowisko naturalne oraz komfort użytkowników – komentuje Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A. 

Magazyny w Poznaniu

Centrum dystrybucyjne MLP Poznań West jest zlokalizowane po zachodniej stronie Poznania. Znajduje się niedaleko drogi ekspresowej S11 i 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Centrum skierowane jest do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. 

 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West

Operator logistyczny zostanie najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. mkw nowoczesnej powierzchni.

24 stycznia 2023
Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

Spółka wiodąca na globalnym rynku skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu.

27 października 2022
Cushman & Wakefield