Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West

19 stycznia 2022

MLP Group rozpoczyna realizację trzech big boxów. Największy z nich będzie wielkości blisko 50 tys. mkw.

W Parku logistycznym MLP Poznań West powstają trzy obiekty magazynowe, które dostarczą łącznie ponad 90 tys. mkw. Hale będą wielkości od 20 tys. mkw do prawie 50 tys. mkw. Zakończenie budowy i oddanie przestrzeni do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 r.

Centrum powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wszystkie obiekty będą objęte certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Zaplanowano montaż instalacji paneli fotowoltaicznych, w parku powstaje infrastruktura dla rowerzystów, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Co więcej na podstawie rzeczywistego obiektu zostanie stworzony cyfrowy model eksploatacyjny (digital twin obiektu) wzbogacony o cechy fizyczne, parametry techniczne, informacje dotyczące osprzętu oraz zainstalowanych urządzeń.  

Nasze działania obejmują projekt MLP Poznań West, który rozwija się bardzo dynamicznie. Z jednej strony to efekt świetnej lokalizacji w pobliżu Poznania z możliwością szybkiego dojazdu. Z drugiej strony najemcy doceniają wysoką, jakość inwestycji realizowanej w trosce o środowisko naturalne oraz komfort użytkowników – komentuje Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A. 

Magazyny w Poznaniu

Centrum dystrybucyjne MLP Poznań West jest zlokalizowane po zachodniej stronie Poznania. Znajduje się niedaleko drogi ekspresowej S11 i 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Centrum skierowane jest do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. 

 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Vilmorin Garden powiększa magazyn u SEGRO w Komornikach

Vilmorin Garden wynajął 10 500 mkw. w ramach nowej hali w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

05 lipca 2022
Poczta Polska wprowadzi się do parku Panattoni w Kaliszu

Poczta Polska wynajęła przestrzeń w budującej się hali w ramach Panattoni Park Kalisz. Zajmie 4 500 mkw. powierzchni magazynowej.

14 kwietnia 2022
Budowa Hillwood Industrial Park Poland rozpoczęta

Hillwood Polska otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego magazynu w ramach Industrial Park Poland w Starym Mieście k. Konina.

22 grudnia 2021
Cushman & Wakefield