Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West

19 stycznia 2022

Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West

Spis treści

MLP Group rozpoczyna realizację trzech big boxów. Największy z nich będzie wielkości blisko 50 tys. mkw.

W Parku logistycznym MLP Poznań West powstają trzy obiekty magazynowe, które dostarczą łącznie ponad 90 tys. mkw. Hale będą wielkości od 20 tys. mkw do prawie 50 tys. mkw. Zakończenie budowy i oddanie przestrzeni do użytkowania planowane jest w III kwartale 2022 r.

Centrum powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Wszystkie obiekty będą objęte certyfikacją BREEAM na poziomie Excellent. Zaplanowano montaż instalacji paneli fotowoltaicznych, w parku powstaje infrastruktura dla rowerzystów, stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz domki dla owadów. Co więcej na podstawie rzeczywistego obiektu zostanie stworzony cyfrowy model eksploatacyjny (digital twin obiektu) wzbogacony o cechy fizyczne, parametry techniczne, informacje dotyczące osprzętu oraz zainstalowanych urządzeń.  

Nasze działania obejmują projekt MLP Poznań West, który rozwija się bardzo dynamicznie. Z jednej strony to efekt świetnej lokalizacji w pobliżu Poznania z możliwością szybkiego dojazdu. Z drugiej strony najemcy doceniają wysoką, jakość inwestycji realizowanej w trosce o środowisko naturalne oraz komfort użytkowników – komentuje Agnieszka Góźdź Dyrektor Sprzedaży w MLP Group S.A. 

Magazyny w Poznaniu

Centrum dystrybucyjne MLP Poznań West jest zlokalizowane po zachodniej stronie Poznania. Znajduje się niedaleko drogi ekspresowej S11 i 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11. Centrum skierowane jest do firm z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji. 

 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield