Budowa Hillwood Industrial Park Poland rozpoczęta

22 grudnia 2021

Budowa Hillwood Industrial Park Poland rozpoczęta

Spis treści

Hillwood Polska otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego magazynu w ramach Industrial Park Poland w Starym Mieście k. Konina.

Deweloper na działce o powierzchni 137 hektarów planuje postawić budynki logistyczno-magazynowe o łącznej powierzchni 600 000 mkw. o nietypowej wysokości - aż do 40 m. Inwestycja będzie zlokalizowana w gminie Stare Miasto koło Konina.

Ekologiczna energia

Magazyny będą miały dostęp do różnorakich mediów, spełniając wymagania zarówno firm logistycznych, jak i produkcyjnych. Będzie również istniała możliwość wykorzystania zasobów płynących z farmy fotowoltaicznej o planowanej mocy 180 MW. Dzięki tego rodzaju działaniom, do 2050 r. Hillwood Polska uda się być coraz bliżej osiągnięcia neutralności klimatycznej zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu.

Industrial Park Poland jest położony u zbiegu autostrady A2 i drogi krajowej nr 72, dzięki którym inwestycja posiada swobodny dostęp do lotnisk i najważniejszych portów morskich, takich jak porty w Gdańsku, Gdyni, Hamburgu i Rotterdamie.

 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield