Budowa Hillwood Industrial Park Poland rozpoczęta

22 grudnia 2021

Budowa Hillwood Industrial Park Poland rozpoczęta
Hillwood Polska otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego magazynu w ramach Industrial Park Poland w Starym Mieście k. Konina.

Deweloper na działce o powierzchni 137 hektarów planuje postawić budynki logistyczno-magazynowe o łącznej powierzchni 600 000 mkw. o nietypowej wysokości - aż do 40 m. Inwestycja będzie zlokalizowana w gminie Stare Miasto koło Konina.

Ekologiczna energia

Magazyny będą miały dostęp do różnorakich mediów, spełniając wymagania zarówno firm logistycznych, jak i produkcyjnych. Będzie również istniała możliwość wykorzystania zasobów płynących z farmy fotowoltaicznej o planowanej mocy 180 MW. Dzięki tego rodzaju działaniom, do 2050 r. Hillwood Polska uda się być coraz bliżej osiągnięcia neutralności klimatycznej zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu.

Industrial Park Poland jest położony u zbiegu autostrady A2 i drogi krajowej nr 72, dzięki którym inwestycja posiada swobodny dostęp do lotnisk i najważniejszych portów morskich, takich jak porty w Gdańsku, Gdyni, Hamburgu i Rotterdamie.

 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West

Operator logistyczny zostanie najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. mkw nowoczesnej powierzchni.

24 stycznia 2023
Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

Spółka wiodąca na globalnym rynku skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu.

27 października 2022
Cushman & Wakefield