Budowa Hillwood Industrial Park Poland rozpoczęta

22 grudnia 2021

Hillwood Polska otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego magazynu w ramach Industrial Park Poland w Starym Mieście k. Konina.

Deweloper na działce o powierzchni 137 hektarów planuje postawić budynki logistyczno-magazynowe o łącznej powierzchni 600 000 mkw. o nietypowej wysokości - aż do 40 m. Inwestycja będzie zlokalizowana w gminie Stare Miasto koło Konina.

Ekologiczna energia

Magazyny będą miały dostęp do różnorakich mediów, spełniając wymagania zarówno firm logistycznych, jak i produkcyjnych. Będzie również istniała możliwość wykorzystania zasobów płynących z farmy fotowoltaicznej o planowanej mocy 180 MW. Dzięki tego rodzaju działaniom, do 2050 r. Hillwood Polska uda się być coraz bliżej osiągnięcia neutralności klimatycznej zgodnie z założeniami Europejskiego Zielonego Ładu.

Industrial Park Poland jest położony u zbiegu autostrady A2 i drogi krajowej nr 72, dzięki którym inwestycja posiada swobodny dostęp do lotnisk i najważniejszych portów morskich, takich jak porty w Gdańsku, Gdyni, Hamburgu i Rotterdamie.

 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Poczta Polska wprowadzi się do parku Panattoni w Kaliszu

Poczta Polska wynajęła przestrzeń w budującej się hali w ramach Panattoni Park Kalisz. Zajmie 4 500 mkw. powierzchni magazynowej.

14 kwietnia 2022
Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West

MLP Group rozpoczyna realizację trzech big boxów. Największy z nich będzie wielkości blisko 50 tys. mkw.

19 stycznia 2022
Universal Express Distribution w SEGRO Logistic Park Poznań

SEGRO przedłuża najem z Universal Express Distribution oraz DataBank, podwajając powierzchnię w SEGRO Logistic Park Poznań.

17 grudnia 2021
Cushman & Wakefield