FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów

03 grudnia 2021

FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów

Spis treści

Panattoni rozwija e-commerce na Dolnym Śląsku. W nowym parku, Panattoni Park Głogów, FM Logistic zajmie 35 000 mkw, a inwestycja zostanie certyfikowana na poziomie Excellent metodą BREEAM.

W nowym obiekcie najemcy będą świadczyć usługi B2C e-commerce dla sieci zoologicznej Grupy Fressnapf, która działa w Polsce pod nazwą Maxi Zoo. Firma zrealizuje zamówienia dla klientów indywidualnych z Polski i Niemiec. W ramach inwestycji FM Logistic zajmie 35 000 mkw powierzchni magazynowej. Firma planuje przetworzyć do 4 mln zamówień dla klientów indywidualnych w Polsce i Niemczech w 2023 roku. Logistyk wprowadzi się do obiektu w maju 2022 roku. 

Magazyny w regionie Wrocławia 

Panattoni Park Głogów znajduje się około 110 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej i blisko południowej granicy Czech. Inwestycja oddalona jest o zaledwie 10 km od autostrady S3, która łączy Głogów z Zieloną Górą lub Szczecinem i zapewnia dostęp do autostrady A4 na południu i autostrady A2 na północy. Dzięki infrastrukturze przylegającej do miejskiej strefy inwestycyjnej, najemcy kompleksu będą mogli również korzystać z transportu kolejowego. 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield