FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów

03 grudnia 2021

FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów
Panattoni rozwija e-commerce na Dolnym Śląsku. W nowym parku, Panattoni Park Głogów, FM Logistic zajmie 35 000 mkw, a inwestycja zostanie certyfikowana na poziomie Excellent metodą BREEAM.

W nowym obiekcie najemcy będą świadczyć usługi B2C e-commerce dla sieci zoologicznej Grupy Fressnapf, która działa w Polsce pod nazwą Maxi Zoo. Firma zrealizuje zamówienia dla klientów indywidualnych z Polski i Niemiec. W ramach inwestycji FM Logistic zajmie 35 000 mkw powierzchni magazynowej. Firma planuje przetworzyć do 4 mln zamówień dla klientów indywidualnych w Polsce i Niemczech w 2023 roku. Logistyk wprowadzi się do obiektu w maju 2022 roku. 

Magazyny w regionie Wrocławia 

Panattoni Park Głogów znajduje się około 110 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej i blisko południowej granicy Czech. Inwestycja oddalona jest o zaledwie 10 km od autostrady S3, która łączy Głogów z Zieloną Górą lub Szczecinem i zapewnia dostęp do autostrady A4 na południu i autostrady A2 na północy. Dzięki infrastrukturze przylegającej do miejskiej strefy inwestycyjnej, najemcy kompleksu będą mogli również korzystać z transportu kolejowego. 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield