FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów

03 grudnia 2021

Panattoni rozwija e-commerce na Dolnym Śląsku. W nowym parku, Panattoni Park Głogów, FM Logistic zajmie 35 000 mkw, a inwestycja zostanie certyfikowana na poziomie Excellent metodą BREEAM.

W nowym obiekcie najemcy będą świadczyć usługi B2C e-commerce dla sieci zoologicznej Grupy Fressnapf, która działa w Polsce pod nazwą Maxi Zoo. Firma zrealizuje zamówienia dla klientów indywidualnych z Polski i Niemiec. W ramach inwestycji FM Logistic zajmie 35 000 mkw powierzchni magazynowej. Firma planuje przetworzyć do 4 mln zamówień dla klientów indywidualnych w Polsce i Niemczech w 2023 roku. Logistyk wprowadzi się do obiektu w maju 2022 roku. 

Magazyny w regionie Wrocławia 

Panattoni Park Głogów znajduje się około 110 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej i blisko południowej granicy Czech. Inwestycja oddalona jest o zaledwie 10 km od autostrady S3, która łączy Głogów z Zieloną Górą lub Szczecinem i zapewnia dostęp do autostrady A4 na południu i autostrady A2 na północy. Dzięki infrastrukturze przylegającej do miejskiej strefy inwestycyjnej, najemcy kompleksu będą mogli również korzystać z transportu kolejowego. 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

VMA Polska renegocjowało umowę najmu magazynu i biura we Wrocławiu

VMA Polska sp. z o.o., przedsiębiorstwo dostarczające rozwiązania automatyzacji dla przemysłu, w ramach renegocjacji pozyskało magazyn i biuro o łącznej powierzchni prawie 3800 mkw. w obiekcie Wrocław-Bielany Logistic Centre.

06 maja 2022
P3 inwestuje na Dolnym Śląsku

Deweloper zakupił grunt inwestycyjny w Kątach Wrocławskich. Na 29-ha działce powstanie park magazynowy o powierzchni liczącej prawie 175 000 mkw.

28 kwietnia 2022
Budki dla jeży, nietoperzy i owadów w parku Prologis

Domki dla zwierząt powstają w inicjatywie idei PARKlife™ Prologis.

22 kwietnia 2022
Cushman & Wakefield