FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów

03 grudnia 2021

FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów

Spis treści

Panattoni rozwija e-commerce na Dolnym Śląsku. W nowym parku, Panattoni Park Głogów, FM Logistic zajmie 35 000 mkw, a inwestycja zostanie certyfikowana na poziomie Excellent metodą BREEAM.

W nowym obiekcie najemcy będą świadczyć usługi B2C e-commerce dla sieci zoologicznej Grupy Fressnapf, która działa w Polsce pod nazwą Maxi Zoo. Firma zrealizuje zamówienia dla klientów indywidualnych z Polski i Niemiec. W ramach inwestycji FM Logistic zajmie 35 000 mkw powierzchni magazynowej. Firma planuje przetworzyć do 4 mln zamówień dla klientów indywidualnych w Polsce i Niemczech w 2023 roku. Logistyk wprowadzi się do obiektu w maju 2022 roku. 

Magazyny w regionie Wrocławia 

Panattoni Park Głogów znajduje się około 110 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej i blisko południowej granicy Czech. Inwestycja oddalona jest o zaledwie 10 km od autostrady S3, która łączy Głogów z Zieloną Górą lub Szczecinem i zapewnia dostęp do autostrady A4 na południu i autostrady A2 na północy. Dzięki infrastrukturze przylegającej do miejskiej strefy inwestycyjnej, najemcy kompleksu będą mogli również korzystać z transportu kolejowego. 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Janus Polska - otwarty na biznes!

Firma Janus, działająca na rynku od 2002 roku, dostawca produktów i technologii dla self-storage, uruchomił zakład produkcyjny we Wrocławiu. Decyzja o otwarciu na polskim rynku nowoczesnej fabryki to kamień milowy zarówno dla rozwoju firmy, jak i branży self-storage w Europie.

18 grudnia 2023
Cushman & Wakefield