Automotive z Włoch w magazynie od Panattoni

08 listopada 2021

Automotive z Włoch w magazynie od Panattoni

Spis treści

BTS od Panattoni o powierzchni 33 000 mkw. został nowym zakładem produkcyjnym Cornaglia Group - producenta komponentów dla branży motoryzacyjnej.

BTS od Panattoni

W ramach Panattoni Park Bielsko-Biała IV zostanie zrealizowany zakład produkcyjny o powierzchni ponad 33 000 mkw. dla międzynarodowej firmy Cornaglia Group. Europejski dostawca technologii i komponentów dla branż przemysłu motoryzacyjnego, motomaszyn i urządzeń budowlanych oraz maszyn rolniczych będzie zatrudniał ponad 1 000 pracowników. Otwarcie magazynu nastąpi w styczniu 2022 r.

Bielski rynek magazynowy, pomimo trudności związanej z ograniczoną podażą gruntów inwestycyjnych, ciągle się rozwija i rośnie w siłę. Cieszę się, że inwestycja Panattoni Park Bielsko Biała IV zyskała kolejnego najemcę. Park będzie oferował nowoczesną powierzchnię magazynowo – produkcyjną i idealnie wpasowuje się w zapotrzebowanie lokalnego rynku - komentuje Konrad Jacewicz, Associate C&W

Magazyn na Śląsku

Obiekt jest systematycznie przygotowywany pod działalność Cornaglia Group. Panattoni m.in. wykonało wykopy szerokoprzestrzenne, schodząc do poziomu 7 metrów na potrzeby realizacji fundamentów pod prasy najemcy. Będzie również pomagać w transporcie oraz montażu elementów wyposażenia produkcyjnego ściąganego z Włoch. Cornaglia Group skorzysta z pionierskiego sprzętu, który pozwoli wykonać zarówno elementy stalowe, jak i aluminiowe. 

Panattoni Park Bielsko Biała IV położony jest pomiędzy aglomeracją śląską i Krakowem. Całość inwestycji firmy Panattoni powstaje przy sąsiedztwie drogi ekspresowej S1, której realizowany fragment na odcinku Mysłowice – Bielsko-Biała jest częścią międzynarodowego połączenia Gdańsk – Wiedeń. Autostrada pozwoli na bezproblemowe dotarcie do granicy słowackiej.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Śląsk to kopalnia biznesu i magazynów!

Silnie zdywersyfikowany popyt, strategiczna lokalizacja w pobliżu kluczowych rynków zagranicznych, rozwinięta infrastruktura, duży, liczący 4,5 mln mieszkańców rynek – lista argumentów motywujących inwestorów do ulokowania swojego kapitału na Śląsku jest naprawdę długa. Najlepiej ilustruje to lokalny rynek powierzchni magazynowo - przemysłowych, który podsumowuje najnowszy raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield „Kopalnie Biznesu”. Jak czytamy w opracowaniu, w latach 2021-2023 nigdzie indziej w Polsce nie powstało tak dużo magazynów jak właśnie w regionie śląskim, który wyprzedził kolejny w stawce region mazowiecki o prawie 10%. Co więcej, województwo to wygrywa w stawce z wiodącymi lokalizacjami CEE i ma apetyt na więcej.

05 czerwca 2024
Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
Cushman & Wakefield