Panattoni buduje centrum dystrybucyjne dla AliExpress

26 października 2021

Panattoni buduje centrum dystrybucyjne dla AliExpress
Panattoni Park Łódź West wybrany przez Cainiao do wsparcia AliExpress. Blisko 10 650 mkw. zostanie przeznaczonych na potrzeby e-commerce.

Panattoni kolejny raz podpisuje kontrakt na wsparcie działań e-commerce. Już ponad 1/3 wybudowanej przez dewelopera powierzchni zostaje przeznaczona właśnie na potrzeby sprzedawców internetowych. Tym razem ich partnerem zostało AliExpress. Centrum ma spełniać cele dystrybucyjne i realizacyjne bezpośrednio z Polski. Będzie to pierwsze tego typu centrum logistyczne giganta e-commerce w Europie środkowo-wschodniej.

Grupa Alibaba, będąca operatorem markeplace’u AliExpress dynamicznie się rozwija, a Polscy użytkownicy znajdują się w czołówce krajów europejskich korzystających z platformy. W przypadku rynku krajowego, ponad 30% transakcji cross-border pochodzi z Azji. Tym samym, aby sprostać stale rosnącym wolumenom oraz zoptymalizować łańcuch dostaw, Cainiao, logistyczne ramię grupy, zdecydowało się na inwestycję w dedykowany magazyn e-commerce. Jego powierzchnia wyniesie ponad 10 000 mkw. w okolicach Łodzi - komentuje Michał Brzeziński, Associate, e-Commerce w Cushman & Wakefield

W Panattoni Park Łódź West docelowo zostanie  oddane 61 000 mkw., z czego 10 650 mkw. powierzchni przemysłowej będzie przeznaczone na wsparcie lokalnych operacji sprzedawców AliExpress za pośrednictwem Cainiao, logistycznej spółki zależnej z grupy Alibaba.

Magazyny w Polsce Centralnej 

Park położony jest niecałe 10 km od centrum Łodzi oraz 8 km od lotniska Reymonta. Znajduję się blisko obwodnicy Łodzi, która łączy się z siecią autostrad. W pobliżu jest również terminal kolejowy, ułatwiający transport towarów z bałtyckich portów morskich. Jest to ważny czynnik, dzięki któremu centrum posiada strategiczną rolę w dostawach do Czech, Słowacji, Niemiec oraz Austrii.

Inwestycja będzie pełniła rolę centrum dystrybucyjnego dla sprzedawców AliExpress, wysyłających towary bezpośrednio z Polski. Nowa powierzchnia umożliwi dostarczenie towarów nawet w jeden dzień do największych miast w Polsce, ale także będzie pełniło strategiczną rolę dla dostaw do Czech, Słowacji, Niemiec oraz Austrii - komentuje Michał Brzeziński, Associate, e-Commerce w Cushman & Wakefield

Inwestycja usprawni działania platformy w kraju oraz całym regionie. AliExpress celuje, zamówienia docierały już w listopadzie w jeden dzień do największych Polskich miast i w ciągu trzech dni do pozostałych miejscowości. Jest to szansa na jeszcze większe rozbudowanie bazy klientów AliExpress w Polsce, która w sierpniu już zdążyła przekroczyć 11 mln użytkowników.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Notino w MDC2 Park Łódź South

Największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, Notino, zdecydował się na wynajem powierzchni o powierzchni ponad 28 000 mkw w MDC2 Park Łódź South. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przy udziale Cushman & Wakefield, renomowanej firmy doradczej.

13 czerwca 2023
Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Cushman & Wakefield