Panattoni buduje centrum dystrybucyjne dla AliExpress

26 października 2021

Panattoni Park Łódź West wybrany przez Cainiao do wsparcia AliExpress. Blisko 10 650 mkw. zostanie przeznaczonych na potrzeby e-commerce.

Panattoni kolejny raz podpisuje kontrakt na wsparcie działań e-commerce. Już ponad 1/3 wybudowanej przez dewelopera powierzchni zostaje przeznaczona właśnie na potrzeby sprzedawców internetowych. Tym razem ich partnerem zostało AliExpress. Centrum ma spełniać cele dystrybucyjne i realizacyjne bezpośrednio z Polski. Będzie to pierwsze tego typu centrum logistyczne giganta e-commerce w Europie środkowo-wschodniej.

Grupa Alibaba, będąca operatorem markeplace’u AliExpress dynamicznie się rozwija, a Polscy użytkownicy znajdują się w czołówce krajów europejskich korzystających z platformy. W przypadku rynku krajowego, ponad 30% transakcji cross-border pochodzi z Azji. Tym samym, aby sprostać stale rosnącym wolumenom oraz zoptymalizować łańcuch dostaw, Cainiao, logistyczne ramię grupy, zdecydowało się na inwestycję w dedykowany magazyn e-commerce. Jego powierzchnia wyniesie ponad 10 000 mkw. w okolicach Łodzi - komentuje Michał Brzeziński, Associate, e-Commerce w Cushman & Wakefield

W Panattoni Park Łódź West docelowo zostanie  oddane 61 000 mkw., z czego 10 650 mkw. powierzchni przemysłowej będzie przeznaczone na wsparcie lokalnych operacji sprzedawców AliExpress za pośrednictwem Cainiao, logistycznej spółki zależnej z grupy Alibaba.

Magazyny w Polsce Centralnej 

Park położony jest niecałe 10 km od centrum Łodzi oraz 8 km od lotniska Reymonta. Znajduję się blisko obwodnicy Łodzi, która łączy się z siecią autostrad. W pobliżu jest również terminal kolejowy, ułatwiający transport towarów z bałtyckich portów morskich. Jest to ważny czynnik, dzięki któremu centrum posiada strategiczną rolę w dostawach do Czech, Słowacji, Niemiec oraz Austrii.

Inwestycja będzie pełniła rolę centrum dystrybucyjnego dla sprzedawców AliExpress, wysyłających towary bezpośrednio z Polski. Nowa powierzchnia umożliwi dostarczenie towarów nawet w jeden dzień do największych miast w Polsce, ale także będzie pełniło strategiczną rolę dla dostaw do Czech, Słowacji, Niemiec oraz Austrii - komentuje Michał Brzeziński, Associate, e-Commerce w Cushman & Wakefield

Inwestycja usprawni działania platformy w kraju oraz całym regionie. AliExpress celuje, zamówienia docierały już w listopadzie w jeden dzień do największych Polskich miast i w ciągu trzech dni do pozostałych miejscowości. Jest to szansa na jeszcze większe rozbudowanie bazy klientów AliExpress w Polsce, która w sierpniu już zdążyła przekroczyć 11 mln użytkowników.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Castorama w nowym magazynie od 7R w Łodzi

Do 7R Park Łódź East I wprowadza się nowy najemca, który zajmie łączną powierzchnię 36 tys. mkw.

10 stycznia 2022
Nowa lokalizacja magazynowa w Polsce Centralnej - Panattoni Park Koluszki

Panattoni realizuje nową inwestycję w pobliżu Łodzi, w Koluszkach. Nowy park logistyczny liczyć będzie ok. 40 000 mkw. powierzchni magazynowej.

09 grudnia 2021
Cushman & Wakefield