Operacje e-commerce LPP z magazynu Panattoni Park Tricity South II

13 października 2021

Operacje e-commerce LPP z magazynu Panattoni Park Tricity South II

Spis treści

LPP, największa firma odzieżowa w regionie CEE, wynajęła 64 000 mkw. w ramach trójmiejskiego parku Panattoni. Operacje na powierzchni rozpoczną się w kwietniu 2022 r.

LPP, właściciel marek Sinsay, Cropp, Reserved, House i Mohito, wynajął przestrzeń w ramach Panattoni Park Tricity South II. Zajmie 64 000 mkw. powierzchni logistycznej dedykowanej pod e-commerce w dwóch budynkach. Najemca rozpocznie operacje w kwietniu 2022 roku. Obiekty zostaną przygotowane pod realizację zamówień internetowych, a także obsługę zwrotów.

Bez wątpienia Grupa LPP w ostatnim okresie przedefiniowała strategie i zrestrukturyzowała linie biznesowe orientując swoje aktywności w kierunku sprzedaży e-commerce. Pierwsze trzy kwartały tego roku napawają optymizmem, a cel dwucyfrowego wzrostu przychodów YoY ze sprzedaży kanału online wydaje się realny. W celu zabezpieczenia zdolności operacyjnych, równocześnie rozwijając sprzedaż omnichannel, Grupa LPP zdecydowała o dedykowanej inwestycji pod obsługę i realizację zamówień online, a także obsługę zwrotów. Nowo powstające centrum dystrybucyjne będzie również obsługiwało kluczowe dla Grupy rynki zagraniczne, które stanowią już ponad 60% przychodów LPP - komentuje Michał Brzeziński, Associate, e-Commerce w Cushman & Wakefield.

LPP po raz kolejny współpracuje z Panattoni w Trójmieście. W 2018 roku firma wynajęła 30 000 mkw. w Panattoni Park Gdańsk III. Obecnie, nowa powierzchnia spółki jest odpowiedzią na wysoką dynamikę sprzedaży internetowej.

Magazyny w Trójmieście

Panattoni Park Tricity South II składa się z dwóch obiektów magazynowych o łącznej powierzchni 75 600 mkw. Centrum logistyczne położone jest niedaleko Pruszcza Gdańskiego, w pobliżu autostrady A1 oraz tras ekspresowych S6 i S7. Dodatkowym atutem lokalizacji jest bliskość portu morskiego w Gdańsku oraz dostęp do infrastruktury kolejowej.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Amerykański producent hełmów bojowych z przestrzenią w 7R City Park Gdańsk Airport I

Firma Galvion, specjalizująca się w zaawansowanych systemach wyposażenia taktycznego, wynajęła powierzchnię o wielkości około 3,6 tys. mkw. w 7R City Park Gdańsk Airport I. W tym miejscu zostanie zlokalizowana nie tylko hala do produkcji i montażu hełmów bojowych, lecz także zaplecze zajmujące się obsługą, wsparciem, modernizacją oraz szkoleniami.

19 marca 2024
Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

Panattoni rozwija Panattoni Park Tricity East V o powierzchni 50 000 mkw. w regionie Pomorza z pomocą finansowania w wysokości 32 mln euro od mBanku, umożliwiając firmie Regesta otwarcie największego centrum logistycznego w Polsce.

19 października 2023
NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield