Leviat z BTS-em w Kaliszu. Wybudował go Panattoni

10 września 2021

Panattoni Europe zakończyło budowę liczącego 40 000 mkw. dedykowanego magazynu dla Leviat. Inwestycja powstała w Kaliszu, zastępując poprzedni zakład produkcyjny firmy.

Nowa powierzchnia produkcyjna Leviat to 40 000 mkw., na których firma produkować będzie rozwiązania dla przemysłu oraz sektora budowlanego. Inwestycja powstała w Kaliszu, raptem 5 km od dotychczasowego obiektu położonego w Nowych Skalmierzycach. 

Magazyny typu BTS

Do nowego obiektu BTS przeniesie się obecny personel firmy, liczący 350 osób. Ponadto zatrudnienie znajdą tam również nowi pracownicy - Leviat zakłada bowiem zwiększenie produkcji i wykorzystanie potencjału dotychczasowej technologii.

Na nową inwestycję realizowaną przez Panattoni będzie składać się 36 500 mkw. części produkcyjnej i 3 500 mkw. zaplecza socjalno-biurowego. Obiekty certyfikowany będzie metodą BREEAM.

Rosnący popyt na powierzchnie magazynowe zauważalny jest nie tylko w obszarze największych aglomeracji miejskich, lecz również miast satelitarnych, które są już oddalone od centralnych ośrodków miejskich, takich jak Gniezno, Kalisz, Konin czy Września na terenie Wielkopolski. Przywiązanie do dotychczasowej lokalizacji jest szczególnie zauważalne wśród firm prowadzących działalność produkcyjną, ściśle powiązaną z dostępem do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Firmy produkcyjne do rozpoczęcia swojej operacji wymagają szeregu usprawnień technicznych, które wiążą się z wysokim poziomem nakładów finansowych. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest budowa obiektu magazynowego typu BTS. Rozwiązanie to pozwala zarówno indywidualnie dostosować powierzchnię do potrzeb najemcy jak i ograniczyć poziom kosztów poniesionych na usprawnienia, których wdrożenie w budynkach istniejących jest w większości przypadkach droższe - komentuje Magdalena Taciak, Junior Negotiator w Cushman & Wakefield.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Poczta Polska wprowadzi się do parku Panattoni w Kaliszu

Poczta Polska wynajęła przestrzeń w budującej się hali w ramach Panattoni Park Kalisz. Zajmie 4 500 mkw. powierzchni magazynowej.

14 kwietnia 2022
Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West

MLP Group rozpoczyna realizację trzech big boxów. Największy z nich będzie wielkości blisko 50 tys. mkw.

19 stycznia 2022
Budowa Hillwood Industrial Park Poland rozpoczęta

Hillwood Polska otrzymał pozwolenie na budowę pierwszego magazynu w ramach Industrial Park Poland w Starym Mieście k. Konina.

22 grudnia 2021
Cushman & Wakefield