Leviat z BTS-em w Kaliszu. Wybudował go Panattoni

10 września 2021

Leviat z BTS-em w Kaliszu. Wybudował go Panattoni

Spis treści

Panattoni Europe zakończyło budowę liczącego 40 000 mkw. dedykowanego magazynu dla Leviat. Inwestycja powstała w Kaliszu, zastępując poprzedni zakład produkcyjny firmy.

Nowa powierzchnia produkcyjna Leviat to 40 000 mkw., na których firma produkować będzie rozwiązania dla przemysłu oraz sektora budowlanego. Inwestycja powstała w Kaliszu, raptem 5 km od dotychczasowego obiektu położonego w Nowych Skalmierzycach. 

Magazyny typu BTS

Do nowego obiektu BTS przeniesie się obecny personel firmy, liczący 350 osób. Ponadto zatrudnienie znajdą tam również nowi pracownicy - Leviat zakłada bowiem zwiększenie produkcji i wykorzystanie potencjału dotychczasowej technologii.

Na nową inwestycję realizowaną przez Panattoni będzie składać się 36 500 mkw. części produkcyjnej i 3 500 mkw. zaplecza socjalno-biurowego. Obiekty certyfikowany będzie metodą BREEAM.

Rosnący popyt na powierzchnie magazynowe zauważalny jest nie tylko w obszarze największych aglomeracji miejskich, lecz również miast satelitarnych, które są już oddalone od centralnych ośrodków miejskich, takich jak Gniezno, Kalisz, Konin czy Września na terenie Wielkopolski. Przywiązanie do dotychczasowej lokalizacji jest szczególnie zauważalne wśród firm prowadzących działalność produkcyjną, ściśle powiązaną z dostępem do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Firmy produkcyjne do rozpoczęcia swojej operacji wymagają szeregu usprawnień technicznych, które wiążą się z wysokim poziomem nakładów finansowych. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest budowa obiektu magazynowego typu BTS. Rozwiązanie to pozwala zarówno indywidualnie dostosować powierzchnię do potrzeb najemcy jak i ograniczyć poziom kosztów poniesionych na usprawnienia, których wdrożenie w budynkach istniejących jest w większości przypadkach droższe - komentuje Magdalena Taciak, Junior Negotiator w Cushman & Wakefield.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Cushman & Wakefield