Leviat z BTS-em w Kaliszu. Wybudował go Panattoni

10 września 2021

Leviat z BTS-em w Kaliszu. Wybudował go Panattoni
Panattoni Europe zakończyło budowę liczącego 40 000 mkw. dedykowanego magazynu dla Leviat. Inwestycja powstała w Kaliszu, zastępując poprzedni zakład produkcyjny firmy.

Nowa powierzchnia produkcyjna Leviat to 40 000 mkw., na których firma produkować będzie rozwiązania dla przemysłu oraz sektora budowlanego. Inwestycja powstała w Kaliszu, raptem 5 km od dotychczasowego obiektu położonego w Nowych Skalmierzycach. 

Magazyny typu BTS

Do nowego obiektu BTS przeniesie się obecny personel firmy, liczący 350 osób. Ponadto zatrudnienie znajdą tam również nowi pracownicy - Leviat zakłada bowiem zwiększenie produkcji i wykorzystanie potencjału dotychczasowej technologii.

Na nową inwestycję realizowaną przez Panattoni będzie składać się 36 500 mkw. części produkcyjnej i 3 500 mkw. zaplecza socjalno-biurowego. Obiekty certyfikowany będzie metodą BREEAM.

Rosnący popyt na powierzchnie magazynowe zauważalny jest nie tylko w obszarze największych aglomeracji miejskich, lecz również miast satelitarnych, które są już oddalone od centralnych ośrodków miejskich, takich jak Gniezno, Kalisz, Konin czy Września na terenie Wielkopolski. Przywiązanie do dotychczasowej lokalizacji jest szczególnie zauważalne wśród firm prowadzących działalność produkcyjną, ściśle powiązaną z dostępem do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Firmy produkcyjne do rozpoczęcia swojej operacji wymagają szeregu usprawnień technicznych, które wiążą się z wysokim poziomem nakładów finansowych. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest budowa obiektu magazynowego typu BTS. Rozwiązanie to pozwala zarówno indywidualnie dostosować powierzchnię do potrzeb najemcy jak i ograniczyć poziom kosztów poniesionych na usprawnienia, których wdrożenie w budynkach istniejących jest w większości przypadkach droższe - komentuje Magdalena Taciak, Junior Negotiator w Cushman & Wakefield.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West

Operator logistyczny zostanie najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. mkw nowoczesnej powierzchni.

24 stycznia 2023
Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

Spółka wiodąca na globalnym rynku skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu.

27 października 2022
Vilmorin Garden powiększa magazyn u SEGRO w Komornikach

Vilmorin Garden wynajął 10 500 mkw. w ramach nowej hali w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield