Panattoni Park Tychy z magazynem dla Tiberiny i Nodium Group

01 września 2021

Deweloper wynajął ponad 38 000 mkw. dla branży e-commerce i automotive w Panattoni Park Tychy. Firmy wprowadzą się do parku w IV kwartale 2021 roku.

Panattoni rozbudowuje swoją inwestycję w Tychach do 80 000 mkw. W obecnie budowanym obiekcie przestrzeń wynajęły dwie firmy - Tiberina i Nodium Group. Tiberina, wchodzący na polski rynek U-Form, dostawca komponentów aluminiowych dla pojazdów osobowych, zajmie 23 150 mkw. To pierwszy obiekt magazynowy firmy w Polsce. Drugim najemcą będzie Nodium Group - właściciel sklepów internetowych sport-shop.pl i nodik.pl. Wejdzie na powierzchnię 15 300 mkw.

Inwestycje firm automotive o międzykontynentalnym zasięgu – takich jak Tiberina - sprawiają, że Polska staje się ważnym ogniwem przemysłu motoryzacyjnego, który jest jednym z najbardziej znaczących sektorów w gospodarce światowej. W przypadku rozwoju Grupy Nodium cieszy szczególnie że coraz większy kawałek e-commerce’owego tortu należy do polskich przedsiębiorstw, a przychody samego Nodium w 2020 r. przekroczyły 100 mln zł netto - Tomasz Sikora, Leasing Manager z Panattoni.

Magazyny na Górnym Śląsku

Panattoni Park Tychy to kompleks dwóch A-klasowych budynków magazynowych, których łączna powierzchnia wynosi ok. 80 000 mkw. Inwestycja położona jest w pobliżu autostrady A1 oraz drogi krajowej nr 44.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

MDC2 wybuduje park logistyczny w Gliwicach

Deweloper MDC2 zakupił grunt 13,4 ha pod budowę magazynu na Górnym Śląsku. Park liczyć będzie 52 000 mkw. powierzchni logistycznej.

17 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO

Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO, firmą deweloperską skupiającą się na małych obiektach magazynowych typy Small Business Units. Zadaniem naszych ekspertów będzie reprezentacja firmy w procesie komercjalizacji nowo powstających obiektów na południu Polski.

15 lipca 2021
Deweloper ruszył z budową Panattoni Park Bielsko-Biała IV

Panattoni umacnia pozycję na Górnym Śląsku i rozpoczyna budowę kolejnej inwestycji - Panattoni Park Bielsko-Biała IV - o powierzchni blisko 100 000 mkw.

08 czerwca 2021
Cushman & Wakefield