InPost z centrum logistycznym pod Szczecinem

04 sierpnia 2021

InPost z centrum logistycznym pod Szczecinem
W podszczecińskim Goleniowie InPost uruchomi swoje kolejne centrum logistyczne. Zlokalizowane będzie w Parku Przemysłowym Accolade.

Jak dodał Rafał Brzoska, CEO InPost, firma kontynuje w rozwój nowych centrów logistycznych, zwiększając przy tym swój zasięg. Park Przemysłowy Accolade będzie kolejnym ważnym punktem na logistycznej mapie InPost i ponad 60 tego typu inwestycją w kraju.

Kolejne centrum logistyczne InPost wesprze dalszy rozwój sieci automatów paczkujących. Według lipcowych danych dostarczonych przez firmę, liczba krajowych Paczkomatów przekroczyła już barierę 13 000 sztuk. 

Magazyny w Szczecinie

Park Przemysłowy Accolade położony jest w Goleniowie pod Szczecinem - w regionie, który zapewnia bliskie połączenie nie tylo z rynkami zachodnimi, lecz również biznesem skandynawskim. Inwestycja ma bardzo dobre połączenie z polską i niemiecką infrastrukturą drogową i kolejową, a ponadto znajduje się w pobliżu trzech międzynarodowych portów lotniczych (w Szczecinie i dwóch w Berlinie). Na przewagę regionu wpływa także pobliże portu morskiego w Świnoujściu, będącego jednym z największych tego typu w regionie Morza Bałtyckiego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

DSV Prime Cargo z większą powierzchnią w Panattoni Park Goleniów

DSV Prime Cargo podwaja wynajmowaną powierzchnię magazynową w ramach Panattoni Park Goleniów, zwiększając ją do 10 000 mkw.

01 lipca 2021
Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

Panattoni inwestuje w Zachodniopomorskiem. W tym roku ruszy budowa parku logistycznego Panattoni Park Stargard o powierzchni 172 000 mkw.

09 marca 2021
7R rozpoczął budowę 7R Park Szczecin

Deweloper inwestuje na zachodniopomorskim rynku magazynowym - rozpoczęła się budowa 7R Park Szczecin. Powierzchnia parku wyniesie 58 000 mkw.

05 lutego 2021
Cushman & Wakefield