InPost z centrum logistycznym pod Szczecinem

04 sierpnia 2021

InPost z centrum logistycznym pod Szczecinem

Spis treści

W podszczecińskim Goleniowie InPost uruchomi swoje kolejne centrum logistyczne. Zlokalizowane będzie w Parku Przemysłowym Accolade.

Jak dodał Rafał Brzoska, CEO InPost, firma kontynuje w rozwój nowych centrów logistycznych, zwiększając przy tym swój zasięg. Park Przemysłowy Accolade będzie kolejnym ważnym punktem na logistycznej mapie InPost i ponad 60 tego typu inwestycją w kraju.

Kolejne centrum logistyczne InPost wesprze dalszy rozwój sieci automatów paczkujących. Według lipcowych danych dostarczonych przez firmę, liczba krajowych Paczkomatów przekroczyła już barierę 13 000 sztuk. 

Magazyny w Szczecinie

Park Przemysłowy Accolade położony jest w Goleniowie pod Szczecinem - w regionie, który zapewnia bliskie połączenie nie tylo z rynkami zachodnimi, lecz również biznesem skandynawskim. Inwestycja ma bardzo dobre połączenie z polską i niemiecką infrastrukturą drogową i kolejową, a ponadto znajduje się w pobliżu trzech międzynarodowych portów lotniczych (w Szczecinie i dwóch w Berlinie). Na przewagę regionu wpływa także pobliże portu morskiego w Świnoujściu, będącego jednym z największych tego typu w regionie Morza Bałtyckiego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Czy zachodniopomorskie może konkurować z rynkami „Wielkiej Piątki” – nowy raport regionalny "Na fali biznesu w Zachodniopomorskim"

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju kluczowych inwestycji infrastrukturalnych na terenie Pomorza Zachodniego, które znacząco poprawiły dostępność komunikacyjną regionu i jego potencjał inwestycyjny. Na fali tych zmian rozwijał się też lokalny rynek projektów magazynowych, którego zasoby od 2016 roku wzrosły aż sześciokrotnie. Przed zachodniopomorskim stoi teraz szansa na przyciągnięcie kolejnych inwestycji, tym bardziej, że zabezpieczone przez deweloperów grunty pozwolą na budowę aż 900 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej – wynika z raportu „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”.

01 czerwca 2023
Cushman & Wakefield