InPost z centrum logistycznym pod Szczecinem

04 sierpnia 2021

InPost z centrum logistycznym pod Szczecinem

Spis treści

W podszczecińskim Goleniowie InPost uruchomi swoje kolejne centrum logistyczne. Zlokalizowane będzie w Parku Przemysłowym Accolade.

Jak dodał Rafał Brzoska, CEO InPost, firma kontynuje w rozwój nowych centrów logistycznych, zwiększając przy tym swój zasięg. Park Przemysłowy Accolade będzie kolejnym ważnym punktem na logistycznej mapie InPost i ponad 60 tego typu inwestycją w kraju.

Kolejne centrum logistyczne InPost wesprze dalszy rozwój sieci automatów paczkujących. Według lipcowych danych dostarczonych przez firmę, liczba krajowych Paczkomatów przekroczyła już barierę 13 000 sztuk. 

Magazyny w Szczecinie

Park Przemysłowy Accolade położony jest w Goleniowie pod Szczecinem - w regionie, który zapewnia bliskie połączenie nie tylo z rynkami zachodnimi, lecz również biznesem skandynawskim. Inwestycja ma bardzo dobre połączenie z polską i niemiecką infrastrukturą drogową i kolejową, a ponadto znajduje się w pobliżu trzech międzynarodowych portów lotniczych (w Szczecinie i dwóch w Berlinie). Na przewagę regionu wpływa także pobliże portu morskiego w Świnoujściu, będącego jednym z największych tego typu w regionie Morza Bałtyckiego.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem nowej inwestycji w Szczecinie

Panattoni uzyskało finansowanie na realizację Panattoni Park Szczecin V w postaci kredytu w wysokości 20 mln euro udzielonego przez mBank. Ta nowa inwestycja na Pomorzu Zachodnim będzie miała powierzchnię 30 000 mkw, z czego niemal 1/3 została już wynajęta przez klienta z sektora horeca.

28 marca 2024
Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield