Deweloper ruszył z budową Panattoni Park Bielsko-Biała IV

08 czerwca 2021

Deweloper ruszył z budową Panattoni Park Bielsko-Biała IV
Panattoni umacnia pozycję na Górnym Śląsku i rozpoczyna budowę kolejnej inwestycji - Panattoni Park Bielsko-Biała IV - o powierzchni blisko 100 000 mkw.

Panattoni buduje kolejny park logistyczny w rejonie Bielska-Białej - Panattoni Park Bielsko-Biała IV. W ramach inwestycji powstaną trzy hale o łącznej powierzchni ok. 96 000 mkw. Wszystkie są obecnie w budowie, a gotowe będą jeszcze w 2021 roku. Jeden z budynków zostanie dostosowany do pierwszego najemcy, które operuje w branży motoryzacyjnej.

Deweloper zrealizował w tej okolicy jeszcze trzy centra logistyczne o łącznej powierzchni 134 000 mkw., które zostały już w 100% skomercjalizowane, oraz fabrykę dla GE Energy Management, liczącą 45 000 mkw.

Branża motoryzacyjna pełni bardzo ważną rolę w mocnej pozycji gospodarczej i przemysłowej Bielska-Białej, ale główną siłą miasta jest proinwestycyjna polityka władz. Takie podejście doprowadziło do tego, że stolica Podbeskidzia może poszczycić się drugim największym wskaźnikiem zarejestrowanych firm na 1 000 mieszkańców w całym województwie. W Bielsku-Białej działa ponad 26 600 przedsiębiorstw, a dostarczając kolejne powierzchnie magazynowe i produkcyjne wspieramy ten błyskawiczny rozwój - mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Magazyny na Górnym Śląsku

Panattoni Park Bielsko-Biała IV składać się będzie z trzech nowoczesnych obiektów logistycznych zaprojektowanych zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM na poziomie "Very Good". Całkowita powierzchnia inwestycji wyniesie ok. 96 000 mkw.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Just In Time kontynuuje współpracę z MLP Group

Polski operator logistyczny przedłużył umowę najmu magazynów w centrum MLP Gliwice. Firma ma teraz do dyspozycji ponad 10 600 mkw. powierzchni.

20 października 2022
Heilind Electronics Europe z nowym magazynem i biurem na Śląsku

Heilind Electronics Europe wynajął powierzchnię magazynowo-biurową w ramach Hillwood Mysłowice. Zajał ok. 4 000 mkw. przestrzeni. W transakcji najemcę wspierali eksperci Cushman & Wakefield.

27 czerwca 2022
Najemca z branży weterynaryjnej wynajął magazyn w parku Hillwood Częstochowa Zachód

Wiodący dostawca usług i produktów weterynaryjnych – MEDiVET S.A. wprowadził się do parku magazynowego Hillwood Częstochowa Zachód. Nowy najemca zajął 3 385 mkw. powierzchni magazynowej oraz 250 mkw. biurowej.

15 maja 2022
Cushman & Wakefield