Deweloper ruszył z budową Panattoni Park Bielsko-Biała IV

08 czerwca 2021

Deweloper ruszył z budową Panattoni Park Bielsko-Biała IV

Spis treści

Panattoni umacnia pozycję na Górnym Śląsku i rozpoczyna budowę kolejnej inwestycji - Panattoni Park Bielsko-Biała IV - o powierzchni blisko 100 000 mkw.

Panattoni buduje kolejny park logistyczny w rejonie Bielska-Białej - Panattoni Park Bielsko-Biała IV. W ramach inwestycji powstaną trzy hale o łącznej powierzchni ok. 96 000 mkw. Wszystkie są obecnie w budowie, a gotowe będą jeszcze w 2021 roku. Jeden z budynków zostanie dostosowany do pierwszego najemcy, które operuje w branży motoryzacyjnej.

Deweloper zrealizował w tej okolicy jeszcze trzy centra logistyczne o łącznej powierzchni 134 000 mkw., które zostały już w 100% skomercjalizowane, oraz fabrykę dla GE Energy Management, liczącą 45 000 mkw.

Branża motoryzacyjna pełni bardzo ważną rolę w mocnej pozycji gospodarczej i przemysłowej Bielska-Białej, ale główną siłą miasta jest proinwestycyjna polityka władz. Takie podejście doprowadziło do tego, że stolica Podbeskidzia może poszczycić się drugim największym wskaźnikiem zarejestrowanych firm na 1 000 mieszkańców w całym województwie. W Bielsku-Białej działa ponad 26 600 przedsiębiorstw, a dostarczając kolejne powierzchnie magazynowe i produkcyjne wspieramy ten błyskawiczny rozwój - mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Magazyny na Górnym Śląsku

Panattoni Park Bielsko-Biała IV składać się będzie z trzech nowoczesnych obiektów logistycznych zaprojektowanych zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM na poziomie "Very Good". Całkowita powierzchnia inwestycji wyniesie ok. 96 000 mkw.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
REDKOM Development realizuje nowy projekt w Chrząstowicach

REDKOM Development, ogłosił swoją najnowszą inwestycję w województwie opolskim. Firma planuje realizację obiektu przemysłowo-magazynowego o nazwie "Logistic Park Opole" w Chrząstowicach.

06 lipca 2023
Cushman & Wakefield