TVH z nowym magazynem w Rudzie Śląskiej
TVH, globalny dostawca części i akcesoriów do maszyn transportu bliskiego, przemysłowych, budowlanych i rolniczych, wynajął blisko 17 000 tys. nowoczesnej powierzchni w Prologis Park Ruda Śląska.
10 stycznia 2021
Cosentino to hiszpański producent materiałów wykończeniowych. Firma zdecydowała się otworzyć swój drugi magazyn w Polsce. Pierwszy z nich znajduje się w podwarszawskim Parzniewie, drugi natomiast zlokalizowany jest w Katowicach. Stąd od stycznia obsługiwane będą województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, świętokrzyskie, małopolskie i podkarpackie. To 119. tego typu centrum dystrybucyjne firmy na świecie.
Do tej pory w Polsce korzystaliśmy przede wszystkim z centrum logistycznego pod Warszawą – teraz również na Śląsku będziemy mieć najlepsze warunki, aby obsługiwać partnerów i prezentować Klientom rozszerzające się portfolio firmy. Centrum Cosentino to nie tylko miejsce dystrybucji, to również miejsce otwarte dla Klientów, dające możliwości pracy z wzorami, kolorami i fakturami. Wierzymy, że wizyta w nowym centrum w Katowicach będzie dla naszych gości bardzo inspirującym i pobudzającym wyobraźnię doświadczeniem – komentuje General Manager Cosentino Katowice.
Powierzchnia Cosentino Katowice wyniesie 3 100 mkw. Pomieści co najmniej 2 000 wielkoformatowych płyt, które produkuje i dystrybuuje firma. Inwestycja wyniosła 400 000 euro.
TVH, globalny dostawca części i akcesoriów do maszyn transportu bliskiego, przemysłowych, budowlanych i rolniczych, wynajął blisko 17 000 tys. nowoczesnej powierzchni w Prologis Park Ruda Śląska.
Firma Gruppo Sigel Poland wynajęła blisko 3700 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w REINO IO Park Sosnowiec. Za proces poszukiwania nowej lokalizacji, negocjacje i przygotowanie strategii najmu Gruppo Sigel odpowiedzialni byli eksperci międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield.
Jednym z tych trendów, które coraz mocniej zaczynają wpływać na rozwój dojrzałych rynków magazynowych, jest rosnące zainteresowanie inwestorów realizacją projektów typu "brownfield". Powody to zarówno kurczący się bank niezagospodarowanych gruntów, jak i dążenie firm do realizacji celów ESG. W Polsce tym regionem, który ma jeden z największych potencjałów w zakresie inwestycji z obszaru „brownfield”, jest Górny Śląsk, a jak pokazuje raport „Kopalnie biznesu”, śląskie ma już na tym polu wiele sukcesów.