W miejscu starej cementowni powstanie City Logistics Kraków I

16 grudnia 2020

W miejscu starej cementowni powstanie City Logistics Kraków I

Spis treści

Panattoni prowadzi rozbiórkę starej cementowni, aby w jej miejscu zrealizować nową inwestycję - City Logistics Kraków I. Jej powierzchnia wyniesie 36 500 mkw.

Zgodnie z nową strategią Panattoni - Go Earthwise with Panattoni - deweloper prowadzi rozbiórkę starej cementowni w Nowej Hucie, a miejsce po niej wykorzysta na realizację nowej inwestycji parku miejskiego - City Logistics Kraków I. Tego typu inwestycje typu brownfield stanowią już 10% projektów Panattoni.

W nowo powstającym obiekcie przestrzeń wynajęła już firma kurierska InPost. Dowiedz się więcej na temat transakcji tutaj.

Największymi wyzwaniami są kwestie środowiskowe. Tereny poprzemysłowe to zazwyczaj zdegradowane, leżące odłogiem obszary z długoletnią historią i przede wszystkim często z zanieczyszczonymi gruntami i wodami gruntowymi. Wymagają rozbiórek ale także i remediacji zanieczyszczonej ziemi, by ograniczyć ryzyko negatywnego oddziaływania na środowisko i zdrowie ludzi – wyjaśnia Piotr Kociołek, Environmental Director w Panattoni.

Magazyny w Krakowie

City Logistics Kraków I to projekt składający się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni 36 500 mkw. Oba budynki zostaną certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie "Very Good". Inwestycja znajduje się przy ul. Cementowej w krakowskiej dzielnicy Nowa Huta. W pobliżu znajduje się węzeł trasy ekspresowej S8 oraz autostrada A4.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

7R City Flex Kraków Airport I oddany do użytku

Deweloper 7R oddał do użytku najnowszy magazyn położony w pobliżu lotniska Kraków-Balice. Obiekt jest już wynajęty w 70%. Jednym z pierwszych najemców jest hurtownia weterynaryjno-zoologiczna Eskulap.

25 stycznia 2024
ELIT Polska z magazynem w Krakowie

LKQ Europe inwestuje w nowy magazyn centralny w Modlniczce koło Krakowa. Jego działalność operacyjna będzie prowadzona przez ELIT Polska.

04 lipca 2022
Generali Real Estate nowym właścicielem 7R Park Kraków

7R sprzedał swój park w Krakowie do Generali Real Estate. Transakcja dotyczy 7R Park Kraków IX, który liczy 33 tys. mkw.

20 grudnia 2021
Cushman & Wakefield