W miejscu starej cementowni powstanie City Logistics Kraków I

17 grudnia 2020

Panattoni prowadzi rozbiórkę starej cementowni, aby w jej miejscu zrealizować nową inwestycję - City Logistics Kraków I. Jej powierzchnia wyniesie 36 500 mkw.

Zgodnie z nową strategią Panattoni - Go Earthwise with Panattoni - deweloper prowadzi rozbiórkę starej cementowni w Nowej Hucie, a miejsce po niej wykorzysta na realizację nowej inwestycji parku miejskiego - City Logistics Kraków I. Tego typu inwestycje typu brownfield stanowią już 10% projektów Panattoni.

W nowo powstającym obiekcie przestrzeń wynajęła już firma kurierska InPost. Dowiedz się więcej na temat transakcji tutaj.

Największymi wyzwaniami są kwestie środowiskowe. Tereny poprzemysłowe to zazwyczaj zdegradowane, leżące odłogiem obszary z długoletnią historią i przede wszystkim często z zanieczyszczonymi gruntami i wodami gruntowymi. Wymagają rozbiórek ale także i remediacji zanieczyszczonej ziemi, by ograniczyć ryzyko negatywnego oddziaływania na środowisko i zdrowie ludzi – wyjaśnia Piotr Kociołek, Environmental Director w Panattoni.

Magazyny w Krakowie

City Logistics Kraków I to projekt składający się z dwóch hal magazynowych o łącznej powierzchni 36 500 mkw. Oba budynki zostaną certyfikowane w systemie BREEAM na poziomie "Very Good". Inwestycja znajduje się przy ul. Cementowej w krakowskiej dzielnicy Nowa Huta. W pobliżu znajduje się węzeł trasy ekspresowej S8 oraz autostrada A4.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

InPost otworzy magazyn w City Logistics Kraków I

W parku miejskim Panattoni - City Logistics Kraków I - InPost wynajął ponad 9 000 mkw. W transakcji najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

04 listopada 2020
CL Kraków II w pełni wynajęty. Ostatnim najemcą jest Quick Turtle

Quick Turtle wynajął ostatnią wolną powierzchnię w ramach Centrum Logistycznego Kraków II. Najemca zajmie ok. 3 000 mkw.

21 października 2020
Nowy park miejski w Małopolsce - City Logistics Kraków I

Panattoni wybuduje park miejski w Małopolsce. Pierwszy budynek City Logistics Kraków I ma już najemcę, a gotowy będzie we wrześniu 2021 roku.

01 października 2020
Cushman & Wakefield