Nowy park miejski w Małopolsce - City Logistics Kraków I

01 października 2020

Panattoni wybuduje park miejski w Małopolsce. Pierwszy budynek City Logistics Kraków I ma już najemcę, a gotowy będzie we wrześniu 2021 roku.

Panattoni Europe zapowiada budowę parku miejskiego w Małopolsce - City Logistics Kraków I. Deweloper jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Podpisano już umowę najmu z pierwszym najemcą, operatorem logistycznym, na 9 040 mkw. przestrzeni magazynowej. Pierwsza hala o powierzchni 14 500 mkw. gotowa będzie we wrześniu 2021 roku.

City Logistics Kraków I to doskonałe rozwiązanie dla firm, które świadczą usługi logistyki ostatniej mili. Dzięki lokalizacji parku w obrębie miasta, najemca z łatwością szybko dotrze do finalnego odbiorcy. Dodatkowo, jeden z budynków zostanie wybudowany w formule SBU (Small Business Units), dzięki czemu nie tylko średnie i duże firmy znajdą dla siebie przestrzeń, ale również mniejsze firmy - Konrad Jacewicz, Associate w Cushman & Wakefield.

Magazyny w Krakowie

City Logistics Kraków I to inwestycja parku magazynowego położonego w obrębie miasta Kraków przy ulicy Cementowej. Jego powierzchnia wyniesie około 36 500 mkw., a składać się będzie z dwóch hal. Pierwsza z nich będzie miała 14 500 mkw., natomiast druga - 22 000 mkw. Obie z nich zostały zaprojektowane zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie "Very Good". Tuż obok parku znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa, co zapewnia dogodny dojazd pracownikom. Nieopodal projektu znajduje się węzeł trasy ekspresowej S7.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

CL Kraków II w pełni wynajęty. Ostatnim najemcą jest Quick Turtle

Quick Turtle wynajął ostatnią wolną powierzchnię w ramach Centrum Logistycznego Kraków II. Najemca zajmie ok. 3 000 mkw.

21 października 2020
Logicor podpisał dwie umowy w Krakowie i Strykowie

Do Logicor Kraków wprowadzi się FARO Tekstylia na 3 500 mkw., natomiast Spedimex zostaje w Logicor Stryków i dobiera przestrzeń do prawie 40 000 mkw.

13 marca 2020
Kolejne kroki rozbudowy sieci drogowych w Polsce

GDDKiA poinformowało o kolejnych etapach ważnych inwestycji drogowych - trasy S7 oraz Via Baltica. Zyska na nich północno-wschodnia i południowa Polska.

25 lutego 2020
Cushman & Wakefield