Nowy park miejski w Małopolsce - City Logistics Kraków I

01 października 2020

Panattoni wybuduje park miejski w Małopolsce. Pierwszy budynek City Logistics Kraków I ma już najemcę, a gotowy będzie we wrześniu 2021 roku.

Panattoni Europe zapowiada budowę parku miejskiego w Małopolsce - City Logistics Kraków I. Deweloper jest w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Podpisano już umowę najmu z pierwszym najemcą, operatorem logistycznym, na 9 040 mkw. przestrzeni magazynowej. Pierwsza hala o powierzchni 14 500 mkw. gotowa będzie we wrześniu 2021 roku.

City Logistics Kraków I to doskonałe rozwiązanie dla firm, które świadczą usługi logistyki ostatniej mili. Dzięki lokalizacji parku w obrębie miasta, najemca z łatwością szybko dotrze do finalnego odbiorcy. Dodatkowo, jeden z budynków zostanie wybudowany w formule SBU (Small Business Units), dzięki czemu nie tylko średnie i duże firmy znajdą dla siebie przestrzeń, ale również mniejsze firmy - Konrad Jacewicz, Associate w Cushman & Wakefield.

Magazyny w Krakowie

City Logistics Kraków I to inwestycja parku magazynowego położonego w obrębie miasta Kraków przy ulicy Cementowej. Jego powierzchnia wyniesie około 36 500 mkw., a składać się będzie z dwóch hal. Pierwsza z nich będzie miała 14 500 mkw., natomiast druga - 22 000 mkw. Obie z nich zostały zaprojektowane zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie "Very Good". Tuż obok parku znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa, co zapewnia dogodny dojazd pracownikom. Nieopodal projektu znajduje się węzeł trasy ekspresowej S7.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Generali Real Estate nowym właścicielem 7R Park Kraków

7R sprzedał swój park w Krakowie do Generali Real Estate. Transakcja dotyczy 7R Park Kraków IX, który liczy 33 tys. mkw.

20 grudnia 2021
7R Park Kraków z nowym najemcą

Elzap, polski producent mebli biurowych, z nowym magazynem na terenie Krakowa. W wynajmie powierzchni w 7R Park Kraków Klienta reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

14 października 2021
InPost z fabryką Paczkomatów w City Logistics Kraków Airport

Panattoni dostarczy 7 230 mkw. powierzchni InPostowi w nowym parku - City Logistics Kraków Airport. Najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

10 marca 2021
Cushman & Wakefield