52 000 mkw. magazynu dla Globalway w Gdańsku

10 września 2020

52 000 mkw. magazynu dla Globalway w Gdańsku

Spis treści

Globalway wynajęło całą powierzchnię w Panattoni Park Tricity East IV. Najemca wprowadzi się już w pierwszym kwartale 2021 roku.

Firma Globalway, dostawca m.in. zabawek, mebli, akcesoriów sportowych i wyposażenia wnętrz z Chin, wynajął 52 000 mkw. w ramach Panattoni Park Tricity East IV. Panattoni budowę hali rozpocznie w trzecim kwartale tego roku, natomiast najemca wprowadzi się w pierwszym kwartale 2021 roku. Inwestycja powstanie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na podstawie decyzji Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Gospodarka Pomorza i kraju rośnie dzięki rozbudowie portów trójmiejskich oraz infrastruktury drogowo-kolejowej w ramach korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk. To, oraz planowany port centralny w Zatoce Gdańskiej oznacza, że trójmiejskie porty będą w następnych latach biły kolejne rekordy przeładunków, a za nimi wzrośnie popyt na powierzchnie magazynowe – komentuje Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Magazyny w Trójmieście

Panattoni Park Tricity East IV to park logistyczny składający się z jednej hali magazynowej. Budynek został zaprojektowany tak, aby spełniać wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good". Inwestycja położona będzie w pobliżu Portu Gdańskiego, głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk oraz międzynarodowego lotniska, co znacznie usprawni transport międzynarodowy. Nieopodal znajduje się również obwodnica miasta oraz autostrada A1.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Amerykański producent hełmów bojowych z przestrzenią w 7R City Park Gdańsk Airport I

Firma Galvion, specjalizująca się w zaawansowanych systemach wyposażenia taktycznego, wynajęła powierzchnię o wielkości około 3,6 tys. mkw. w 7R City Park Gdańsk Airport I. W tym miejscu zostanie zlokalizowana nie tylko hala do produkcji i montażu hełmów bojowych, lecz także zaplecze zajmujące się obsługą, wsparciem, modernizacją oraz szkoleniami.

19 marca 2024
Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

Panattoni rozwija Panattoni Park Tricity East V o powierzchni 50 000 mkw. w regionie Pomorza z pomocą finansowania w wysokości 32 mln euro od mBanku, umożliwiając firmie Regesta otwarcie największego centrum logistycznego w Polsce.

19 października 2023
NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield