52 000 mkw. magazynu dla Globalway w Gdańsku

11 września 2020

52 000 mkw. magazynu dla Globalway w Gdańsku
Globalway wynajęło całą powierzchnię w Panattoni Park Tricity East IV. Najemca wprowadzi się już w pierwszym kwartale 2021 roku.

Firma Globalway, dostawca m.in. zabawek, mebli, akcesoriów sportowych i wyposażenia wnętrz z Chin, wynajął 52 000 mkw. w ramach Panattoni Park Tricity East IV. Panattoni budowę hali rozpocznie w trzecim kwartale tego roku, natomiast najemca wprowadzi się w pierwszym kwartale 2021 roku. Inwestycja powstanie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na podstawie decyzji Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Gospodarka Pomorza i kraju rośnie dzięki rozbudowie portów trójmiejskich oraz infrastruktury drogowo-kolejowej w ramach korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk. To, oraz planowany port centralny w Zatoce Gdańskiej oznacza, że trójmiejskie porty będą w następnych latach biły kolejne rekordy przeładunków, a za nimi wzrośnie popyt na powierzchnie magazynowe – komentuje Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Magazyny w Trójmieście

Panattoni Park Tricity East IV to park logistyczny składający się z jednej hali magazynowej. Budynek został zaprojektowany tak, aby spełniać wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good". Inwestycja położona będzie w pobliżu Portu Gdańskiego, głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk oraz międzynarodowego lotniska, co znacznie usprawni transport międzynarodowy. Nieopodal znajduje się również obwodnica miasta oraz autostrada A1.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Operacje e-commerce LPP z magazynu Panattoni Park Tricity South II

LPP, największa firma odzieżowa w regionie CEE, wynajęła 64 000 mkw. w ramach trójmiejskiego parku Panattoni. Operacje na powierzchni rozpoczną się w kwietniu 2022 r.

13 października 2021
Powstanie nowy terminal głębokowodny w Gdańsku - Baltic Hub 3

DCT Gdańsk wybuduje nowy terminal, Baltic Hub 3, który zwiększy jego możliwości przeładunkowe o połowę. Rozpoczęcie prac planowane jest na II połowę 2022 roku.

28 lipca 2021
Cushman & Wakefield