52 000 mkw. magazynu dla Globalway w Gdańsku

11 września 2020

Globalway wynajęło całą powierzchnię w Panattoni Park Tricity East IV. Najemca wprowadzi się już w pierwszym kwartale 2021 roku.

Firma Globalway, dostawca m.in. zabawek, mebli, akcesoriów sportowych i wyposażenia wnętrz z Chin, wynajął 52 000 mkw. w ramach Panattoni Park Tricity East IV. Panattoni budowę hali rozpocznie w trzecim kwartale tego roku, natomiast najemca wprowadzi się w pierwszym kwartale 2021 roku. Inwestycja powstanie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na podstawie decyzji Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Gospodarka Pomorza i kraju rośnie dzięki rozbudowie portów trójmiejskich oraz infrastruktury drogowo-kolejowej w ramach korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk. To, oraz planowany port centralny w Zatoce Gdańskiej oznacza, że trójmiejskie porty będą w następnych latach biły kolejne rekordy przeładunków, a za nimi wzrośnie popyt na powierzchnie magazynowe – komentuje Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Magazyny w Trójmieście

Panattoni Park Tricity East IV to park logistyczny składający się z jednej hali magazynowej. Budynek został zaprojektowany tak, aby spełniać wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good". Inwestycja położona będzie w pobliżu Portu Gdańskiego, głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk oraz międzynarodowego lotniska, co znacznie usprawni transport międzynarodowy. Nieopodal znajduje się również obwodnica miasta oraz autostrada A1.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

PEKAES zadomowi się w Panattoni Park Gdańsk Airport

Deweloper rozbudowuje Panattoni Park Gdańsk Airport dla firmy PEKAES. Najemca zajmie 11 500 mkw. magazynu, a wprowadzi się do niego w marcu 2021 roku.

24 sierpnia 2020
LPP zostaje na dłużej w Tristar Gdańsk

LPP przedłuża umowę najmu w Trójmieście. Dotyczy ona 6 100 mkw. w parku należącym do Tristan Capital Partners i White Star Real Estate - Tristar Gdańsk.

09 lipca 2020
Dot2Dot wprowadzi się do 7R Park Gdańsk II

Do parku 7R Park Gdańsk II w Kowalach wprowadzi się firma Dot2Dot. Przeniesie tam swoją gdańską siedzibę już w listopadzie i zajmie ponad 7 500 mkw.

03 lipca 2020
Cushman & Wakefield