52 000 mkw. magazynu dla Globalway w Gdańsku

11 września 2020

52 000 mkw. magazynu dla Globalway w Gdańsku
Globalway wynajęło całą powierzchnię w Panattoni Park Tricity East IV. Najemca wprowadzi się już w pierwszym kwartale 2021 roku.

Firma Globalway, dostawca m.in. zabawek, mebli, akcesoriów sportowych i wyposażenia wnętrz z Chin, wynajął 52 000 mkw. w ramach Panattoni Park Tricity East IV. Panattoni budowę hali rozpocznie w trzecim kwartale tego roku, natomiast najemca wprowadzi się w pierwszym kwartale 2021 roku. Inwestycja powstanie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji na podstawie decyzji Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Gospodarka Pomorza i kraju rośnie dzięki rozbudowie portów trójmiejskich oraz infrastruktury drogowo-kolejowej w ramach korytarza transportowego Bałtyk-Adriatyk. To, oraz planowany port centralny w Zatoce Gdańskiej oznacza, że trójmiejskie porty będą w następnych latach biły kolejne rekordy przeładunków, a za nimi wzrośnie popyt na powierzchnie magazynowe – komentuje Martyna Sochaczewska, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Magazyny w Trójmieście

Panattoni Park Tricity East IV to park logistyczny składający się z jednej hali magazynowej. Budynek został zaprojektowany tak, aby spełniać wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good". Inwestycja położona będzie w pobliżu Portu Gdańskiego, głębokowodnego terminala kontenerowego DCT Gdańsk oraz międzynarodowego lotniska, co znacznie usprawni transport międzynarodowy. Nieopodal znajduje się również obwodnica miasta oraz autostrada A1.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
7R nawiązuje współpracę z Rebel

7R, podjął współpracę z Rebel, sklepem z artykułami dla hobbystów gier planszowych. W ramach tej współpracy, obie firmy przejmą obiekt magazynowy o nazwie 7R City Park Gdańsk Airport I.

18 lipca 2023
Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Cushman & Wakefield