Panattoni Park Tricity East III w budowie

03 maja 2020

Panattoni Park Tricity East III w budowie

Spis treści

Deweloper rozpoczął realizację Panattoni Park Tricity East III, którego powierzchnia wyniesie 33 000 mkw. Nowa inwestycja ma już dwóch najemców.

Panattoni ponownie inwestuje w Trójmieście. Deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Tricity East III, a także podpisał umowy na ponad 26 000 mkw. jego powierzchni - Greenyard Logistics Poland zajmie prawie 11 824 mkw., natomiast Omega Pilzno - 14 500 mkw. Firmy uzyskały early access i wejdą na powierzchnię w październiku 2020 roku. Oddanie budynku planowane jest na pierwszy kwartał 2021 roku.

Powstający Panattoni Park Tricity East znajduje się zaledwie 4 km od Portu Gdańskiego i terminala DCT, w którym w 2019 przeładowano ponad 2 mln kontenerów TEU – najwięcej w regionie Bałtyku. Nieustanny rozwój portu wpływa na stale rosnący rynek magazynowy w Trójmieście, które w 2019 stało się piątym regionem w Polsce pod względem dostarczonej powierzchni oraz popytu netto - komentuje Martyna Sochaczewska, Leasing Manager z Panattoni.

Magazyny w Trójmieście

Panattoni Park Tricity East III to inwestycja składająca się z jednej hali magazynowej o powierzchni 32 886 mkw. Budynek został zaprojektowany zgodnie ze specyfikacją BREEAM na poziomie "Very Good". Park zlokalizowany jest nieopodal obwodnicy Gdańska łączącej autostradę A1 z DK 7. Centrum logistyczne leży 4 km od centrum miasta, 4 km od portu morskiego i Terminala Kontenerowego DCT oraz 15 km od lotniska.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

Panattoni rozwija Panattoni Park Tricity East V o powierzchni 50 000 mkw. w regionie Pomorza z pomocą finansowania w wysokości 32 mln euro od mBanku, umożliwiając firmie Regesta otwarcie największego centrum logistycznego w Polsce.

19 października 2023
NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
7R nawiązuje współpracę z Rebel

7R, podjął współpracę z Rebel, sklepem z artykułami dla hobbystów gier planszowych. W ramach tej współpracy, obie firmy przejmą obiekt magazynowy o nazwie 7R City Park Gdańsk Airport I.

18 lipca 2023
Cushman & Wakefield