Panattoni zapowiada Panattoni Park Czeladź V

24 kwietnia 2020

Panattoni zapowiada Panattoni Park Czeladź V
Deweloper zakupił grunt pod budowę Panattoni Park Czeladź V. Powierzchnia inwestycji wyniesie 36 500 mkw., a budowa rozpocznie się już drugim kwartale 2020 roku.

Panattoni wybuduje nowy park logistyczny w regionie Górnego Śląska. Deweloper zakupił pod niego grunt w Czeladzi i zapowiada rozpoczęcie budowy jeszcze w tym kwartale. Zakończenie planowane jest na koniec 2020 roku. Powierzchnia Panattoni Park Czeladź V wyniesie 36 500 mkw., z czego 2 700 mkw. to część biurowa.

Śląsk jest najbardziej zaludnionym (4,7 mln mieszkańców) i zurbanizowanych obszarem w Polsce (380 mieszkańców/km kw.) oraz jednym z największych ośrodków przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Stał się przez to jednym z kluczowych centrów logistycznych obsługujących klientów zarówno w samym regionie, jak i poza nim, w tym na terenie Krakowa (ok. 3,3 mln osób) – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Magazyny w regionie Górnego Śląska

Panattoni Park Czeladź V położony będzie we wschodniej części Czeladzi. W pobliżu znajduje się skrzyżowanie dróg krajowych nr 94 i 86. W odległości 12 km od parku znajduje się autostrada A4, natomiast autostrada A1 - w odległości 15 km. Inwestycja zlokalizowana będzie ok. 20 km od lotniska w Pyrzowicach oraz 75 km od lotniska w Krakowie. Dzięki bliskości miasta, do parku możliwy jest dojazd komunikacją miejską.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Just In Time kontynuuje współpracę z MLP Group

Polski operator logistyczny przedłużył umowę najmu magazynów w centrum MLP Gliwice. Firma ma teraz do dyspozycji ponad 10 600 mkw. powierzchni.

20 października 2022
Heilind Electronics Europe z nowym magazynem i biurem na Śląsku

Heilind Electronics Europe wynajął powierzchnię magazynowo-biurową w ramach Hillwood Mysłowice. Zajał ok. 4 000 mkw. przestrzeni. W transakcji najemcę wspierali eksperci Cushman & Wakefield.

27 czerwca 2022
Najemca z branży weterynaryjnej wynajął magazyn w parku Hillwood Częstochowa Zachód

Wiodący dostawca usług i produktów weterynaryjnych – MEDiVET S.A. wprowadził się do parku magazynowego Hillwood Częstochowa Zachód. Nowy najemca zajął 3 385 mkw. powierzchni magazynowej oraz 250 mkw. biurowej.

15 maja 2022
Cushman & Wakefield