Panattoni zapowiada Panattoni Park Czeladź V

24 kwietnia 2020

Deweloper zakupił grunt pod budowę Panattoni Park Czeladź V. Powierzchnia inwestycji wyniesie 36 500 mkw., a budowa rozpocznie się już drugim kwartale 2020 roku.

Panattoni wybuduje nowy park logistyczny w regionie Górnego Śląska. Deweloper zakupił pod niego grunt w Czeladzi i zapowiada rozpoczęcie budowy jeszcze w tym kwartale. Zakończenie planowane jest na koniec 2020 roku. Powierzchnia Panattoni Park Czeladź V wyniesie 36 500 mkw., z czego 2 700 mkw. to część biurowa.

Śląsk jest najbardziej zaludnionym (4,7 mln mieszkańców) i zurbanizowanych obszarem w Polsce (380 mieszkańców/km kw.) oraz jednym z największych ośrodków przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Stał się przez to jednym z kluczowych centrów logistycznych obsługujących klientów zarówno w samym regionie, jak i poza nim, w tym na terenie Krakowa (ok. 3,3 mln osób) – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Magazyny w regionie Górnego Śląska

Panattoni Park Czeladź V położony będzie we wschodniej części Czeladzi. W pobliżu znajduje się skrzyżowanie dróg krajowych nr 94 i 86. W odległości 12 km od parku znajduje się autostrada A4, natomiast autostrada A1 - w odległości 15 km. Inwestycja zlokalizowana będzie ok. 20 km od lotniska w Pyrzowicach oraz 75 km od lotniska w Krakowie. Dzięki bliskości miasta, do parku możliwy jest dojazd komunikacją miejską.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Heilind Polska z nowym magazynem i biurem na Śląsku

Heilind, globalny dystrybutor m.in. złączy, przekaźników i listew wynajął powierzchnię magazynowo-biurową w parku Hillwood Mysłowice.

06 maja 2022
TVM Transport z magazynem w Tychach

Firma transportowa wynajęła magazyn w ramach SEGRO Industrial Park Tychy 1. Najemca zajął prawie 2 500 mkw. powierzchni logistycznej.

13 kwietnia 2022
Panattoni realizuje dla Carrefoura BTS o powierzchni 50 000 mkw. w Będzinie

Deweloper, realizuje już trzeci magazyn BTS dla firmy Carrefour. Tym razem inwestycja będzie miała powierzchnię 50 000 mkw. i powstanie w Będzinie na Śląsku.

24 stycznia 2022
Cushman & Wakefield