Panattoni zapowiada Panattoni Park Czeladź V

23 kwietnia 2020

Panattoni zapowiada Panattoni Park Czeladź V

Spis treści

Deweloper zakupił grunt pod budowę Panattoni Park Czeladź V. Powierzchnia inwestycji wyniesie 36 500 mkw., a budowa rozpocznie się już drugim kwartale 2020 roku.

Panattoni wybuduje nowy park logistyczny w regionie Górnego Śląska. Deweloper zakupił pod niego grunt w Czeladzi i zapowiada rozpoczęcie budowy jeszcze w tym kwartale. Zakończenie planowane jest na koniec 2020 roku. Powierzchnia Panattoni Park Czeladź V wyniesie 36 500 mkw., z czego 2 700 mkw. to część biurowa.

Śląsk jest najbardziej zaludnionym (4,7 mln mieszkańców) i zurbanizowanych obszarem w Polsce (380 mieszkańców/km kw.) oraz jednym z największych ośrodków przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Stał się przez to jednym z kluczowych centrów logistycznych obsługujących klientów zarówno w samym regionie, jak i poza nim, w tym na terenie Krakowa (ok. 3,3 mln osób) – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Magazyny w regionie Górnego Śląska

Panattoni Park Czeladź V położony będzie we wschodniej części Czeladzi. W pobliżu znajduje się skrzyżowanie dróg krajowych nr 94 i 86. W odległości 12 km od parku znajduje się autostrada A4, natomiast autostrada A1 - w odległości 15 km. Inwestycja zlokalizowana będzie ok. 20 km od lotniska w Pyrzowicach oraz 75 km od lotniska w Krakowie. Dzięki bliskości miasta, do parku możliwy jest dojazd komunikacją miejską.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
REDKOM Development realizuje nowy projekt w Chrząstowicach

REDKOM Development, ogłosił swoją najnowszą inwestycję w województwie opolskim. Firma planuje realizację obiektu przemysłowo-magazynowego o nazwie "Logistic Park Opole" w Chrząstowicach.

06 lipca 2023
Cushman & Wakefield