Panattoni zapowiada Panattoni Park Czeladź V

24 kwietnia 2020

Deweloper zakupił grunt pod budowę Panattoni Park Czeladź V. Powierzchnia inwestycji wyniesie 36 500 mkw., a budowa rozpocznie się już drugim kwartale 2020 roku.

Panattoni wybuduje nowy park logistyczny w regionie Górnego Śląska. Deweloper zakupił pod niego grunt w Czeladzi i zapowiada rozpoczęcie budowy jeszcze w tym kwartale. Zakończenie planowane jest na koniec 2020 roku. Powierzchnia Panattoni Park Czeladź V wyniesie 36 500 mkw., z czego 2 700 mkw. to część biurowa.

Śląsk jest najbardziej zaludnionym (4,7 mln mieszkańców) i zurbanizowanych obszarem w Polsce (380 mieszkańców/km kw.) oraz jednym z największych ośrodków przemysłowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Stał się przez to jednym z kluczowych centrów logistycznych obsługujących klientów zarówno w samym regionie, jak i poza nim, w tym na terenie Krakowa (ok. 3,3 mln osób) – komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni.

Magazyny w regionie Górnego Śląska

Panattoni Park Czeladź V położony będzie we wschodniej części Czeladzi. W pobliżu znajduje się skrzyżowanie dróg krajowych nr 94 i 86. W odległości 12 km od parku znajduje się autostrada A4, natomiast autostrada A1 - w odległości 15 km. Inwestycja zlokalizowana będzie ok. 20 km od lotniska w Pyrzowicach oraz 75 km od lotniska w Krakowie. Dzięki bliskości miasta, do parku możliwy jest dojazd komunikacją miejską.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Automotive z Włoch w magazynie od Panattoni

BTS od Panattoni o powierzchni 33 000 mkw. został nowym zakładem produkcyjnym Cornaglia Group - producenta komponentów dla branży motoryzacyjnej.

08 listopada 2021
Propco zacieśnia współpracę z Cushman & Wakefield

PROPCO z nowym najemcą w SBU w Sosnowcu. Deweloper reprezentowany jest przez Cushman & Wakefield.

11 października 2021
Panattoni Park Tychy z magazynem dla Tiberiny i Nodium Group

Deweloper wynajął ponad 38 000 mkw. dla branży e-commerce i automotive w Panattoni Park Tychy. Firmy wprowadzą się do parku w IV kwartale 2021 roku.

01 września 2021
Cushman & Wakefield