TVH z nowym magazynem w Rudzie Śląskiej
TVH, globalny dostawca części i akcesoriów do maszyn transportu bliskiego, przemysłowych, budowlanych i rolniczych, wynajął blisko 17 000 tys. nowoczesnej powierzchni w Prologis Park Ruda Śląska.
24 marca 2020
Hillwood zapowiada budowę kolejnego parku, tym razem celując w Częstochowę. W mieście powstanie Hillwood Częstochowa-Miasto - park poświęcony logistyce miejskiej, składający się z dwóch hal o łącznej powierzchni ok. 64 000 mkw. Inwestycja zlokalizowana będzie w rejonie ul. Jaskrowskiej i alei Jana Pawła II. Razem z budową obiektów magazynowych, deweloper będzie również zaangażowany w budowę drogi łączące ul. Jaskrowską z ul. Warszawską, wraz z rondem i sięgaczem.
Hillwood Częstochowa-Miasto jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie, nie tylko na powierzchnie magazynowe w okolicach Częstochowy, lecz również na magazyny miejskie. Projektów typu „city logistics” jest coraz więcej w regionie Górnego Śląska - komentuje Daniel Kempa, Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.
Hillwood Częstochowa-Miasto zlokalizowany będzie w granicach miasta, nieopodal drogi krajowej nr 1 i nr 91, co zapewnia łatwy dojazd do tras wyjazdowych z miasta. Dzięki swojej lokalizacji, najemcy będą mieli łatwy dostęp do kadry pracowniczej, a ci z kolei nie będą mieli problemu z dojazdem dzięki komunikacji miejskiej w pobliżu inwestycji.
TVH, globalny dostawca części i akcesoriów do maszyn transportu bliskiego, przemysłowych, budowlanych i rolniczych, wynajął blisko 17 000 tys. nowoczesnej powierzchni w Prologis Park Ruda Śląska.
Firma Gruppo Sigel Poland wynajęła blisko 3700 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej i biurowej w REINO IO Park Sosnowiec. Za proces poszukiwania nowej lokalizacji, negocjacje i przygotowanie strategii najmu Gruppo Sigel odpowiedzialni byli eksperci międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield.
Jednym z tych trendów, które coraz mocniej zaczynają wpływać na rozwój dojrzałych rynków magazynowych, jest rosnące zainteresowanie inwestorów realizacją projektów typu "brownfield". Powody to zarówno kurczący się bank niezagospodarowanych gruntów, jak i dążenie firm do realizacji celów ESG. W Polsce tym regionem, który ma jeden z największych potencjałów w zakresie inwestycji z obszaru „brownfield”, jest Górny Śląsk, a jak pokazuje raport „Kopalnie biznesu”, śląskie ma już na tym polu wiele sukcesów.