Hillwood inwestuje w Gliwicach i Mysłowicach. W budowie dwa parki

17 lutego 2020

Hillwood inwestuje w Gliwicach i Mysłowicach. W budowie dwa parki

Spis treści

Hillwood rozbudowuje się na Górnym Śląsku. Powstają dwa parki w Gliwicach i Mysłowicach. Już w trzecim kwartale 2020 roku oddane będzie 52 000 mkw.

Hillwood Polska buduje dwa nowe parki magazynowe w regionie Górnego Śląska. Budowana hala w Gliwicach będzie liczyła prawie 28 000 mkw., natomiast budynek w Mysłowicach oferować będzie niecałe 24 000 mkw. Deweloper łącznie dostarczy zatem 52 000 mkw. Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał 2020 roku.

Hillwood jest aktywny w województwie śląskim już od 5 lat, a więc od początku naszej działalności w Polsce. Dalszy rozwój naszego biznesu właśnie w tym regionie jest zatem dla nas naturalnym krokiem. Do końca 2020 roku wybudowana przez nas nowoczesna powierzchnia magazynowa na Górnym Śląsku i w Zagłębiu wzrośnie do niemal 170 tys. mkw. - Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.

W tym roku planowane jest również oddanie do użytkowania budowanych hal w ramach Hillwood Sosnowiec Zagłębie oraz Hillwood Ruda Śląska.

Magazyny na Górnym Śląsku

W ramach Hillwood Gliwice Sośnica powstaną docelowo dwa budynki. Ich łączna powierzchnia wyniesie około 87 000 mkw. Obecnie budowana jest hala oferująca prawie 28 000 mkw., w której moduły do wynajęcia rozpoczynają się od 3 000 mkw. Park położony jest mniej niż kilometr od skrzyżowania autostrad A1 i A4 oraz 5 km od centrum miasta.

Hillwood Mysłowice będzie składał się z dwóch obiektów, które razem oferować będą ok. 47 000 mkw. powierzchni logistycznej. Ten w budowie będzie miał ok. 24 000 mkw. Deweloper oferuje elastyczne wydzielenie modułów od 2 600 mkw. Centrum magazynowe jest zlokalizowane nieopodal węzła autostrady A4, około 5 km od centrum Mysłowic i 9 km od centrum Katowic.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
REDKOM Development realizuje nowy projekt w Chrząstowicach

REDKOM Development, ogłosił swoją najnowszą inwestycję w województwie opolskim. Firma planuje realizację obiektu przemysłowo-magazynowego o nazwie "Logistic Park Opole" w Chrząstowicach.

06 lipca 2023
Cushman & Wakefield