Hillwood inwestuje w Gliwicach i Mysłowicach. W budowie dwa parki

18 lutego 2020

Hillwood inwestuje w Gliwicach i Mysłowicach. W budowie dwa parki
Hillwood rozbudowuje się na Górnym Śląsku. Powstają dwa parki w Gliwicach i Mysłowicach. Już w trzecim kwartale 2020 roku oddane będzie 52 000 mkw.

Hillwood Polska buduje dwa nowe parki magazynowe w regionie Górnego Śląska. Budowana hala w Gliwicach będzie liczyła prawie 28 000 mkw., natomiast budynek w Mysłowicach oferować będzie niecałe 24 000 mkw. Deweloper łącznie dostarczy zatem 52 000 mkw. Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał 2020 roku.

Hillwood jest aktywny w województwie śląskim już od 5 lat, a więc od początku naszej działalności w Polsce. Dalszy rozwój naszego biznesu właśnie w tym regionie jest zatem dla nas naturalnym krokiem. Do końca 2020 roku wybudowana przez nas nowoczesna powierzchnia magazynowa na Górnym Śląsku i w Zagłębiu wzrośnie do niemal 170 tys. mkw. - Hubert Michalak, prezes zarządu Hillwood Polska.

W tym roku planowane jest również oddanie do użytkowania budowanych hal w ramach Hillwood Sosnowiec Zagłębie oraz Hillwood Ruda Śląska.

Magazyny na Górnym Śląsku

W ramach Hillwood Gliwice Sośnica powstaną docelowo dwa budynki. Ich łączna powierzchnia wyniesie około 87 000 mkw. Obecnie budowana jest hala oferująca prawie 28 000 mkw., w której moduły do wynajęcia rozpoczynają się od 3 000 mkw. Park położony jest mniej niż kilometr od skrzyżowania autostrad A1 i A4 oraz 5 km od centrum miasta.

Hillwood Mysłowice będzie składał się z dwóch obiektów, które razem oferować będą ok. 47 000 mkw. powierzchni logistycznej. Ten w budowie będzie miał ok. 24 000 mkw. Deweloper oferuje elastyczne wydzielenie modułów od 2 600 mkw. Centrum magazynowe jest zlokalizowane nieopodal węzła autostrady A4, około 5 km od centrum Mysłowic i 9 km od centrum Katowic.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Just In Time kontynuuje współpracę z MLP Group

Polski operator logistyczny przedłużył umowę najmu magazynów w centrum MLP Gliwice. Firma ma teraz do dyspozycji ponad 10 600 mkw. powierzchni.

20 października 2022
Heilind Electronics Europe z nowym magazynem i biurem na Śląsku

Heilind Electronics Europe wynajął powierzchnię magazynowo-biurową w ramach Hillwood Mysłowice. Zajał ok. 4 000 mkw. przestrzeni. W transakcji najemcę wspierali eksperci Cushman & Wakefield.

27 czerwca 2022
Najemca z branży weterynaryjnej wynajął magazyn w parku Hillwood Częstochowa Zachód

Wiodący dostawca usług i produktów weterynaryjnych – MEDiVET S.A. wprowadził się do parku magazynowego Hillwood Częstochowa Zachód. Nowy najemca zajął 3 385 mkw. powierzchni magazynowej oraz 250 mkw. biurowej.

15 maja 2022
Cushman & Wakefield