Nowy park magazynowy w Trójmieście - 7R Park Gdańsk II

05 grudnia 2019

Nowy park magazynowy w Trójmieście - 7R Park Gdańsk II
7R ponownie zainwestuje w regionie Trójmiasta, tym razem w Kowalach. Nowy projekt dewelopera, 7R Park Gdańsk II, liczyć będzie 61 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

7R planuje po raz trzeci zainwestować w regionie Trójmiasta. Do tej pory deweloper wybudował w okolicach Gdańska dwa parki - 7R Park Gdańsk oraz 7R City Flex Gdańsk Airport. Nowy projekt obejmuje trzy budynki logistyczne o powierzchni ponad 60 000 mkw., zaprojektowane zgodnie ze specyfikacją BREEAM. Mimo że budowa jeszcze się nie rozpoczęła, pojawiają się już chętni najemcy. Jedna z hal dostosowana będzie do potrzeb firmy Rohlig SUUS - szyty na miarę obiekt wyniesie 12 500 mkw., a jego budowę zaplanowano na sierpień 2020 roku.

Kontynuujemy plan dynamicznego rozwoju w całej Polsce poszukując nowych lokalizacji i inwestując w miejscach, które już doskonale znamy. Gdańsk jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, bo właśnie tu powstała nasza pierwsza inwestycja - 7R Park Gdańsk, która ze względu na doskonałą lokalizację od samego początku cieszyła się bardzo dużym powodzeniem najemców. Jestem przekonany, że 7R Park Gdańsk II powtórzy jej sukces, zwłaszcza że potencjał regionu sukcesywnie się zwiększa, m.in. dzięki licznym inwestycjom w rozbudowy istniejących portów przeładunkowych. W planach jest także budowa Portu Centralnego, który z całą pewnością jeszcze zwiększy atrakcyjność lokalnego rynku – mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu 7R SA.

Magazyny w Trójmieście

7R Park Gdańsk II to inwestycja trzech budynków o łącznej powierzchni ok. 61 000 mkw. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wymogami specyfikacji certyfikatu BREEAM. Będzie wyposażony w oświetlenie LED, destryfikatory powietrza oraz wysoki standard ochrony przeciwpożarowej.

Centrum logistyczne położone będzie tuż przy obwodnicy Trójmiasta, w Kowalach. Dzięki swojej lokalizacji, najemca z łatwościa dojedzie do autostrady A1, czy do południowej obwodnicy S7. Odległość od lotniska w Gdańsku wyniesie 13 km, natomiast od Terminala Kontenerowego DCT Gdańsk - 21.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Operacje e-commerce LPP z magazynu Panattoni Park Tricity South II

LPP, największa firma odzieżowa w regionie CEE, wynajęła 64 000 mkw. w ramach trójmiejskiego parku Panattoni. Operacje na powierzchni rozpoczną się w kwietniu 2022 r.

13 października 2021
Powstanie nowy terminal głębokowodny w Gdańsku - Baltic Hub 3

DCT Gdańsk wybuduje nowy terminal, Baltic Hub 3, który zwiększy jego możliwości przeładunkowe o połowę. Rozpoczęcie prac planowane jest na II połowę 2022 roku.

28 lipca 2021
Cushman & Wakefield