Nowy park magazynowy w Trójmieście - 7R Park Gdańsk II

05 grudnia 2019

Nowy park magazynowy w Trójmieście - 7R Park Gdańsk II
7R ponownie zainwestuje w regionie Trójmiasta, tym razem w Kowalach. Nowy projekt dewelopera, 7R Park Gdańsk II, liczyć będzie 61 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

7R planuje po raz trzeci zainwestować w regionie Trójmiasta. Do tej pory deweloper wybudował w okolicach Gdańska dwa parki - 7R Park Gdańsk oraz 7R City Flex Gdańsk Airport. Nowy projekt obejmuje trzy budynki logistyczne o powierzchni ponad 60 000 mkw., zaprojektowane zgodnie ze specyfikacją BREEAM. Mimo że budowa jeszcze się nie rozpoczęła, pojawiają się już chętni najemcy. Jedna z hal dostosowana będzie do potrzeb firmy Rohlig SUUS - szyty na miarę obiekt wyniesie 12 500 mkw., a jego budowę zaplanowano na sierpień 2020 roku.

Kontynuujemy plan dynamicznego rozwoju w całej Polsce poszukując nowych lokalizacji i inwestując w miejscach, które już doskonale znamy. Gdańsk jest dla nas bardzo ważnym rynkiem, bo właśnie tu powstała nasza pierwsza inwestycja - 7R Park Gdańsk, która ze względu na doskonałą lokalizację od samego początku cieszyła się bardzo dużym powodzeniem najemców. Jestem przekonany, że 7R Park Gdańsk II powtórzy jej sukces, zwłaszcza że potencjał regionu sukcesywnie się zwiększa, m.in. dzięki licznym inwestycjom w rozbudowy istniejących portów przeładunkowych. W planach jest także budowa Portu Centralnego, który z całą pewnością jeszcze zwiększy atrakcyjność lokalnego rynku – mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu 7R SA.

Magazyny w Trójmieście

7R Park Gdańsk II to inwestycja trzech budynków o łącznej powierzchni ok. 61 000 mkw. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wymogami specyfikacji certyfikatu BREEAM. Będzie wyposażony w oświetlenie LED, destryfikatory powietrza oraz wysoki standard ochrony przeciwpożarowej.

Centrum logistyczne położone będzie tuż przy obwodnicy Trójmiasta, w Kowalach. Dzięki swojej lokalizacji, najemca z łatwościa dojedzie do autostrady A1, czy do południowej obwodnicy S7. Odległość od lotniska w Gdańsku wyniesie 13 km, natomiast od Terminala Kontenerowego DCT Gdańsk - 21.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
7R nawiązuje współpracę z Rebel

7R, podjął współpracę z Rebel, sklepem z artykułami dla hobbystów gier planszowych. W ramach tej współpracy, obie firmy przejmą obiekt magazynowy o nazwie 7R City Park Gdańsk Airport I.

18 lipca 2023
Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Cushman & Wakefield