Trwa rozbudowa Hillwood Ruda Śląska. Powstaje magazyn dla DPD

17 października 2019

W parku Hillwood Ruda Śląska powstanie drugi cross-dock dla DPD. Magazyn będzie liczył ponad 11 000 mkw., a jego oddanie zaplanowane jest na III kwartał 2020 roku.

W Hillwood Ruda Śląska deweloper buduje budynek w formule BTS dla DPD w formie cross-docku. To już druga taka inwestycja - pierwsza powstała w Parzniewie pod Pruszkowem. Budowany obiekt będzie pełnił funkcję kurierskiego terminala przeładunkowego. Na życzenie klienta wybudowane zostaną tzw. combidoki, obsługujące zarówno większe samochody ciężarowe, jak i furgonetki. Powstają również obszerne place manewrowe i parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Budynek wyposażony będzie także w oświetlenie LED i specjalne bramy kurierskie.

- Jest to kolejna inwestycja, którą realizujemy dla DPD i cieszymy się, że firma ponownie obdarzyła nas zaufaniem. Naszą rolą było wypracowanie wspólnie z DPD optymalnych rozwiązań, które usprawnią operacje firmy na Śląsku – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska.

Magazyny na Górnym Śląsku

Hillwood Ruda Śląska składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 63 000 mkw. Park zlokalizowany jest w odległości 4 km od centrum miasta, nieopodal drogi krajowej nr 925 i w pobliżu Trasy Średnicowej. Położenie centrum logistycznego zapewnia łatwy dostęp do autostrady A1 i A4.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

MLP Group rozbudowuje swój park w Czeladzi

MLP Group rozpoczęło budowę obiektu magazynowego w swoim parku logistycznym w Czeladzi. Powierzchnia liczyć będzie 10 000 mkw. i powstanie do końca drugiego kwartału 2019 roku.

29 października 2018
Nowe umowy GDDKIA. Brakujące odcinki via Baltica i autostrady A1 coraz bliżej

GDDKiA podpisała umowy na wykonanie kolejnych odcinków autostrady A1 na Śląsku oraz drogi ekspresowej S61 w województwie warmińsko-mazurskim. Kontrakty mają zostać zrealizowane do 2022 roku, a w ramach obu projektów powstanie łącznie ponad 40 km nowych dróg.

24 lipca 2018
Żabka nowym najemcą w MLP Gliwice

MLP Group przekazało firmie Żabka Polska S.A. gotowy obiekt magazynowy o powierzchni 24,7 tys. mkw. zlokalizowany w parku logistycznym MLP Gliwice.

02 lutego 2018
Cushman & Wakefield