Trwa rozbudowa Hillwood Ruda Śląska. Powstaje magazyn dla DPD

17 października 2019

W parku Hillwood Ruda Śląska powstanie drugi cross-dock dla DPD. Magazyn będzie liczył ponad 11 000 mkw., a jego oddanie zaplanowane jest na III kwartał 2020 roku.

W Hillwood Ruda Śląska deweloper buduje budynek w formule BTS dla DPD w formie cross-docku. To już druga taka inwestycja - pierwsza powstała w Parzniewie pod Pruszkowem. Budowany obiekt będzie pełnił funkcję kurierskiego terminala przeładunkowego. Na życzenie klienta wybudowane zostaną tzw. combidoki, obsługujące zarówno większe samochody ciężarowe, jak i furgonetki. Powstają również obszerne place manewrowe i parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Budynek wyposażony będzie także w oświetlenie LED i specjalne bramy kurierskie.

- Jest to kolejna inwestycja, którą realizujemy dla DPD i cieszymy się, że firma ponownie obdarzyła nas zaufaniem. Naszą rolą było wypracowanie wspólnie z DPD optymalnych rozwiązań, które usprawnią operacje firmy na Śląsku – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska.

Magazyny na Górnym Śląsku

Hillwood Ruda Śląska składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 63 000 mkw. Park zlokalizowany jest w odległości 4 km od centrum miasta, nieopodal drogi krajowej nr 925 i w pobliżu Trasy Średnicowej. Położenie centrum logistycznego zapewnia łatwy dostęp do autostrady A1 i A4.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Automotive z Włoch w magazynie od Panattoni

BTS od Panattoni o powierzchni 33 000 mkw. został nowym zakładem produkcyjnym Cornaglia Group - producenta komponentów dla branży motoryzacyjnej.

08 listopada 2021
Propco zacieśnia współpracę z Cushman & Wakefield

PROPCO z nowym najemcą w SBU w Sosnowcu. Deweloper reprezentowany jest przez Cushman & Wakefield.

11 października 2021
Panattoni Park Tychy z magazynem dla Tiberiny i Nodium Group

Deweloper wynajął ponad 38 000 mkw. dla branży e-commerce i automotive w Panattoni Park Tychy. Firmy wprowadzą się do parku w IV kwartale 2021 roku.

01 września 2021
Cushman & Wakefield