Trwa rozbudowa Hillwood Ruda Śląska. Powstaje magazyn dla DPD

17 października 2019

Trwa rozbudowa Hillwood Ruda Śląska. Powstaje magazyn dla DPD

Spis treści

W parku Hillwood Ruda Śląska powstanie drugi cross-dock dla DPD. Magazyn będzie liczył ponad 11 000 mkw., a jego oddanie zaplanowane jest na III kwartał 2020 roku.

W Hillwood Ruda Śląska deweloper buduje budynek w formule BTS dla DPD w formie cross-docku. To już druga taka inwestycja - pierwsza powstała w Parzniewie pod Pruszkowem. Budowany obiekt będzie pełnił funkcję kurierskiego terminala przeładunkowego. Na życzenie klienta wybudowane zostaną tzw. combidoki, obsługujące zarówno większe samochody ciężarowe, jak i furgonetki. Powstają również obszerne place manewrowe i parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Budynek wyposażony będzie także w oświetlenie LED i specjalne bramy kurierskie.

- Jest to kolejna inwestycja, którą realizujemy dla DPD i cieszymy się, że firma ponownie obdarzyła nas zaufaniem. Naszą rolą było wypracowanie wspólnie z DPD optymalnych rozwiązań, które usprawnią operacje firmy na Śląsku – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska.

Magazyny na Górnym Śląsku

Hillwood Ruda Śląska składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 63 000 mkw. Park zlokalizowany jest w odległości 4 km od centrum miasta, nieopodal drogi krajowej nr 925 i w pobliżu Trasy Średnicowej. Położenie centrum logistycznego zapewnia łatwy dostęp do autostrady A1 i A4.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
REDKOM Development realizuje nowy projekt w Chrząstowicach

REDKOM Development, ogłosił swoją najnowszą inwestycję w województwie opolskim. Firma planuje realizację obiektu przemysłowo-magazynowego o nazwie "Logistic Park Opole" w Chrząstowicach.

06 lipca 2023
MAINFREIGHT otwiera magazyn w Sosnowcu

Globalny dostawca usług logistycznych, podpisał umowę na blisko 2540 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Sosnowiec III

17 marca 2023
Cushman & Wakefield