Trwa rozbudowa Hillwood Ruda Śląska. Powstaje magazyn dla DPD

17 października 2019

Trwa rozbudowa Hillwood Ruda Śląska. Powstaje magazyn dla DPD
W parku Hillwood Ruda Śląska powstanie drugi cross-dock dla DPD. Magazyn będzie liczył ponad 11 000 mkw., a jego oddanie zaplanowane jest na III kwartał 2020 roku.

W Hillwood Ruda Śląska deweloper buduje budynek w formule BTS dla DPD w formie cross-docku. To już druga taka inwestycja - pierwsza powstała w Parzniewie pod Pruszkowem. Budowany obiekt będzie pełnił funkcję kurierskiego terminala przeładunkowego. Na życzenie klienta wybudowane zostaną tzw. combidoki, obsługujące zarówno większe samochody ciężarowe, jak i furgonetki. Powstają również obszerne place manewrowe i parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Budynek wyposażony będzie także w oświetlenie LED i specjalne bramy kurierskie.

- Jest to kolejna inwestycja, którą realizujemy dla DPD i cieszymy się, że firma ponownie obdarzyła nas zaufaniem. Naszą rolą było wypracowanie wspólnie z DPD optymalnych rozwiązań, które usprawnią operacje firmy na Śląsku – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska.

Magazyny na Górnym Śląsku

Hillwood Ruda Śląska składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 63 000 mkw. Park zlokalizowany jest w odległości 4 km od centrum miasta, nieopodal drogi krajowej nr 925 i w pobliżu Trasy Średnicowej. Położenie centrum logistycznego zapewnia łatwy dostęp do autostrady A1 i A4.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Just In Time kontynuuje współpracę z MLP Group

Polski operator logistyczny przedłużył umowę najmu magazynów w centrum MLP Gliwice. Firma ma teraz do dyspozycji ponad 10 600 mkw. powierzchni.

20 października 2022
Heilind Electronics Europe z nowym magazynem i biurem na Śląsku

Heilind Electronics Europe wynajął powierzchnię magazynowo-biurową w ramach Hillwood Mysłowice. Zajał ok. 4 000 mkw. przestrzeni. W transakcji najemcę wspierali eksperci Cushman & Wakefield.

27 czerwca 2022
Najemca z branży weterynaryjnej wynajął magazyn w parku Hillwood Częstochowa Zachód

Wiodący dostawca usług i produktów weterynaryjnych – MEDiVET S.A. wprowadził się do parku magazynowego Hillwood Częstochowa Zachód. Nowy najemca zajął 3 385 mkw. powierzchni magazynowej oraz 250 mkw. biurowej.

15 maja 2022
Cushman & Wakefield