Trwa rozbudowa Hillwood Ruda Śląska. Powstaje magazyn dla DPD

16 października 2019

Trwa rozbudowa Hillwood Ruda Śląska. Powstaje magazyn dla DPD

Spis treści

W parku Hillwood Ruda Śląska powstanie drugi cross-dock dla DPD. Magazyn będzie liczył ponad 11 000 mkw., a jego oddanie zaplanowane jest na III kwartał 2020 roku.

W Hillwood Ruda Śląska deweloper buduje budynek w formule BTS dla DPD w formie cross-docku. To już druga taka inwestycja - pierwsza powstała w Parzniewie pod Pruszkowem. Budowany obiekt będzie pełnił funkcję kurierskiego terminala przeładunkowego. Na życzenie klienta wybudowane zostaną tzw. combidoki, obsługujące zarówno większe samochody ciężarowe, jak i furgonetki. Powstają również obszerne place manewrowe i parking z dużą liczbą miejsc postojowych. Budynek wyposażony będzie także w oświetlenie LED i specjalne bramy kurierskie.

- Jest to kolejna inwestycja, którą realizujemy dla DPD i cieszymy się, że firma ponownie obdarzyła nas zaufaniem. Naszą rolą było wypracowanie wspólnie z DPD optymalnych rozwiązań, które usprawnią operacje firmy na Śląsku – mówi Hubert Michalak, Prezes Hillwood Polska.

Magazyny na Górnym Śląsku

Hillwood Ruda Śląska składać się będzie z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 63 000 mkw. Park zlokalizowany jest w odległości 4 km od centrum miasta, nieopodal drogi krajowej nr 925 i w pobliżu Trasy Średnicowej. Położenie centrum logistycznego zapewnia łatwy dostęp do autostrady A1 i A4.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Śląsk to kopalnia biznesu i magazynów!

Silnie zdywersyfikowany popyt, strategiczna lokalizacja w pobliżu kluczowych rynków zagranicznych, rozwinięta infrastruktura, duży, liczący 4,5 mln mieszkańców rynek – lista argumentów motywujących inwestorów do ulokowania swojego kapitału na Śląsku jest naprawdę długa. Najlepiej ilustruje to lokalny rynek powierzchni magazynowo - przemysłowych, który podsumowuje najnowszy raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield „Kopalnie Biznesu”. Jak czytamy w opracowaniu, w latach 2021-2023 nigdzie indziej w Polsce nie powstało tak dużo magazynów jak właśnie w regionie śląskim, który wyprzedził kolejny w stawce region mazowiecki o prawie 10%. Co więcej, województwo to wygrywa w stawce z wiodącymi lokalizacjami CEE i ma apetyt na więcej.

05 czerwca 2024
Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
Cushman & Wakefield