Hines kupił park SEGRO w Trójmieście

25 września 2019

Hines kupił park SEGRO w Trójmieście
Fundusz inwestycyjny Hines Global Income Trust nabył SEGRO Logistics Park Gdańsk w Pruszczu Gdańskim. Park ma powierzchnię ponad 32 000 mkw.

SEGRO Logistics Park Gdańsk został sprzedany fundoszowi inwestycyjnemu Hines Global Income Trust. Centrum położone jest w Pruszczu Gdańskim. Zarządzaniem parku zajmie się spółka Hines Polska. 

Sprzedaż parku w Gdańsku jest jednym z elementów strategii naszej firmy związanej z koncentracją na głównych rynkach magazynowych w Polsce. Jesteśmy pewni, iż Hines dokonał rozważnego zakupu inwestycyjnego – komentuje Bożena Krawczyk, dyrektor inwestycyjny na Europę Centralną SEGRO.

Magazyny w regionie Trójmiasta

Inwestycja składa się z dwóch nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni magazynowej ponad 32 000 mkw. Położona jest w Pruszczu Gdańskim, niedaleko węzła Rusocin, co zapewnia bezpośredni dojazd do obwodnicy Trójmiasta oraz autostrady A1. Bliskość Gdańska zapewnia dogodny dostęp do portu. Lokalizacja parku sprzyja logistyce nie tylko krajowej, ale również międzynarodowej. Obecnie park jest w pełni skomercjalizowany.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Operacje e-commerce LPP z magazynu Panattoni Park Tricity South II

LPP, największa firma odzieżowa w regionie CEE, wynajęła 64 000 mkw. w ramach trójmiejskiego parku Panattoni. Operacje na powierzchni rozpoczną się w kwietniu 2022 r.

13 października 2021
Powstanie nowy terminal głębokowodny w Gdańsku - Baltic Hub 3

DCT Gdańsk wybuduje nowy terminal, Baltic Hub 3, który zwiększy jego możliwości przeładunkowe o połowę. Rozpoczęcie prac planowane jest na II połowę 2022 roku.

28 lipca 2021
Cushman & Wakefield