Hines kupił park SEGRO w Trójmieście

25 września 2019

Hines kupił park SEGRO w Trójmieście
Fundusz inwestycyjny Hines Global Income Trust nabył SEGRO Logistics Park Gdańsk w Pruszczu Gdańskim. Park ma powierzchnię ponad 32 000 mkw.

SEGRO Logistics Park Gdańsk został sprzedany fundoszowi inwestycyjnemu Hines Global Income Trust. Centrum położone jest w Pruszczu Gdańskim. Zarządzaniem parku zajmie się spółka Hines Polska. 

Sprzedaż parku w Gdańsku jest jednym z elementów strategii naszej firmy związanej z koncentracją na głównych rynkach magazynowych w Polsce. Jesteśmy pewni, iż Hines dokonał rozważnego zakupu inwestycyjnego – komentuje Bożena Krawczyk, dyrektor inwestycyjny na Europę Centralną SEGRO.

Magazyny w regionie Trójmiasta

Inwestycja składa się z dwóch nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni magazynowej ponad 32 000 mkw. Położona jest w Pruszczu Gdańskim, niedaleko węzła Rusocin, co zapewnia bezpośredni dojazd do obwodnicy Trójmiasta oraz autostrady A1. Bliskość Gdańska zapewnia dogodny dostęp do portu. Lokalizacja parku sprzyja logistyce nie tylko krajowej, ale również międzynarodowej. Obecnie park jest w pełni skomercjalizowany.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
7R nawiązuje współpracę z Rebel

7R, podjął współpracę z Rebel, sklepem z artykułami dla hobbystów gier planszowych. W ramach tej współpracy, obie firmy przejmą obiekt magazynowy o nazwie 7R City Park Gdańsk Airport I.

18 lipca 2023
Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Cushman & Wakefield