Hines kupił park SEGRO w Trójmieście

25 września 2019

Fundusz inwestycyjny Hines Global Income Trust nabył SEGRO Logistics Park Gdańsk w Pruszczu Gdańskim. Park ma powierzchnię ponad 32 000 mkw.

SEGRO Logistics Park Gdańsk został sprzedany fundoszowi inwestycyjnemu Hines Global Income Trust. Centrum położone jest w Pruszczu Gdańskim. Zarządzaniem parku zajmie się spółka Hines Polska. 

Sprzedaż parku w Gdańsku jest jednym z elementów strategii naszej firmy związanej z koncentracją na głównych rynkach magazynowych w Polsce. Jesteśmy pewni, iż Hines dokonał rozważnego zakupu inwestycyjnego – komentuje Bożena Krawczyk, dyrektor inwestycyjny na Europę Centralną SEGRO.

Magazyny w regionie Trójmiasta

Inwestycja składa się z dwóch nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni magazynowej ponad 32 000 mkw. Położona jest w Pruszczu Gdańskim, niedaleko węzła Rusocin, co zapewnia bezpośredni dojazd do obwodnicy Trójmiasta oraz autostrady A1. Bliskość Gdańska zapewnia dogodny dostęp do portu. Lokalizacja parku sprzyja logistyce nie tylko krajowej, ale również międzynarodowej. Obecnie park jest w pełni skomercjalizowany.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Lidl buduje centrum dystrybucyjne w Stargardzie

W Stargardzie powstanie nowe centrum dystrybucyjne firmy Lidl. Opiewającą na ponad 195 mln złotych inwestycję zrealizuje ERBUD.

29 sierpnia 2018
Dekpol rozbuduje centrum dystrybucyjne LPP. Podpisano list intencyjny

Dekpol podpisał z LPP list intencyjny dotyczący zamiaru zawarcia umowy na budowę nowego magazynu w centrum dystrybucyjnym w Pruszczu Gdańskim. W ramach rozbudowy powstanie ok. 23 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz ok. 5,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

17 lipca 2018
7R z nowym magazynem w Gdańsku. Wybuduje go Dekpol

7R zawarł z firmą Dekpol umowę o wykonanie nowego magazynu w Gdańsku. Obiekt powstanie w systemie "zaprojektuj i wybuduj" i stanie przy ul. Sąsiedzkiej.

22 czerwca 2018
Cushman & Wakefield