Hines kupił park SEGRO w Trójmieście

24 września 2019

Hines kupił park SEGRO w Trójmieście

Spis treści

Fundusz inwestycyjny Hines Global Income Trust nabył SEGRO Logistics Park Gdańsk w Pruszczu Gdańskim. Park ma powierzchnię ponad 32 000 mkw.

SEGRO Logistics Park Gdańsk został sprzedany fundoszowi inwestycyjnemu Hines Global Income Trust. Centrum położone jest w Pruszczu Gdańskim. Zarządzaniem parku zajmie się spółka Hines Polska. 

Sprzedaż parku w Gdańsku jest jednym z elementów strategii naszej firmy związanej z koncentracją na głównych rynkach magazynowych w Polsce. Jesteśmy pewni, iż Hines dokonał rozważnego zakupu inwestycyjnego – komentuje Bożena Krawczyk, dyrektor inwestycyjny na Europę Centralną SEGRO.

Magazyny w regionie Trójmiasta

Inwestycja składa się z dwóch nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni magazynowej ponad 32 000 mkw. Położona jest w Pruszczu Gdańskim, niedaleko węzła Rusocin, co zapewnia bezpośredni dojazd do obwodnicy Trójmiasta oraz autostrady A1. Bliskość Gdańska zapewnia dogodny dostęp do portu. Lokalizacja parku sprzyja logistyce nie tylko krajowej, ale również międzynarodowej. Obecnie park jest w pełni skomercjalizowany.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Amerykański producent hełmów bojowych z przestrzenią w 7R City Park Gdańsk Airport I

Firma Galvion, specjalizująca się w zaawansowanych systemach wyposażenia taktycznego, wynajęła powierzchnię o wielkości około 3,6 tys. mkw. w 7R City Park Gdańsk Airport I. W tym miejscu zostanie zlokalizowana nie tylko hala do produkcji i montażu hełmów bojowych, lecz także zaplecze zajmujące się obsługą, wsparciem, modernizacją oraz szkoleniami.

19 marca 2024
Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

Panattoni rozwija Panattoni Park Tricity East V o powierzchni 50 000 mkw. w regionie Pomorza z pomocą finansowania w wysokości 32 mln euro od mBanku, umożliwiając firmie Regesta otwarcie największego centrum logistycznego w Polsce.

19 października 2023
NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

08 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield