DSV Solutions z nowym magazynem. Wybuduje go Panattoni

18 września 2019

DSV Solutions z nowym magazynem. Wybuduje go Panattoni
Panattoni Europe wybuduje nowy obiekt dla firmy DSV Solutions. Realizowany w formule BTS magazyn powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i liczyć będzie 8 000 mkw. Oddanie budynku planowane jest na kwiecień 2020 r.

Realizowana przez Panattoni Europe inwestycja dedykowana jest zarówno potrzebom DSV Solutions, jak i koncernu spożywczego Mondelez International, dla którego DSV realizować będzie operacje logistyczne.

Realizowany w formule BTS budynek powstanie na 3,1-ha działce i liczyć będzie 8 000 mkw. podzielonych na trzy sekcje - pierwsza (3 100 mkw.) to magazyn suchy, druga (1 500 mkw.) zajmie powierzchnia dedykowana kontroli temperatury i wilgotności na potrzeby przechowywania cukierków i gum, ostatnia zaś (2 900 mkw.) zostanie przystosowana do magazynowania czekolady.

Inwestowanie w Specjalnych Strefach Ekonomicznych

Inwestycja zostanie dostosowana do wymagań najemcy - wysokość hali podniesiona zostanie do 12 metrów, a posadzka dodatkowo wzmocniona, aby wytrzymać obciążenie 8 ton na metr kwadratowy. Magazyn wyposażony zostanie rówineż w 11 doków przeładunkowych. Jego budowa zakończy się w pierwszym kwartale 2020 roku, tak aby DSV i Mondelez mogły rozpocząć działalność już w kwietniu tego samego roku.

Dzięki współpracy z firmami Panattoni Europe oraz DSV Solutions, nowy magazyn znakomicie przyczyni się do obsługi naszych działań biznesowych w regionie, gdzie znajdują się jedne z naszych najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie – fabryka Czekolady oraz fabryka Gum i Cukierków w Skarbimierzu” – powiedział Roman Sitko, Prezes Zarządu Mondelēz Polska Production Sp. z o.o.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield