DSV Solutions z nowym magazynem. Wybuduje go Panattoni

18 września 2019

Panattoni Europe wybuduje nowy obiekt dla firmy DSV Solutions. Realizowany w formule BTS magazyn powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i liczyć będzie 8 000 mkw. Oddanie budynku planowane jest na kwiecień 2020 r.

Realizowana przez Panattoni Europe inwestycja dedykowana jest zarówno potrzebom DSV Solutions, jak i koncernu spożywczego Mondelez International, dla którego DSV realizować będzie operacje logistyczne.

Realizowany w formule BTS budynek powstanie na 3,1-ha działce i liczyć będzie 8 000 mkw. podzielonych na trzy sekcje - pierwsza (3 100 mkw.) to magazyn suchy, druga (1 500 mkw.) zajmie powierzchnia dedykowana kontroli temperatury i wilgotności na potrzeby przechowywania cukierków i gum, ostatnia zaś (2 900 mkw.) zostanie przystosowana do magazynowania czekolady.

Inwestowanie w Specjalnych Strefach Ekonomicznych

Inwestycja zostanie dostosowana do wymagań najemcy - wysokość hali podniesiona zostanie do 12 metrów, a posadzka dodatkowo wzmocniona, aby wytrzymać obciążenie 8 ton na metr kwadratowy. Magazyn wyposażony zostanie rówineż w 11 doków przeładunkowych. Jego budowa zakończy się w pierwszym kwartale 2020 roku, tak aby DSV i Mondelez mogły rozpocząć działalność już w kwietniu tego samego roku.

Dzięki współpracy z firmami Panattoni Europe oraz DSV Solutions, nowy magazyn znakomicie przyczyni się do obsługi naszych działań biznesowych w regionie, gdzie znajdują się jedne z naszych najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie – fabryka Czekolady oraz fabryka Gum i Cukierków w Skarbimierzu” – powiedział Roman Sitko, Prezes Zarządu Mondelēz Polska Production Sp. z o.o.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowy „najemca” w Prologis Park Wrocław III

Wrocław to miasto, które słynie z krasnali - obecnie można odnaleźć ich tam prawie 400. Od niedawna populacja krasnali w stolicy Dolnego Śląska zwiększyła się o kolejną postać - Prolka. Zamieszkał on w centrum logistycznym Prologis Park Wrocław III.

23 października 2018
Rośnie przemysł w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Nowe inwestycje w Polsce Centralnej i na Dolnym Śląsku

Łódź i Legnica to dwa miasta, w których ogłoszono nowe projekty produkcyjne i magazynowe. Inwestycje firm Fresenius Kabi Polska oraz Voss Fluid powstaną w lokalnych Specjalnych Strefach Ekonomicznych i znajdzie w nich pracę około 150 osób.

22 października 2018
Danfoss z dodatkową powierzchnią na Dolnym Śląsku

Danfoss Power Solutions podpisał umowę najmu na ponad 11 tys. mkw. powierzchni biurowo-magazynowej w parku logistycznym Hillwood Wrocław I BIS. Najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

15 października 2018
Cushman & Wakefield