DSV Solutions z nowym magazynem. Wybuduje go Panattoni

17 września 2019

DSV Solutions z nowym magazynem. Wybuduje go Panattoni

Spis treści

Panattoni Europe wybuduje nowy obiekt dla firmy DSV Solutions. Realizowany w formule BTS magazyn powstanie na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i liczyć będzie 8 000 mkw. Oddanie budynku planowane jest na kwiecień 2020 r.

Realizowana przez Panattoni Europe inwestycja dedykowana jest zarówno potrzebom DSV Solutions, jak i koncernu spożywczego Mondelez International, dla którego DSV realizować będzie operacje logistyczne.

Realizowany w formule BTS budynek powstanie na 3,1-ha działce i liczyć będzie 8 000 mkw. podzielonych na trzy sekcje - pierwsza (3 100 mkw.) to magazyn suchy, druga (1 500 mkw.) zajmie powierzchnia dedykowana kontroli temperatury i wilgotności na potrzeby przechowywania cukierków i gum, ostatnia zaś (2 900 mkw.) zostanie przystosowana do magazynowania czekolady.

Inwestowanie w Specjalnych Strefach Ekonomicznych

Inwestycja zostanie dostosowana do wymagań najemcy - wysokość hali podniesiona zostanie do 12 metrów, a posadzka dodatkowo wzmocniona, aby wytrzymać obciążenie 8 ton na metr kwadratowy. Magazyn wyposażony zostanie rówineż w 11 doków przeładunkowych. Jego budowa zakończy się w pierwszym kwartale 2020 roku, tak aby DSV i Mondelez mogły rozpocząć działalność już w kwietniu tego samego roku.

Dzięki współpracy z firmami Panattoni Europe oraz DSV Solutions, nowy magazyn znakomicie przyczyni się do obsługi naszych działań biznesowych w regionie, gdzie znajdują się jedne z naszych najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w Europie – fabryka Czekolady oraz fabryka Gum i Cukierków w Skarbimierzu” – powiedział Roman Sitko, Prezes Zarządu Mondelēz Polska Production Sp. z o.o.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield