Nowa inwestycja magazynowa w Trójmieście - Panattoni Pruszcz Gdański

09 sierpnia 2019

Trójmiejski rynek magazynowy powiększy się niebawem o dodatkowe 75 600 mkw. Wszystko za sprawą nowej inwestycji - Panattoni Pruszcz Gdański. Znajdujący się tuż przy autostradzie A1 park składać się będzie z dwóch hal produkcyjno-magazynowych.

Nowy park Panattoni powstanie w Będzieszynie, nieopodal Pruszcza Gdańskiego. Dwie hale magazynowe o wielkości 49 163 mkw. oraz 26 431 mkw. zwiększą całkowite trójmiejskie portfolio dewelopera do ponad 300 000 mkw. Inwestycja zrealizowana zostanie na 25-ha działce, a budowa parku rozpocznie się już w IV kwartale 2019 roku. 

Magazyny do wynajęcia Gdańsk

Atutem lokalizacji jest doskonałe połączenie zarówno z różnymi regionami Polski, jak i Europą czy światem - najemcy mogą korzystać bowiem z bliskości Portu Gdańskiego.

Pruszcz Gdański to doskonała lokalizacja i okno regionu na cały kraj. Sąsiedztwo autostrady A1 łączy miejscowość na północy z obwodnicą Pomorza, a na południu ciągnie się aż do czeskiej granicy. Ponadto przez południową obwodnicę Trójmiasta, Pruszcz Gdański pozwala dotrzeć do wschodniej części kraju. Dodatkowo miejscowość zapewnia dostęp do sieci kolejowej, która łączy ją z Gdańskiem, Warszawą, Bratysławą i Wiedniem - mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni Europe.

Powierzchnie magazynowe Trójmiasto

Panattoni Park Pruszcz Gdański to najnowsza inwestycja Panattoni Europe, zlokalizowana w Będzieszynie, tuż obok Węzła Rusocin położonego na autostradzie A1. Park będzie centrum magazynowo-produkcyjno-usługowym z zapleczem socjalno-biurowym o łącznej powierzchni 75 600 mkw.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Lidl buduje centrum dystrybucyjne w Stargardzie

W Stargardzie powstanie nowe centrum dystrybucyjne firmy Lidl. Opiewającą na ponad 195 mln złotych inwestycję zrealizuje ERBUD.

29 sierpnia 2018
Dekpol rozbuduje centrum dystrybucyjne LPP. Podpisano list intencyjny

Dekpol podpisał z LPP list intencyjny dotyczący zamiaru zawarcia umowy na budowę nowego magazynu w centrum dystrybucyjnym w Pruszczu Gdańskim. W ramach rozbudowy powstanie ok. 23 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz ok. 5,5 tys. mkw. powierzchni biurowej.

17 lipca 2018
7R z nowym magazynem w Gdańsku. Wybuduje go Dekpol

7R zawarł z firmą Dekpol umowę o wykonanie nowego magazynu w Gdańsku. Obiekt powstanie w systemie "zaprojektuj i wybuduj" i stanie przy ul. Sąsiedzkiej.

22 czerwca 2018
Cushman & Wakefield