BIK sprzedaje parki w Sosnowcu i Krakowie

10 kwietnia 2019

BIK sprzedaje parki w Sosnowcu i Krakowie

Spis treści

Biuro Inwestycji Kapitałowych podpisało przedwstępne umowy sprzedaży swoich dwóch parków magazynowych. Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu i Centrum Logistyczne Kraków II zostaną sprzedane za około 90 mln euro.

Sfinalizowanie transakcji pomiędzy BIK a Exeter Property Group planowane jest na połowę 2019 roku. Wartość transakcji wyniesie blisko 90 mln zł - 64,9 mln zł (15,2 mln euro) za składającego się z hal 1, 3 oraz 4 Śląskiego Centrum Logistycznego oraz niemal 25 mln zł (5,8 mln euro) za Centrum Logistyczne Kraków II.

"Na pewno sporą część środków przeznaczymy na inwestycje, przede wszystkim w nowe projekty logistyczne, również w projekt we Wrocławiu, ale mamy zamiar również poszerzać naszą ofertę Retail Parków” - podkreślił Mirosław Koszany, Prezes Zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Śląskie Centrum Logistyczne to nowoczesny park magazynowy zaprojektowany z myślą o średnich i dużych najemcach, w szczególności operatorach logistycznych. Park oferuje do wynajęcia magazyny z możliwością adaptacji na hale produkcyjne.

Centrum Logistyczne Kraków II znajduje się w przemysłowej części stolicy Małopolski - w dzielncy Rybitwy, nieopodal obwodnicy miasta (1,5 km). Park oferuje 11 000 mkw. powierzchni magazynowej i 1 000 mkw. klimatyzowanej powierzchni biurowej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Śląsk to kopalnia biznesu i magazynów!

Silnie zdywersyfikowany popyt, strategiczna lokalizacja w pobliżu kluczowych rynków zagranicznych, rozwinięta infrastruktura, duży, liczący 4,5 mln mieszkańców rynek – lista argumentów motywujących inwestorów do ulokowania swojego kapitału na Śląsku jest naprawdę długa. Najlepiej ilustruje to lokalny rynek powierzchni magazynowo - przemysłowych, który podsumowuje najnowszy raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield „Kopalnie Biznesu”. Jak czytamy w opracowaniu, w latach 2021-2023 nigdzie indziej w Polsce nie powstało tak dużo magazynów jak właśnie w regionie śląskim, który wyprzedził kolejny w stawce region mazowiecki o prawie 10%. Co więcej, województwo to wygrywa w stawce z wiodącymi lokalizacjami CEE i ma apetyt na więcej.

05 czerwca 2024
Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
Cushman & Wakefield