BIK sprzedaje parki w Sosnowcu i Krakowie

11 kwietnia 2019

Biuro Inwestycji Kapitałowych podpisało przedwstępne umowy sprzedaży swoich dwóch parków magazynowych. Śląskie Centrum Logistyczne w Sosnowcu i Centrum Logistyczne Kraków II zostaną sprzedane za około 90 mln euro.

Sfinalizowanie transakcji pomiędzy BIK a Exeter Property Group planowane jest na połowę 2019 roku. Wartość transakcji wyniesie blisko 90 mln zł - 64,9 mln zł (15,2 mln euro) za składającego się z hal 1, 3 oraz 4 Śląskiego Centrum Logistycznego oraz niemal 25 mln zł (5,8 mln euro) za Centrum Logistyczne Kraków II.

"Na pewno sporą część środków przeznaczymy na inwestycje, przede wszystkim w nowe projekty logistyczne, również w projekt we Wrocławiu, ale mamy zamiar również poszerzać naszą ofertę Retail Parków” - podkreślił Mirosław Koszany, Prezes Zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Śląskie Centrum Logistyczne to nowoczesny park magazynowy zaprojektowany z myślą o średnich i dużych najemcach, w szczególności operatorach logistycznych. Park oferuje do wynajęcia magazyny z możliwością adaptacji na hale produkcyjne.

Centrum Logistyczne Kraków II znajduje się w przemysłowej części stolicy Małopolski - w dzielncy Rybitwy, nieopodal obwodnicy miasta (1,5 km). Park oferuje 11 000 mkw. powierzchni magazynowej i 1 000 mkw. klimatyzowanej powierzchni biurowej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Automotive z Włoch w magazynie od Panattoni

BTS od Panattoni o powierzchni 33 000 mkw. został nowym zakładem produkcyjnym Cornaglia Group - producenta komponentów dla branży motoryzacyjnej.

08 listopada 2021
Propco zacieśnia współpracę z Cushman & Wakefield

PROPCO z nowym najemcą w SBU w Sosnowcu. Deweloper reprezentowany jest przez Cushman & Wakefield.

11 października 2021
Panattoni Park Tychy z magazynem dla Tiberiny i Nodium Group

Deweloper wynajął ponad 38 000 mkw. dla branży e-commerce i automotive w Panattoni Park Tychy. Firmy wprowadzą się do parku w IV kwartale 2021 roku.

01 września 2021
Cushman & Wakefield