Dachser z nową powierzchnią we Wrocławiu. Wybuduje ją BIK

01 kwietnia 2019

Dachser z nową powierzchnią we Wrocławiu. Wybuduje ją BIK

Spis treści

Dachser zamówił ponad 15 500 mkw. nowoczesnej powierzchni w BIK Park Wrocław I. Przekazanie gotowego obiektu firmie Dachser planowane jest na początku przyszłego roku.

Globalna firma logistyczna Dachser podpisała z Biurem Inwestycji Kapitałowych umowę dotyczącą najmu ponad 15 500 mkw powierzchni w ramach nowego centrum logistycznego BIK Park Wrocław I, zlokalizowanego w Kątach Wrocławskich. Hala magazynowa zajmie około 9 200 mkw. Kolejne 5 300 mkw. przeznaczone będzie na cele cross-dockingowe, a ponad 1 000 mkw. stanowić będzie powierzchnia biurowa i socjalna. Umowa została zawarta na okres siedmiu lat.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozszerzenia współpracy z firmą Dachser, z którą współpracujemy od ponad 10 lat. W zeszłym roku operatorowi logistycznemu przekazaliśmy do użytkowania nowoczesną powierzchnię w naszym Centrum Logistycznym w Sosnowcu. Zawarta teraz umowa potwierdza, że nasza oferta jest dopasowana do potrzeb i wymagań najemcy” – podkreślił Mirosław Koszany, Prezes Zarządu Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Biuro Inwestycji Kapitałowych zamierza rozpocząć realizację projektu w czerwcu br. Oddanie pierwszej fazy inwestycji przeznaczonej dla firmy Dachser planowane jest natomiast w styczniu 2020 r.

W budynku wprowadzone będą innowacyjne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo użytkowania. Zastosowany zostanie m.in. system monitoringu służący do ciągłej kontroli dachów płaskich oraz zapobiegania ich przeciążeniom. Obiekt będzie również dostosowany do możliwości zainstalowania stacji do ładowania samochodów elektrycznych. Uwzględnione będzie także rezerwowe źródło zasilania w postaci agregatu prądotwórczego. Obiekt będzie przystosowany także do indywidualnych potrzeb najemcy. W ramach projektu powstaną m.in. regulowane odbojnice przy dokach oraz wzmocnione stanowiska na nadwozia wymienne stosowane przez klienta. Budynek zostanie dostosowany również do wymaganej przez najemcę indywidualnej infrastruktury IT. Inwestor zamierza uzyskać jednocześnie certyfikat Breeam będący obecnie jedną z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności. Potwierdzi to spełnienie przez obiekt najwyższych standardów w zakresie ochrony środowiska, komfortu użytkowania oraz wydajności.

BIK Park Wrocław I powstanie w Nowej Wsi Wrocławskiej, gmina Katy Wrocławskie, w sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4 Pietrzykowice. Nieruchomość zlokalizowana będzie na gruncie o powierzchni 11,7 ha, o przeznaczeniu w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego pod produkcję, magazynowanie i usługi. O dużej atrakcyjności lokalizacji stanowi usytuowanie centrum logistycznego w pobliżu autostrady A4 w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Wrocław Południe oraz węzła Pietrzykowice. Powierzchnia magazynowa oraz biurowa planowanej inwestycji wyniesie docelowo około 47 000 mkw.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield