Rośnie P3 Poznań. Park podwoi swoją wielkość

24 października 2018

Rośnie P3 Poznań. Park podwoi swoją wielkość

Spis treści

P3 otrzymało pozwolenie na rozbudowę swojego parku w podpoznańskich Gądkach. Po zakończeniu kolejnego etapu budowy powierzchnia centrum logistycznego zwiększy się dwukrotnie - park liczyć będzie ponad 420 000 mkw.

P3 Poznań to park składający się obecnie z 8 budynków, oferujących łącznie prawie 190 000 mkw. powierzchni, co czyni go największym parkiem w regionie. Położenie na 50-ha działce daje możliwość rozbudowy centrum logistycznego. Według najnowszych zapowiedzi dewelopera, w najbliższym czasie powstaną tutaj dodatkowe 4 budynki - zwiększą one powierzchnię parku do ponad 420 000 mkw.

"Duży popyt na powierzchnie magazynowe w regionie skłonił nas do podjęcia decyzji o rozbudowie parku P3 Poznań. Wierzę, że nowe magazyny spotkają się z zainteresowaniem klientów, zarówno obecnych, którzy chcą się dalej rozwijać, jak i tych, którzy szukają miejsca w Wielkopolsce" – komentuje Bartłomiej Hofman managing director P3 w Polsce.

Park logistyczny położony jest w miejscowości Gądki, niecałe 16 km od centrum Poznania. Jego bliska lokalizacja od drogi ekspresowej S11 usprawnia komunikację poprzez autostradę A2. Nowe budynki będą oddzielone od pierwszej fazy drogą używaną przez najemców parku.

– Autostrada A2 zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem. To sprawia, że park P3 Poznań jest chętnie wybierany przez operatorów logistycznych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej, w tym do Niemiec. To zatem dobre miejsce dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Kolejnym atutem lokalizacji, skłaniającym firmy do lokowania tutaj działalności są konkurencyjne koszty zatrudnienia i duża dostępność pracowników. Ponadto dzięki otrzymanemu pozwoleniu na budowę jesteśmy w stanie dostarczyć nowy magazyn w krótszym terminie, bez konieczności ubiegania się o decyzje administracyjne – Piotr Bzowski, Leasing & development director P3 w Polsce.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield