Rośnie P3 Poznań. Park podwoi swoją wielkość

25 października 2018

P3 otrzymało pozwolenie na rozbudowę swojego parku w podpoznańskich Gądkach. Po zakończeniu kolejnego etapu budowy powierzchnia centrum logistycznego zwiększy się dwukrotnie - park liczyć będzie ponad 420 000 mkw.

P3 Poznań to park składający się obecnie z 8 budynków, oferujących łącznie prawie 190 000 mkw. powierzchni, co czyni go największym parkiem w regionie. Położenie na 50-ha działce daje możliwość rozbudowy centrum logistycznego. Według najnowszych zapowiedzi dewelopera, w najbliższym czasie powstaną tutaj dodatkowe 4 budynki - zwiększą one powierzchnię parku do ponad 420 000 mkw.

"Duży popyt na powierzchnie magazynowe w regionie skłonił nas do podjęcia decyzji o rozbudowie parku P3 Poznań. Wierzę, że nowe magazyny spotkają się z zainteresowaniem klientów, zarówno obecnych, którzy chcą się dalej rozwijać, jak i tych, którzy szukają miejsca w Wielkopolsce" – komentuje Bartłomiej Hofman managing director P3 w Polsce.

Park logistyczny położony jest w miejscowości Gądki, niecałe 16 km od centrum Poznania. Jego bliska lokalizacja od drogi ekspresowej S11 usprawnia komunikację poprzez autostradę A2. Nowe budynki będą oddzielone od pierwszej fazy drogą używaną przez najemców parku.

– Autostrada A2 zapewnia łączność na wschód z Warszawą oraz na zachód z Berlinem. To sprawia, że park P3 Poznań jest chętnie wybierany przez operatorów logistycznych i firmy prowadzące dystrybucję na rynki Europy Zachodniej, w tym do Niemiec. To zatem dobre miejsce dla przedsiębiorstw produkcyjnych. Kolejnym atutem lokalizacji, skłaniającym firmy do lokowania tutaj działalności są konkurencyjne koszty zatrudnienia i duża dostępność pracowników. Ponadto dzięki otrzymanemu pozwoleniu na budowę jesteśmy w stanie dostarczyć nowy magazyn w krótszym terminie, bez konieczności ubiegania się o decyzje administracyjne – Piotr Bzowski, Leasing & development director P3 w Polsce.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Vilmorin Garden powiększa magazyn u SEGRO w Komornikach

Vilmorin Garden wynajął 10 500 mkw. w ramach nowej hali w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

05 lipca 2022
Poczta Polska wprowadzi się do parku Panattoni w Kaliszu

Poczta Polska wynajęła przestrzeń w budującej się hali w ramach Panattoni Park Kalisz. Zajmie 4 500 mkw. powierzchni magazynowej.

14 kwietnia 2022
Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West

MLP Group rozpoczyna realizację trzech big boxów. Największy z nich będzie wielkości blisko 50 tys. mkw.

19 stycznia 2022
Cushman & Wakefield