Stokrotka wynajmuje w parku magazynowym Prologis

14 grudnia 2023

Stokrotka wynajmuje w parku magazynowym Prologis

Spis treści

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła ponad 6 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w budynku DC4 w centrum dystrybucyjnym Prologis Park Wrocław III. W poszukiwaniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu firmę reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield.

Stokrotka rozwija się i inwestuje w większy magazyn we Wrocławiu

Stokrotka to sieć handlowa, która powstała w 1994 roku w Lublinie. Dziś należy do niej ponad 900 sklepów w całym kraju, a liczba lokalizacji, w których marka jest obecna, wciąż rośnie. Stokrotka proponuje klientom szeroką ofertę asortymentową w atrakcyjnych cenach, w której szczególny nacisk położony jest na produkty świeże, od lokalnych dostawców, a także artykuły marki własnej.

– Nowa lokalizacja magazynowa pod Wrocławiem wspiera dynamiczny rozwój naszej sieci. W Prologis Park Wrocław III wynajęliśmy zdecydowanie większą powierzchnię niż w dotychczas zajmowanym magazynie, który był odpowiedzialny za obsługę logistyczną naszych sklepów w tej części Polski. Obiekt Prologis jest w pełni dostosowany do wysokich wymogów branży spożywczej, a dodatkowo oferuje nowoczesną przestrzeń biurową, która będzie wspierać komfort pracy naszego zespołu – tłumaczy Daria Raganowicz, specjalista ds. PR i komunikacji zewnętrznej, Stokrotka.

Rozwój dolnośląskiego rynku magazynowego

W Prologis Park Wrocław III Stokrotka zajęła ponad 5800 mkw. powierzchni magazynowej oraz ponad 200 mkw. powierzchni biurowej. 

– Transakcja Stokrotki świetnie ilustruje dynamikę rozwoju dolnośląskiego rynku magazynowego. Jak pokazują najnowsze dane Cushman & Wakefield, region ten zajmuje mocne, 3. miejsce pod względem aktywności najemców, ustępując tylko Mazowszu i Śląskowi. Od początku roku na Dolnym Śląsku podpisano umowy najmu o łącznej powierzchni ponad 560 000 mkw. Ponadto w budowie znajduje się tu ponad 450 000 mkw. nowej powierzchni magazynowej, co plasuje region na 2. miejscu, jeśli chodzi o aktywność deweloperską - komentuje Katarzyna Misztal, Negocjator, Industrial & Logistics Agency Poland, Cushman & Wakefield.

- Cieszymy się, że nasz zespół ma wkład w rozwój tutejszego rynku magazynowego, reprezentując tak mocną markę handlową, jaką jest Stokrotka. Jednocześnie, dziękujemy klientowi za kolejną owocną współpracę – komentuje Kami Żach, Associate, Key Account Executive, Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.

Największy obiekt spekulacyjny Prologis

- Jestem dumny, że sieć handlowa Stokrotka będzie rozkwitać właśnie pod dachami Prologis. Tym samym, w największym obiekcie spekulacyjnym wybudowanym w historii Prologis w Polsce, pozostanie do wynajęcia zaledwie jeden moduł. To dowód na to, że koncepcja parku stworzonego z myślą o efektywnym łańcuchu dostaw, zrównoważonym rozwoju i komforcie pracy zatrudnionych jest słuszna. Właśnie takich połączeń, bez żadnych kompromisów, szukają teraz klienci, nie tylko z branży retail – powiedział Marcin Kruszewski, Leasing and Customer Experience Manager w Prologis.

Budynek DC4 na terenie Prologis Park Wrocław III to nowoczesna hala magazynowa o powierzchni 49 000 mkw. Dzięki położeniu niedaleko wrocławskiego portu lotniczego oraz wzdłuż zachodniej obwodnicy miasta i autostrady A8, park stanowi doskonałą bazę logistyczną dla firm obsługujących zarówno polski, jak i zagraniczne rynki, w tym między innymi kraje Europy Zachodniej. Strategiczna lokalizacja, świetny dostęp do komunikacji miejskiej, funkcjonalność obiektu i towarzysząca mu infrastruktura oraz szeroka gama rozwiązań stworzonych z myślą o pracownikach, czynią ten park nie tylko idealnym miejscem do rozwoju biznesu, ale także przyjaznym miejscem do pracy. Podobnie jak wszystkie nowo powstałe budynki Prologis, ten również zostanie poddany akredytacji BREEAM.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield