Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West

24 stycznia 2023

Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West
Operator logistyczny zostanie najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. mkw nowoczesnej powierzchni.

MLP wypełnia listę najemców rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. C&W pomógł zawrzeć kolejną transakcję pomiędzy firmą Mainfreight Poland, a MLP Group S.A., dotycząca przekazania do użytkowania blisko 3,2 tys. mkw powierzchni. Na cele magazynowe przeznaczone będzie ponad 2,7 tys. mkw. Zgodnie z planem, gotowy obiekt zostanie przekazany na początku roku. Kilka miesięcy później do użytku oddane zostaną powierzchnie biurowe i socjalne liczące blisko 500 mkw.

Nowy najemca w MLP Poznań West

Firma Mainfreight to międzynarodowy operator logistyczny specjalizujący się w magazynowaniu i transporcie, zarówno międzynarodowym, jak i krajowym. Oferta obejmuje spedycję lądową, lotniczą i morską, a dzięki rozwijającej się sieci oddziałów w Australii, Europie, Nowej Zelandii oraz obu Amerykach, firma posiada zasięg globalny. W związku z szerokim zakresem działalności, Mainfreight wymaga precyzyjnie określonych warunków powierzchni magazynowych. Jest notowana na nowozelandzkiej giełdzie papierów wartościowych, a na rynku polskim jest obecna od roku 2004.

Powoli zbliżamy się do zapełnienia całego parku MLP Poznań West. W ramach docelowej powierzchni mamy do dyspozycji jeszcze kilka tysięcy metrów kwadratowych. MLP Poznań West jest jednym z najbardziej popularnych centrów logistycznych w naszym portfolio. Najemcom zapewniamy wysoki standard obiektów, przy jednoczesnym wdrażaniu rozwiązań wpływających na ochronę środowiska. Wszystkie nowo powstające budynki objęte są systemem certyfikacji BREEAM – powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Director Poland w MLP Group S.A.

Magazyny w Poznaniu

Centrum logistyczne MLP Poznań West oferuje ponad 141 tys. mkw przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie o powierzchni 29 ha. Nowe hale posiadają podwyższoną wysokość do 11,5 m, co stanowi dodatkową korzyść dla potencjalnych najemców. MLP Poznań West jest zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. 

Wynajem magazynu jest następstwem dynamicznego rozwoju firmy Mainfreight na rynku Polskim. Istotnym czynnikiem przy wyborze nowej powierzchni była dla Klienta lokalizacja oraz standard oferowanej przestrzeni. Dbałość o detale oraz uwaga poświęcona projektowaniu pokazała nam jak ważne jest dla firmy stworzenie dogodnego dla pracowników środowiska pracy. Cieszymy się z efektów naszej wspólnej pracy i bardzo dziękujemy zespołowi firmy Mainfreight za zaufanie – podsumowuje Magdalena Taciak, Negocjator

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

Spółka wiodąca na globalnym rynku skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu.

27 października 2022
Vilmorin Garden powiększa magazyn u SEGRO w Komornikach

Vilmorin Garden wynajął 10 500 mkw. w ramach nowej hali w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield