Valeo Siemens eAutomotive w 7R Park Beskid II

07 grudnia 2021

Valeo Siemens eAutomotive w 7R Park Beskid II

Spis treści

7R wybudował fabrykę dla Valeo Siemens eAutomotive w Czechowicach-Dziedzicach. Powierzchnia powstała w ramach 7R Park Beskid II i liczy 33 000 mkw.

Valeo Siemens eAutomotive, czołowy dostawca silników i technologii do samochodów elektrycznych oraz hybrydowych, rozpoczął działalność w swoim nowym zakładzie produkcyjnym w ramach 7R Park Beskid II. Obiekt dla najemcy powstał w formule BTS i liczy ponad 33 000 mkw. Zgodnie z wymaganiami w części biurowej deweloper wybudował zielony dach z tarasami wypoczynkowymi oraz przy hali produkcyjnej powstał parking dla samochodów elektrycznych, a także przystanki autobusowe. W obiekcie zatrudnienie znajdzie ponad 500 osób.

Budynek został wybudowany zgodnie z wymogami Valeo Siemens eAutomotive. Nieruchomość została wyposażona w najnowsze technologie, a obiekt zaprojektowany tak, aby ciągi komunikacyjne piesze nie krzyżowały się transportem ciężkim. W fabryce będą produkowane silniki elektryczne, co pokazuje firma podąża za światowymi trendami ekologicznymi. Najemca w ramach parku może się rozwinąć o dodatkową powierzchnię - komentuje Konrad Jacewicz, Associate w Cushman & Wakefield.

Magazyny na Górnym Śląsku

7R Park Beskid II to inwestycja nowoczesnego parku logistycznego liczącego około 90 000 mkw., który docelowo składać się będzie z pięciu hal magazynowych. Wszystkie uzyskają certyfikat BREEAM z oceną Very Good.

Nowe centrum 7R położone jest w Czechowicach-Dziedzicach, niedaleko Bielsko-Białej. Dużym atutem parku jest lokalizacja w pobliżu tras ekspresowych S1 i S52 oraz bliskość granicy z Czechami i Słowacją. 

Wyzwaniem dla realizacji tego projektu było funkcjonalne połączenie części biurowej, zlokalizowanej na parterze, z częścią produkcyjną, a także przygotowanie przestrzeni dla szeregu wymagań procesu technologicznego według standardów budowy klienta, w tym szklanych ścian, umożliwiających stały nadzór nad liniami produkcji. To rozwiązanie wymagało od nas nieszablonowego podejścia – konieczne było zapewnienie najemcy oczekiwanego poziomu funkcjonalności oraz bezpieczeństwa pożarowego budynku. Firma Valeo Siemens eAutomotive podkreślała, że oprócz wielu dostosowań budynku, takich zapewnienie dużych dostaw energii elektrycznej, instalacje sprężonego powietrza, szynoprzewody, wentylacja, czy organizacja stałych stanowisk pracy, priorytetem jest także wysoki komfort przebywania zespołu w obiekcie - mówi Maciej Krawiecki, Head of Leasing w 7R.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
REDKOM Development realizuje nowy projekt w Chrząstowicach

REDKOM Development, ogłosił swoją najnowszą inwestycję w województwie opolskim. Firma planuje realizację obiektu przemysłowo-magazynowego o nazwie "Logistic Park Opole" w Chrząstowicach.

06 lipca 2023
Cushman & Wakefield