Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
819 tys. mkw.
Wskaźnik pustostanów
11%
W budowie
78 tys. mkw.
Czynsze bazowe
4.30 - 5.25 EUR

Magazyny do wynajęcia w Warszawie

Magazyny do wynajęcia w Warszawie

Warszawa, poza byciem stolicą kraju, jest także największym miastem w Polsce oraz głównym ośrodkiem ekonomicznym i biznesowym. Warszawa posiada ogromny potencjał inwestycyjny także jako jedna z najważniejszych i największych metropolii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Doskonałe miejsce na rozwój Twojego biznesu

Stolica Polski jest najlepszą opcją dla klienta stawiającego na reprezentację swojej firmy. Lokalizacje strefy pierwszej to parki położone w południowo-zachodniej i północno-wschodniej części miasta. Kierunki te zapewniają najemcom najlepsze połączenia z istniejącą infrastrukturą Warszawy, która już teraz poprzez obwodnicę S8 wspaniale komunikuje część południowo zachodnią z północą miasta.

Na rynku warszawskim z sukcesem zadebiutowały małe powierzchnie magazynowe typu SBU, czyli tzw. Small Business Units. W świecie intensywnego rozwoju e-commerce i dbałości o pracownika powierzchnie tego typu stale zyskują na popularności - mówi Renata Krzyżanowska.

Oferta magazynowa w Warszawie

Rynek miasta Warszawy ma w swojej ofercie klasyczne powierzchnie przystosowane pod dystrybucję i składowanie. Oferta deweloperów w strefie Warszawa-miasto jest wzbogacona o małe powierzchnie (tzw. "Small Business Units) w okolicach Okęcia, z reprezentatywną jednostką biurową. Powierzchnie te przyciągają głównie ze względu na łatwość dostępu do portu lotniczego Okęcie i dobrze skomunikowany odcinek z centrum Warszawy linią WKD.

Renegocjacje umów na rynku Warszawa miasto

Na rynku panuje nie tylko silny popyt, lecz również doskonale widoczny trend renegocjacyjny umów. Oferta powierzchni magazynowych w strefie pierwszej Warszawy to rynek powierzchni istniejących, do których wejście często wiąże się z odpowiednim przystosowaniem do wymogów i potrzeb nowego najemcy. Parki te są bardzo dobrze zlokalizowane i mają łatwy dostęp do kadry pracowniczej. Rynek Warszawy cały czas jednak cechują najwyższe czynsze nominalne, które obowiązują w strefie miejskiej Warszawy. Wzrost podaży o powstające i planowane obiekty przy granicach miasta powoduje, że najemcy mogą decydować się na zmianę lokalizacji i poprawę warunków najmowanej powierzchni.

Rozwijająca się stale infrastruktura drogowa stolicy pozytywnie wpływa na aktywność deweloperów, którzy dostarczają różnego rodzaju powierzchnie logistyczne, odpowiadające na potrzeby rozmaitych najemców - komentuje Tomasz Bulej.

Zalety regionu

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

NAJWIĘKSZY
rynek zbytu w kraju

Warszawa to nie tylko miasto stołeczne, lecz również główny ośrodek biznesu w Polsce. Stolica Polski to siedziba najważniejszych instytucji administracji publicznej, a także wielu polskich i zagranicznych firm.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

ROZWÓJ
logistyki miejskiej

W regionie powstają nowe mniejsze projekty typu SBU oraz inwestycje wpisujące się w etap tzw. "ostatniej mili". Realizacje te mają na celu skrócenie czasu dostaw towaru do finalnego odbiorcy i mają kluczowe znaczenie w dobie rozwoju e-commerce.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

RYNEK
pracy i edukacja

Firmy działające w Warszawie mają dostęp do wykwalifikowanych kadr. Rynek pracy cały czas jest zasilany absolwentami renomowanych uczelni państwowych i prywatnych, które funkcjonują w mieście.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

TheBalm z centrum logistycznym w Ideal Idea City Park

W Ideal Idea City Park swoje centrum logistyczne otworzy firma kosmetyczna theBalm. Budynek dla najemcy jest już w ostatniej fazie wykończeniowej.

16 września 2020
Nowy park miejski w stolicy - City Logistics Warsaw V

Panattoni wybuduje City Logistics Warsaw V w warszawskim Rembertowie. Deweloper dostarczy 11 000 mkw. powierzchni magazynowej.

03 września 2020
Budowlany e-commerce: Castorama wprowadza własne automaty paczkowe

Castorama wprowadziła nową opcję dostawy swoich produktów - CastoMaty. Pierwszy z nich został postawiony w Warszawie przy ul. Popularnej.

21 sierpnia 2020
Cushman & Wakefield