Podstawowe wskaźniki rynkowe

Zasoby
909 tys. mkw.
Wskaźnik pustostanów
10,2%
W budowie
72 tys. mkw.
Czynsze bazowe
5,10 - 7,50 EUR

Magazyny do wynajęcia w Warszawie

Magazyny do wynajęcia w Warszawie

Warszawa, poza byciem stolicą kraju, jest także największym miastem w Polsce oraz głównym ośrodkiem ekonomicznym i biznesowym. Warszawa posiada ogromny potencjał inwestycyjny także jako jedna z najważniejszych i największych metropolii w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Doskonałe miejsce na rozwój Twojego biznesu

Stolica Polski jest najlepszą opcją dla klienta stawiającego na reprezentację swojej firmy. Lokalizacje strefy pierwszej to parki położone w południowo-zachodniej i północno-wschodniej części miasta. Kierunki te zapewniają najemcom najlepsze połączenia z istniejącą infrastrukturą Warszawy, która już teraz poprzez obwodnicę S8 wspaniale komunikuje część południowo zachodnią z północą miasta.

Na rynku warszawskim z sukcesem zadebiutowały małe powierzchnie magazynowe typu SBU, czyli tzw. Small Business Units. W świecie intensywnego rozwoju e-commerce i dbałości o pracownika powierzchnie tego typu stale zyskują na popularności - mówi Renata Krzyżanowska.

Oferta magazynowa w Warszawie

Rynek miasta Warszawy ma w swojej ofercie klasyczne powierzchnie przystosowane pod dystrybucję i składowanie. Oferta deweloperów w strefie Warszawa-miasto jest wzbogacona o małe powierzchnie (tzw. "Small Business Units) w okolicach Okęcia, z reprezentatywną jednostką biurową. Powierzchnie te przyciągają głównie ze względu na łatwość dostępu do portu lotniczego Okęcie i dobrze skomunikowany odcinek z centrum Warszawy linią WKD.

Renegocjacje umów na rynku Warszawa miasto

Na rynku panuje nie tylko silny popyt, lecz również doskonale widoczny trend renegocjacyjny umów. Oferta powierzchni magazynowych w strefie pierwszej Warszawy to rynek powierzchni istniejących, do których wejście często wiąże się z odpowiednim przystosowaniem do wymogów i potrzeb nowego najemcy. Parki te są bardzo dobrze zlokalizowane i mają łatwy dostęp do kadry pracowniczej. Rynek Warszawy cały czas jednak cechują najwyższe czynsze nominalne, które obowiązują w strefie miejskiej Warszawy. Wzrost podaży o powstające i planowane obiekty przy granicach miasta powoduje, że najemcy mogą decydować się na zmianę lokalizacji i poprawę warunków najmowanej powierzchni.

Rozwijająca się stale infrastruktura drogowa stolicy pozytywnie wpływa na aktywność deweloperów, którzy dostarczają różnego rodzaju powierzchnie logistyczne, odpowiadające na potrzeby rozmaitych najemców - komentuje Tomasz Bulej.

Zalety regionu Warszawy

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

NAJWIĘKSZY
rynek zbytu w kraju

Warszawa to nie tylko miasto stołeczne, lecz również główny ośrodek biznesu w Polsce. Stolica Polski to siedziba najważniejszych instytucji administracji publicznej, a także wielu polskich i zagranicznych firm.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

ROZWÓJ
logistyki miejskiej

W regionie powstają nowe mniejsze projekty typu SBU oraz inwestycje wpisujące się w etap tzw. "ostatniej mili". Realizacje te mają na celu skrócenie czasu dostaw towaru do finalnego odbiorcy i mają kluczowe znaczenie w dobie rozwoju e-commerce.

Sprzedaż gruntów inwestycyjnych

RYNEK
pracy i edukacja

Firmy działające w Warszawie mają dostęp do wykwalifikowanych kadr. Rynek pracy cały czas jest zasilany absolwentami renomowanych uczelni państwowych i prywatnych, które funkcjonują w mieście.


Populacja

Wynagrodzenie

Artykuły z regionu

Coci E-Motion zwiększa swoje możliwości produkcyjne w Warszawie

Coci E-Motion - polski producent rowerów elektrycznych - w City Logistics Warsaw IV

12 czerwca 2023
Nowy najemca w parku Prologis Park Warsaw Żerań

W nowo wybudowanym budynku parku Prologis na Żeraniu pojawił się nowy najemca. Shim-Pol wynajął ponad 1 000 mkw. powierzchni magazynowej.

28 kwietnia 2022
Worldtech Logistics Poland z nowym magazynem w rejonie Warszawy

Firma Worldtech Logistics Poland sp. z o.o. wynajęła magazyn oraz biuro o powierzchniach równych 2900 mkw., oraz 150 mkw. Przestrzenie wynajęte zostały w budynku należącym do obiektu wchodzącego w skład Centrum logistycznego Panattoni Park Warszawa-Konotopa III. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefild była odpowiedzialna za przeprowadzenie transakcji.

21 lutego 2022
Cushman & Wakefield