Damian Kołata

Partner, Dyrektor Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektor E-Commerce w regionie CEE

Porozmawiajmy

Damian Kołata

Partner,
Dyrektor Działu Industrial & Logistics | Polska
Dyrektor E-Commerce | CEE


Damian jest Partnerem, Dyrektorem Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektorem E-Commerce w regionie CEE w Cushman & Wakefield.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w sferze logistyki oraz e-commerce. Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim.

Damian jest pomysłodawcą jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrum dystrybucyjnego dla największej europejskiej internetowej platformy modowej, a także odpowiadał za operacje e-commerce w magazynach o łącznej powierzchni 600 000 mkw., na których pracowało ponad 7 tys. osób.

Jest wykładowcą na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Po godzinach

Miłośnik win - i białych, i czerwonych

Fan Zagłębia Lubin (nie Lublin!)

Lubi dobrą literaturę

Artykuły, których autorem jest Damian Kołata

7R sprzedało portfolio kilkunastu projektów

Działający na rynku nieruchomości komercyjnych deweloper 7R zakończył sprzedaż portfela kilku projektów Grupie CTP.

13 maja 2022
Paczkomaty napędzające rynek e-commerce czyli przegląd trendów na 2022

Bieżący rok będzie tez zapewne kolejnym okresem rozwoju sieci aparatów paczkowych. Dostawa przesyłki do maszyny paczkowej to najczęściej wybierana forma dostawy w Polsce. Krajowy rynek jest na tym polu absolutnym wyjątkiem w Europie. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield sprawdza trendy z obszaru industrial na 2022 rok.

09 lutego 2022
Automatyka i E-grocery - przegląd trendów na 2022 rok.

Różnorodne i ekologiczne magazyny, to również magazyny automatyczne. Dyskutując o automatyzacji procesów logistycznych, powinniśmy mieć świadomość, że jest to niezbędny element dzisiejszej logistyki. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield sprawdza trendy z obszaru industrial na 2022 rok.

03 lutego 2022
Cushman & Wakefield