Damian Kołata

Partner, Dyrektor Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektor E-Commerce w regionie CEE

Porozmawiajmy

Damian Kołata

Partner,
Dyrektor Działu Industrial & Logistics | Polska
Dyrektor E-Commerce | CEE


Damian jest Partnerem, Dyrektorem Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektorem E-Commerce w regionie CEE w Cushman & Wakefield.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w sferze logistyki oraz e-commerce. Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim.

Damian jest pomysłodawcą jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrum dystrybucyjnego dla największej europejskiej internetowej platformy modowej, a także odpowiadał za operacje e-commerce w magazynach o łącznej powierzchni 600 000 mkw., na których pracowało ponad 7 tys. osób.

Jest wykładowcą na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Po godzinach

Miłośnik win - i białych, i czerwonych

Fan Zagłębia Lubin (nie Lublin!)

Lubi dobrą literaturę

Artykuły, których autorem jest Damian Kołata

Awanse w dziale Industrial Cushman & Wakefield

Dwie osoby awansowały w strukturach działu Industrial Cushman & Wakefield. Renata Krzyżanowska oraz Kamil Żach objęli stanowiska Associate.

14 października 2021
Cushman & Wakefield