Damian Kołata

Associate, Senior Business Development Manager

Porozmawiajmy

Damian Kołata pracuje na stanowisku Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w firmie doradczej Cushman & Wakefield.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw w międzynarodowym środowisku. 

Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim. Pomysłodawca jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrum dystrybucyjnego dla największej europejskiej internetowej platformy modowej.

Pasjonuje się logistyką w obszarze e-commerce oraz jej wpływem na coraz większe wymagania w stosunku do powierzchni magazynowych. Jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Po godzinach

Wielki miłośnik polskiej Esktraklasy i klubu Zagłębie z rodzinnego Lubina

Oddany fan niemieckiego Gewürztraminera, szczególnie w sobotnie jesienne wieczory

Niestrudzony degustator ukraińskiej kuchni, przede wszystkim pielmieni lepionych własnoręcznie przez małżonkę

Zaufany użytkownik japońskiej myśli motoryzacyjnej, która pozwala mu nie martwić się o nic innego poza płynem do spryskiwaczy

Artykuły, których autorem jest Damian Kołata

Completio lokuje się w CEL HUB Łódź

Firma Completio Sp. z o.o., zajmująca się kompleksową obsługą procesów logistycznych oraz sklepów internetowych, wynajęła blisko 11 tys. mkw. powierzchni biurowo-magazynowej w łódzkim Central European Logistics Hub firmy Panattoni. W transakcji najemcę reprezentowali Damian Kołata oraz Kamil Żach z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

05 maja 2020
Czy pandemia koronawirusa szansą dla sektora magazynowego? O e-commerce, przyszłości i trendach

Jak pandemia koronawirusa wpłynie na branżę e-commerce? O sytuacji na rynku, magazynach przyszłości i trendach w logistyce opowiada Damian Kołata.

20 kwietnia 2020
Jak dostosować magazyn do rzeczywistości po epidemii koronawirusa? [WEBINAR]

„Czarny łabędź - biała flaga czy zielona wyspa? Jak dostosować magazyn do nowej rzeczywistości?” to webinar rozpoczynający cykl spotkań dot. polskiego rynku nieruchomości. Pierwsze wydarzenie on-line, które poprowadzi Damian Kołata, dedykowane będzie temu, jak wyglądać będzie rynek magazynowy po pandemii COVID-19.

10 kwietnia 2020
Cushman & Wakefield