Damian Kołata

Associate, Senior Business Development Manager

Porozmawiajmy

Damian Kołata pracuje na stanowisku Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w firmie doradczej Cushman & Wakefield.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw w międzynarodowym środowisku. 

Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim. Pomysłodawca jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrum dystrybucyjnego dla największej europejskiej internetowej platformy modowej.

Pasjonuje się logistyką w obszarze E-Commerce oraz jej wpływem na coraz większe wymagania w stosunku do powierzchni magazynowych. Jest absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Po godzinach

Wielki miłośnik polskiej Esktraklasy i klubu Zagłębie z rodzinnego Lubina

Oddany fan niemieckiego Gewürztraminera, szczególnie w sobotnie jesienne wieczory

Niestrudzony degustator ukraińskiej kuchni, przede wszystkim pielmieni lepionych własnoręcznie przez małżonkę

Zaufany użytkownik japońskiej myśli motoryzacyjnej, która pozwala mu nie martwić się o nic innego poza płynem do spryskiwaczy

Artykuły, których autorem jest Damian Kołata

Magazyny są otwarte na pracowników. Rynek pracy w sektorze e-commerce

W związku z prężnym rozwojem rynku e-commerce zapotrzebowanie na pracowników w magazynach będzie nadal rosnąć. Odpowiedzialni są oni głównie za przepływy towarów w ramach procesów magazynowych, kompletowanie przesyłek, ale również bezpieczeństwo i nadzór nad całością procesu dostawy, ale przede wszystkim logistykę zwrotów. Sprawdź, jak wygląda sytuacja pracowników obsługujących rynek e-commerce na rynku magazynowym w Polsce.

06 sierpnia 2019
Jak ugryźć e-commerce w magazynie? [RAPORT]

Wolumen powierzchni magazynowej przeznaczony dla branży e-commerce w Polsce wynosi obecnie prawie 4 mln mkw. Najwięcej obiektów dla najemców handlujących w Internecie znajduje się w województwie łódzkim (887 000 mkw.), dolnośląskim (716 000 mkw.) oraz śląskim (621 000 mkw.) Cushman & Wakefield przedstawia wyniki pionierskiego badania „Jak ugryźć e-commerce w magazynie?”, w którym prezentuje analizę polskiego rynku magazynowego z perspektywy branży e-commerce i określa najważniejsze trendy mające największy wpływ na dalszy rozwój tego sektora.

12 czerwca 2019
Czym charakteryzuje się idealny magazyn dla e-commerce?

Szybka realizacja dostaw oraz zapotrzebowanie na zasoby ludzkie to według ankietowanych kluczowe czynniki mające wpływ na decyzję o wyborze lokalizacji magazynu przez najemców obsługujących branżę e-commerce w Polsce. Jakie znaczenie ma wyposażenie i standard powierzchni? Jaką rolę odgrywa automatyka i odpowiednie zaplecze socjalne dla pracowników?

10 czerwca 2019
Cushman & Wakefield