Damian Kołata

Associate, Senior Business Development Manager

Porozmawiajmy

Damian Kołata pracuje na stanowisku Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w firmie doradczej Cushman & Wakefield.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu łańcuchem dostaw w międzynarodowym środowisku. 

Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim. Pomysłodawca jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrum dystrybucyjnego dla największej europejskiej internetowej platformy modowej.

Pasjonuje się logistyką w obszarze E-Commerce oraz jej wpływem na coraz większe wymagania w stosunku do powierzchni magazynowych. Jest absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Po godzinach

Wielki miłośnik polskiej Esktraklasy i klubu Zagłębie z rodzinnego Lubina

Oddany fan niemieckiego Gewürztraminera, szczególnie w sobotnie jesienne wieczory

Niestrudzony degustator ukraińskiej kuchni, przede wszystkim pielmieni lepionych własnoręcznie przez małżonkę

Zaufany użytkownik japońskiej myśli motoryzacyjnej, która pozwala mu nie martwić się o nic innego poza płynem do spryskiwaczy

Artykuły, których autorem jest Damian Kołata

Omnichannel w magazynie. Pierwsza mila równie ważna, jak ostatnia

Presja związana z szybkim dostępem do klienta końcowego i wyzwania związane z jak najkrótszym terminem dostawy w modelu omnichannel powodują, że nie tylko problem ostatniej mili nabiera na znaczeniu.

16 grudnia 2019
Cztery razy więcej robotów niż ludzi. Rekordowa inwestycja Amazona w Gliwicach

W Gliwicach powstaje centrum logistyczne dla firmy Amazon. Licząca 210 000 mkw. inwestycja będzie jedną z największych tego typu pod względem wykorzystania rozwiązań robotyzacji.

28 listopada 2019
Zalando Lounge oficjalnie otworzyło swój magazyn w Polsce

Największa platforma zakupowa - Zalando Lounge - uruchomiła swoje pierwsze, poza rodzimym rynkiem, centrum logistyczne. Z magazynu obsługiwani będą klienci ze wszystkich europejskich rynków.

04 listopada 2019
Cushman & Wakefield