Logistyka Św. Mikołaja, czyli jak Święty dostarcza prezenty?

20 grudnia 2023

Logistyka Św. Mikołaja, czyli jak Święty dostarcza prezenty?

Spis treści

W Wigilię Bożego Narodzenia niemal każdy – niezależnie od wieku – czeka na prezenty od Świętego Mikołaja oraz jego charakterystycznych czerwonych sani napędzanych zaprzęgiem dziewięciu reniferów. Dostarczenie prezentów do każdego domu w tak krótkim czasie nie byłoby możliwe bez pomocy doskonale zgranego zespołu elfów Św. Mikołaja. Logistykę tego szczególnego dnia przybliża międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield w swojej świątecznej infografice – Jak Święty dostarcza prezenty.

Jak św. Mikołaj dostarcza prezenty? Sekret logistyki Mikołaja

Co roku w nocy z 24 na 25 grudnia Mikołaj ma niezwykle ważną misję - dostarczenie paczek wielu osobom na różnych krańcach świata. Rzadko kiedy zwraca się uwagę na fakt, jakie to olbrzymie logistycznie wyzwanie. Dostarczenie prezentów jest możliwe tylko dzięki niesamowitemu zespołowi zorganizowanych pomocników – elfom – które są stanie opanować przedświąteczną gorączkę. Dzięki dokładnym szkoleniom pod okiem samego Św. Mikołaja, mają do perfekcji opanowane kwestie produkcyjne, magazynowe, transportowe oraz analityczne. Pomocnicy Św. Mikołaja dbają o to, aby prezenty były zgodne z życzeniami opisanymi w liście do Świętego i żeby trafiły pod choinkę odpowiedniej osoby. Natomiast transportowcy, czyli renifery, z Rudolfem na czele, w pocie czoła przebierają kopytami, aby paczki z upominkami z Fabryki Elfów mogły przemieszczać się pomiędzy Laponią, a domami grzecznych dzieci. 

 

- Zarządzanie tak rozbudowanym łańcuchem dostaw powierzyłem elfom. Jestem pewny, że wszyscy moi pomocnicy, jak co roku, wykonają pracę wzorowo, a każde grzeczne dziecko dostanie swój wymarzony prezent. Staram się nadążać za nowinkami technicznymi i na bieżąco śledzę SantaTube i Elf News Channel, gdzie prezentowane są rozwiązania umożliwiające jeszcze efektywniejsze dostarczanie upominków. Korzystając z okazji chciałbym bardzo podziękować tym, którzy co roku przyczyniają się do przeprowadzenia z sukcesem tej skomplikowanej logistycznie akcji – elfom, reniferom i wszystkim pomocnikom Świętego Mikołaja na świecie – powiedział Święty Mikołaj. 

 - Święta i poprzedzające je dni to szczególny okres. Mikołajowa branża produkcyjna i logistyczna, jak co roku dokłada wszelkich starań, aby dostarczyć prezenty na czas i zgodnie z życzeniami. W raporcie „Jak święty dostarcza prezenty” przybliżamy główne etapy tego procesu, życząc przy okazji wszystkim spokojnych i radosnych świąt! – mówi Ryszard Gwóźdź, Senior Industrial Technical Manager w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield. 

 

jak święty mikołaj dostarcza prezenty

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield