Hale magazynowe FSO otrzymają drugie życie? Trwa ich rewitalizacja

02 października 2017

Hale magazynowe FSO otrzymają drugie życie? Trwa ich rewitalizacja

Spis treści

W starych magazynach warszawskiego FSO trwają prace budowlane - w miejscu dawnych hal powstaną m.in. przestrzenie targowo-eventowe, hotel oraz galeria. Rewitalizacja ma zakończyć się w 2018 roku.

W miejscu hal magazynowych Fabryki Samochodów Osobowych w Warszawie powstanie największa w stolicy hala targowa. Global Expo przy Modlińskiej 4 dysponować będzie powierzchnią 12,5 tys. mkw - parter zajmie hala wystawiennicza na 12 tys. osób, na piętrze zaś oddana zostanie przestrzeń konferencyjna z zapleczem cateringowym. Jak zapowiada Bartosz Sosnowski, wiceprezes zarządu firmy, która zarządzać będzie Centrum Targowo-Kongresowym, magazyny FSO zyskają dzięki temu drugą młodość i zaczną tętnić życiem.

Niezwykle ciekawa jest sama koncepcja architektoniczna. Zgodnie z nią w nowej przestrzeni ma znaleźć się miejsce m.in. dla windy towarowej czy dźwigu, które używane były w przeszłości do transportowania cześci samochodów w magazynach.

- Plany na rewitalizację dawnych terenów FSO istniały od dawna. Nareszcie ten ogromny obszar zostanie poddany przebudowie - inwestorzy tchną nowe życie w przestrzenie przy ul. Modlińskiej 4, a obszar ten będzie teraz służył biznesowi, miejskiej logistyce i innym branżom powiązanym z wystawiennictwem, hotelarstwem oraz turystyką kongresową - komentuje Renata Krzyżanowska, Negocjator w Industrial & Logistcs Agency, Cushman & Wakefield.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Coci E-Motion zwiększa swoje możliwości produkcyjne w Warszawie

Coci E-Motion - polski producent rowerów elektrycznych - w City Logistics Warsaw IV

12 czerwca 2023
Nowy najemca w parku Prologis Park Warsaw Żerań

W nowo wybudowanym budynku parku Prologis na Żeraniu pojawił się nowy najemca. Shim-Pol wynajął ponad 1 000 mkw. powierzchni magazynowej.

28 kwietnia 2022
Worldtech Logistics Poland z nowym magazynem w rejonie Warszawy

Firma Worldtech Logistics Poland sp. z o.o. wynajęła magazyn oraz biuro o powierzchniach równych 2900 mkw., oraz 150 mkw. Przestrzenie wynajęte zostały w budynku należącym do obiektu wchodzącego w skład Centrum logistycznego Panattoni Park Warszawa-Konotopa III. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefild była odpowiedzialna za przeprowadzenie transakcji.

21 lutego 2022
Cushman & Wakefield