Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

12 stycznia 2024

Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Spis treści

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

Magazynowanie energii w magazynie

7R Park Wrocław West II jest w trakcie budowy. Magazyn posiadać będzie bezpośrednie połączenie z autostradą A4 (Węzeł Kąty Wrocławskie). Obecnie prowadzone są prace związane z obudową budynku oraz izolacją dachu, a generalnym wykonawcą jest firma Kajima Poland.

Deweloper zdecydował się zainstalować w budynku magazyn energii, który pozwoli na gromadzenie energii elektrycznej wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne, które zostaną zamontowane na obiekcie. Dodatkowo, taka infrastruktura umożliwi znaczące ograniczenie śladu węglowego.

- To rozwiązanie niespotykane w tego typu obiektach. Pozwoli na zmagazynowanie zielonej energii z systemu PV powstałej w szczycie produkcji. Można ją będzie wykorzystać w momencie niższej produkcji energii ze słońca i jednocześnie wyższym zapotrzebowaniu na prąd w budynku. Magazyn energii ma pojemność 200 kWh - wyjaśnia Piotr Miodek, Head of Construction & Sustainability w 7R, cytowany w komunikacie.

Standardy zrównoważonej energetyki 

Poza systemami grzewczo-wentylacyjnymi, z wysokosprawnymi pompami ciepła oraz wentylacją z odzyskiem ciepła, obiekt zostanie dodatkowo wyposażony w zaawansowany system sterowania BMS, energooszczędne oświetlenie LED oraz instalację fotowoltaiczną pozwalającą na produkcję czystej energii.

Wdrożenie takich rozwiązań umożliwi 7R znaczne obniżenie redukcji operacyjnej emisyjności budynku oraz uzyskanie certyfikatu BREEAM. Planowane zakończenie prac budowlanych 7R Park Wrocław West II przewidziano na drugi kwartał 2024.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Janus Polska - otwarty na biznes!

Firma Janus, działająca na rynku od 2002 roku, dostawca produktów i technologii dla self-storage, uruchomił zakład produkcyjny we Wrocławiu. Decyzja o otwarciu na polskim rynku nowoczesnej fabryki to kamień milowy zarówno dla rozwoju firmy, jak i branży self-storage w Europie.

18 grudnia 2023
Stokrotka wynajmuje w parku magazynowym Prologis

Sieć sklepów Stokrotka wynajęła ponad 6 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w budynku DC4 w centrum dystrybucyjnym Prologis Park Wrocław III. W poszukiwaniu optymalnej lokalizacji i negocjowaniu warunków najmu firmę reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield.

14 grudnia 2023
Cushman & Wakefield