Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

12 stycznia 2024

Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Spis treści

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

Magazynowanie energii w magazynie

7R Park Wrocław West II jest w trakcie budowy. Magazyn posiadać będzie bezpośrednie połączenie z autostradą A4 (Węzeł Kąty Wrocławskie). Obecnie prowadzone są prace związane z obudową budynku oraz izolacją dachu, a generalnym wykonawcą jest firma Kajima Poland.

Deweloper zdecydował się zainstalować w budynku magazyn energii, który pozwoli na gromadzenie energii elektrycznej wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne, które zostaną zamontowane na obiekcie. Dodatkowo, taka infrastruktura umożliwi znaczące ograniczenie śladu węglowego.

- To rozwiązanie niespotykane w tego typu obiektach. Pozwoli na zmagazynowanie zielonej energii z systemu PV powstałej w szczycie produkcji. Można ją będzie wykorzystać w momencie niższej produkcji energii ze słońca i jednocześnie wyższym zapotrzebowaniu na prąd w budynku. Magazyn energii ma pojemność 200 kWh - wyjaśnia Piotr Miodek, Head of Construction & Sustainability w 7R, cytowany w komunikacie.

Standardy zrównoważonej energetyki 

Poza systemami grzewczo-wentylacyjnymi, z wysokosprawnymi pompami ciepła oraz wentylacją z odzyskiem ciepła, obiekt zostanie dodatkowo wyposażony w zaawansowany system sterowania BMS, energooszczędne oświetlenie LED oraz instalację fotowoltaiczną pozwalającą na produkcję czystej energii.

Wdrożenie takich rozwiązań umożliwi 7R znaczne obniżenie redukcji operacyjnej emisyjności budynku oraz uzyskanie certyfikatu BREEAM. Planowane zakończenie prac budowlanych 7R Park Wrocław West II przewidziano na drugi kwartał 2024.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield