Konferencja SPCC i Cushman & Wakefield: jak Polska i sektor e-commerce mogą czerpać z nearshoringu?

10 października 2023

Konferencja SPCC i Cushman & Wakefield: jak Polska i sektor e-commerce mogą czerpać z nearshoringu?

Spis treści

Już 17 października odbędzie się wspólna konferencja Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej i międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield „Nearshoring, Logistics E-commerce: Perspectives for development on the Polish market”. Na wydarzenie złożą się dwa panele dyskusyjne, podczas których eksperci będą rozmawiać o możliwościach rozwoju polskiego rynku powierzchni magazynowo-logistycznych w kontekście rosnącej popularności nearshoringu oraz szansach i wyzwaniach, jakie stoją przed rodzimym sektorem e-commerce.

Nowe wyzwania i możliwości

„Pandemia i wojna na Ukrainie wzmocniła znaczenie takich pojęć, jak nearshoring, reshoring i friendshoring, które w praktyce oznaczają możliwość sprawniejszego zarządzania międzynarodowymi łańcuchami dostaw. Bez wątpienia Polska może być głównym beneficjentem tych trendów. Jesteśmy trzecim największym rynkiem pod względem wolumenu powierzchni magazynowej w UE (wyprzedzają nas tylko Niemcy i Francja)  i ważnym europejskim hubem e-commerce, w którym aż 1/3 powierzchni magazynowej (ponad 10 milionów mkw. przeznaczona jest do obsługi elektronicznego kanału sprzedaży). Podczas wspólnej konferencji Cushman & Wakefield i Skandynawsko-Polskiej Izby Gospodarczej będziemy rozmawiać, jak w pełni wykorzystać potencjał płynący z globalnych trendów kształtujących handel, preferencje konsumenckie i co za tym idzie - biznes logistyczny ” – mówi Damian Kołata, Dyrektor Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektor E-Commerce w regionie CEE w Cushman & Wakefield.

Analiza sektora logistycznego

Na wydarzenie złożą się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich będzie poświęcony perspektywom sektora logistycznego i trendowi nerashoringu w Polsce. Dyskusję będzie moderował Michał Gosek, Partner Associate,Tax Department, Deloitte, a jego gośćmi będą Piotr Bujak, główny ekonomista PKO Banku Polskiego, Marcin Krakowiak, Partner, Partner, Szef praktyki Infrastruktura i Energetyka , Kancelaria Domański Zakrzewski Palinka (DZP) i Przemysław Komar, dyrektor produktu frachtu morskiego – CEE, , Rohlig SUUS Logistics.

Trendy w sektorze e-commerce

Druga dyskusja podczas konferencji SPCC będzie toczyć się wokół trendów, perspektyw rozwoju i wyzwań w sektorze e-commerce. Na ten temat Damian Kołata z Cushman & Wakefield będzie rozmawiał z Aleksandrą Kucharek, Development Director, Panattoni Development Europe, Sebastianem Kaczmarskim, Central Fulfilment Operations Manager PL i Deputy Customer Fulfilment Manager PL, IKEA oraz Zbigniewem Gawędą, Senior Manager Business Development eCom&Fashion, DSV Solutions Poland.

Możliwość poznania szans oraz wyzwań w sektorze magazynowo-logistycznym oraz rynku e-commerce

Wydarzenie dobędzie się 17 października, o godz. 9.30 w warszawskim biurze Cushman & Wakefield (The Warsaw HUB, Rondo Daszyńskiego 2b). 

„Dzięki zaproszeniu do dyskusji tak doświadczonych ekspertów rynkowych będziemy mieć szansę na dogłębne przeanalizowanie szans, a także ewentualnych wyzwań, które mogą stanąć na drodze dalszego rozwoju sektora magazynowo-logistycznego oraz rynku e-commerce w Polsce. Biznes funkcjonuje obecnie w bardzo dynamicznie zmieniającym się ekosystemie gospodarczym, dlatego musimy jako rynek stawiać na bliską współpracę i opracowywanie strategii, które przełożą się na dalszy wzrost atrakcyjności inwestycyjnej naszego kraju” – komentuje Agnieszka Zielińska, dyrektor zarządzająca Skandynawsko-Polską Izbą Gospodarczą.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield