Inwestycja Hillwood & LCube Wrocław East: Nowe horyzonty logistyki na dolnym śląsku

04 października 2023

Inwestycja Hillwood & LCube Wrocław East: Nowe horyzonty logistyki na dolnym śląsku

Spis treści

Wrocławskie przedmieścia to teren, na którym Hillwood Polska i LCube podjęły strategiczną współpracę, podpisując niedawno umowę dotyczącą projektu logistycznego. Obiekt Hillwood & LCube Wrocław East oferuje ponad 60 000 mkw. powierzchni magazynowej klasy A.

Wspólna misja rozwoju

Hillwood, jako deweloper i inwestor w sektorze nieruchomości, dostarczył na całym świecie ponad 26 400 000 mkw. powierzchni magazynowej. W Polsce, gdzie działa od 2014 roku, firma specjalizuje się w budowie nowoczesnych centrów logistycznych i przemysłowych. Hillwood oferuje również rozwiązania typu BTS (Build to Suit), dostosowane do indywidualnych potrzeb najemców.

Druga współpracująca firma, LCube to firma deweloperska, która rozwija się na rynku magazynowym. Jej strategia zakłada budowę zróżnicowanego portfolio, obejmującego mniejsze obiekty o powierzchni około 10 000 mkw., średnie magazyny o powierzchni 50 000 mkw., a także duże centra logistyczne o powierzchni przekraczającej 100 000 mkw.

Wspólny projekt Hillwood i LCube to rezultat synergii obu firm, które łączą swoje siły zarówno w zakresie rozwoju obiektów, jak i komercjalizacji.

Największa inwestycja LCube na polskim rynku

Nowy projekt to dla LCube największa inwestycja w Polsce, która obiecuje przynieść owocne efekty w przyszłości.

„Dla LCube, liczący ponad 60 000 mkw. obiekt, to dotychczas największa z realizowanych inwestycji w Polsce. Możliwość współpracy z bardzo wymagającym inwestorem, jakim jest Hillwood Polska i pozyskanie silnego partnera powinno zaowocować w przyszłości kolejnymi inwestycjami. Obecnie przygotowujmy się już do rozpoczęcia prac budowlanych, podpisaliśmy umowę z generalnym wykonawcą firmą Rex-Bud i spodziewamy się, że Hillwood & LCube Wrocław East zostanie przekazany najemcom już w lipcu przyszłego roku” – mówi Michał Stachura, członek zarządu LCube.

Strategiczna lokalizacja dla rozwoju logistyki i produkcji

Dolny Śląsk stanowi kluczowy obszar na mapie logistycznej Polski. To miejsce, które sprzyja rozwojowi firm z sektora e-commerce, logistyki i lekkiej produkcji, obsługujących różnorodne rynki, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe.

Nowy park przemysłowo-magazynowy Hillwood & LCube Wrocław East będzie doskonale skomunikowany z lokalną i krajową siecią dróg. Jego atutem będzie bliskość Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, która została oddana do użytku w grudniu ubiegłego roku. Dzięki temu inwestycja zapewni szybki dostęp do dróg ekspresowych S8 i A8, prowadzących zarówno do Warszawy, jak i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Dodatkowo, Dobrzykowice, miejsce położenia projektu, są doskonale skomunikowane kolejowo z Wrocławiem.

Pierwszy najemca nowego parku Hillwood & LCube Wrocław East

Pierwszym najemcą tego nowego parku jest międzynarodowa firma logistyczna, która zajmie 22 869 mkw. przestrzeni magazynowej oraz 285 mkw. biurowo-socjalnej, co stanowi około 40% całości projektu. Pozostała część inwestycji będzie realizowana w formie spekulacyjnej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield