Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

08 września 2023

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym
Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

Miejsce przyszłości dla logistyki i zrównoważonego rozwoju

Segro Park Wrocław, Bierutowska to rozwijający się park logistyczny, zlokalizowany w północno-wschodniej części Wrocławia, zaledwie 12 km od centrum miasta. Jednym z kluczowych atutów tej lokalizacji jest jej połączenie z trasą wylotową w kierunku Warszawy oraz bliskość obwodnicy Wrocławia. Dostęp do parku jest ułatwiony także dzięki połączeniom komunikacyjnym oferowanym przez wrocławską komunikację miejską. Park logistyczny Segro wyróżnia się nie tylko standardem powierzchni, ale także pełnym zaangażowaniem w program Odpowiedzialne SEGRO, który to określa standardy działania SEGRO na rynku magazynowym, zakładając priorytetowe podejście do zrównoważonego rozwoju.

Gilog w Segro Park Wrocław, Bierutowska - 10 000 mkw. logistyki i e-commerce na wyciągnięcie ręki

Gilog, spółka logistyczna należąca do grupy Pfenning, zajmie część tego parku o łącznej powierzchni wynoszącej 10 000 mkw. W tym magazynie Gilog będzie świadczyć kompleksowe usługi z zakresu logistyki magazynowej i obsługi e-commerce, w tym również pakowanie i kompletację zamówień.

Zaufanie i sukces

Frank Oelschläger, Partner Zarządzający i Założyciel GILOG GmbH, wyraził swoje zadowolenie z rozszerzenia działalności firmy poza granicami Niemiec i podkreślił, że to zaufanie ze strony Segro jest potwierdzeniem wysokiej jakości i efektywności świadczonych przez nich usług.

Cieszymy się, że możemy rozwijać się poza granicami Niemiec z naszym partnerem biznesowym. Obdarzenie nas zaufaniem jako usługodawcy jest dowodem jakości i wydajności naszych usług - mówi Frank Oelschläger, Partner Zarządzający i Założyciel GILOG GmbH.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
VMA Polska renegocjowało umowę najmu magazynu i biura we Wrocławiu

VMA Polska sp. z o.o., przedsiębiorstwo dostarczające rozwiązania automatyzacji dla przemysłu, w ramach renegocjacji pozyskało magazyn i biuro o łącznej powierzchni prawie 3800 mkw. w obiekcie Wrocław-Bielany Logistic Centre.

06 maja 2022
Cushman & Wakefield