Nrep nabył 80% udziałów polskiego dewelopera - 7R SA

10 sierpnia 2023

Nrep nabył 80% udziałów polskiego dewelopera - 7R SA

Spis treści

Inwestor nieruchomości Nrep ogłosił nabycie 80% akcji firmy 7R. Ta transakcja o wartości około 200 milionów euro otwiera drzwi Nrep na polskim rynku logistycznym.

Efektywna Synergia 7R z Nrep

7R, jako gracz w branży nieruchomości logistycznych w Polsce, doskonale wpisuje się w wartości i ideę zrównoważonego rozwoju oraz wizje Nrep. To przejęcie nie tylko poszerza portfolio Nrep w obszarze logistyki, ale także umacnia istniejącą północnoeuropejską gałąź logistyczną Logicenters. Ta strategiczna kooperacja przynosi łączne portfolio logistyczne o powierzchni przekraczającej 4,2 miliona metrów kwadratowych, obejmujące różnorodne aktywa i projekty.

Wspólna Wizja Rozwoju

Platforma 7R pozostaje pod dotychczasową marką, a partnerzy dążą do przyspieszenia rozwoju firmy. Głównym celem jest wzmocnienie pozycji 7R na rynku. Partnerzy zobowiązują się do przyspieszenia wzrostu firmy, wykorzystując już istniejące fundamenty sukcesu. 

Doświadczenie 7R obejmuje 36 zrealizowanych projektów o łącznej powierzchni 1,8 miliona metrów kwadratowych oraz plany przyszłych projektów o łącznej powierzchni przekraczającej 2,3 miliona metrów kwadratowych.

Firma obsługuje różnorodne grupy klientów, w tym operatorów logistycznych, e-commerce, producentów farmaceutycznych i branżę motoryzacyjną, dostarczając rozwiązania dla różnych sektorów. 7R oferuje różnorodne przestrzenie, od dużych obiektów po magazyny dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów.

Pozyskanie Nrep, jako akcjonariusza strategicznego to niezwykle ważny krok w rozwoju 7R. Ta nowa inwestycja kapitałowa w 7R pozwoli firmie na dalszy zrównoważony wzrost, rozwój na nowych rynkach i skupienie się na długoterminowych relacjach z najemcami, co jest korzystne dla wszystkich naszych linii biznesowych – powiedział Tomasz Lubowiecki, Założyciel i Prezes Zarządu 7R.

Wsparcie eksperckich firm doradczych

W transakcji 7R otrzymało wsparcie od firm doradczych Cushman & Wakefield, KKW Legal, Rymarz Zdort Maruta i Crido, co dowodzi starannej organizacji tego partnerskiego przedsięwzięcia.

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield