NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

08 sierpnia 2023

NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu
Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

Strategiczny rozwój NEFAB Packaging Poland

Ta decyzja przynosi firmie strategiczny skok w regionie pomorskim, gdzie NEFAB zwiększa swoją skalę magazynową dwukrotnie, jednocześnie rozwijając produkcję na północy Polski. 

NEFAB Packaging Poland planuje rozwijać coraz bardziej zaawansowane rozwiązania w dziedzinie opakowań i logistyki, koncentrując się na sektorach telekomunikacyjnym, energetycznym, motoryzacyjnym, datacom, healthcare oraz technologii baterii litowo-jonowych.

Lokalizacja blisko rynków zbytu

Stworzenie linii produkcyjnych w sąsiedztwie docelowych rynków to strategia obserwowana od długiego czasu. Decyzja o wyborze lokalizacji była podyktowana dogodnym usytuowaniem w pobliżu kluczowego klienta, Northvolt, oraz zapewnieniem sprawnego procesu logistycznego. 

NEFAB Packaging Poland wybrał lokalizację CTPark Gdańsk Port, która zapewnia dostęp do różnych środków transportu – morskiego, lotniczego, drogowego i kolejowego, co ułatwi logistykę firmy oraz dystrybucję towarów. 

Uruchamianie linii produkcyjnych w pobliżu rynków zbytu to trend, który obserwujemy od miesięcy i na który odpowiadamy, budując w Polsce obiekty spekulacyjne. Dostarczamy infrastrukturę dostosowaną do zmieniających się potrzeb rynkowych, otoczenia gospodarczego i dostępną dla najemców od zaraz. To nasz wkład w rozwój krajowego przemysłu i gospodarkę, która coraz mocniej uniezależnia się od produkcji i dostaw z innych państw, stając się konkurencją dla światowych potęg w zakresie eksportu. Sukces komercjalizacyjny naszego debiutanckiego parku biznesowego na Pomorzu to kolejne potwierdzenie słuszności przyjętej strategii inwestycyjnej. Gratulujemy NEFAB Packaging Poland tak dynamicznego rozwoju i startu pierwszego zakładu produkcyjnego w Gdańsku mówi Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Nowa produkcja i innowacyjne technologie

Nowa produkcja w CTP Gdańsk Port to wyzwanie, które obejmuje montaż specjalistycznych maszyn potrzebnych do wprowadzenia nowych rozwiązań opakowaniowych i serwisowych, spełniających rosnące wymagania klientów i cele środowiskowe.

Nowoczesne urządzenia i technologie zainstalowane w CTP Gdańsk Port pozwolą firmie utrzymać wysoki standard czystości zarówno w opakowaniach, jak i produktach. 

 

Szukasz powierzchni magazynowej w Trójmieście? Zajrzyj do naszego portfolio!

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

7R nawiązuje współpracę z Rebel

7R, podjął współpracę z Rebel, sklepem z artykułami dla hobbystów gier planszowych. W ramach tej współpracy, obie firmy przejmą obiekt magazynowy o nazwie 7R City Park Gdańsk Airport I.

18 lipca 2023
Frisco.pl najemcą 7R City Flex Gdańsk II

Sklep Frisco.pl wynajął magazyn w Kowalach. Zajął 3 500 mkw. w ramach 7R City Flex Gdańsk II.

11 kwietnia 2022
Operacje e-commerce LPP z magazynu Panattoni Park Tricity South II

LPP, największa firma odzieżowa w regionie CEE, wynajęła 64 000 mkw. w ramach trójmiejskiego parku Panattoni. Operacje na powierzchni rozpoczną się w kwietniu 2022 r.

13 października 2021
Cushman & Wakefield