NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

08 sierpnia 2023

NEFAB Packaging Poland rozpoczyna ekspansję na Pomorzu

Spis treści

Zaczyna się nowy rozdział dla NEFAB Packaging Poland, dostawcy kompleksowych rozwiązań logistycznych i opakowaniowych, który właśnie zakończył procedurę wynajmu blisko 11 000 mkw. powierzchni przemysłowo-magazynowej w CTPark Gdańsk Port.

Strategiczny rozwój NEFAB Packaging Poland

Ta decyzja przynosi firmie strategiczny skok w regionie pomorskim, gdzie NEFAB zwiększa swoją skalę magazynową dwukrotnie, jednocześnie rozwijając produkcję na północy Polski. 

NEFAB Packaging Poland planuje rozwijać coraz bardziej zaawansowane rozwiązania w dziedzinie opakowań i logistyki, koncentrując się na sektorach telekomunikacyjnym, energetycznym, motoryzacyjnym, datacom, healthcare oraz technologii baterii litowo-jonowych.

Lokalizacja blisko rynków zbytu

Stworzenie linii produkcyjnych w sąsiedztwie docelowych rynków to strategia obserwowana od długiego czasu. Decyzja o wyborze lokalizacji była podyktowana dogodnym usytuowaniem w pobliżu kluczowego klienta, Northvolt, oraz zapewnieniem sprawnego procesu logistycznego. 

NEFAB Packaging Poland wybrał lokalizację CTPark Gdańsk Port, która zapewnia dostęp do różnych środków transportu – morskiego, lotniczego, drogowego i kolejowego, co ułatwi logistykę firmy oraz dystrybucję towarów. 

Uruchamianie linii produkcyjnych w pobliżu rynków zbytu to trend, który obserwujemy od miesięcy i na który odpowiadamy, budując w Polsce obiekty spekulacyjne. Dostarczamy infrastrukturę dostosowaną do zmieniających się potrzeb rynkowych, otoczenia gospodarczego i dostępną dla najemców od zaraz. To nasz wkład w rozwój krajowego przemysłu i gospodarkę, która coraz mocniej uniezależnia się od produkcji i dostaw z innych państw, stając się konkurencją dla światowych potęg w zakresie eksportu. Sukces komercjalizacyjny naszego debiutanckiego parku biznesowego na Pomorzu to kolejne potwierdzenie słuszności przyjętej strategii inwestycyjnej. Gratulujemy NEFAB Packaging Poland tak dynamicznego rozwoju i startu pierwszego zakładu produkcyjnego w Gdańsku mówi Bogi Gabrovic, Deputy Country Head w CTP Poland.

Nowa produkcja i innowacyjne technologie

Nowa produkcja w CTP Gdańsk Port to wyzwanie, które obejmuje montaż specjalistycznych maszyn potrzebnych do wprowadzenia nowych rozwiązań opakowaniowych i serwisowych, spełniających rosnące wymagania klientów i cele środowiskowe.

Nowoczesne urządzenia i technologie zainstalowane w CTP Gdańsk Port pozwolą firmie utrzymać wysoki standard czystości zarówno w opakowaniach, jak i produktach. 

 

Szukasz powierzchni magazynowej w Trójmieście? Zajrzyj do naszego portfolio!

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Amerykański producent hełmów bojowych z przestrzenią w 7R City Park Gdańsk Airport I

Firma Galvion, specjalizująca się w zaawansowanych systemach wyposażenia taktycznego, wynajęła powierzchnię o wielkości około 3,6 tys. mkw. w 7R City Park Gdańsk Airport I. W tym miejscu zostanie zlokalizowana nie tylko hala do produkcji i montażu hełmów bojowych, lecz także zaplecze zajmujące się obsługą, wsparciem, modernizacją oraz szkoleniami.

19 marca 2024
Panattoni Park Tricity East V: Inwestycja w Regionie Portu Gdańskiego

Panattoni rozwija Panattoni Park Tricity East V o powierzchni 50 000 mkw. w regionie Pomorza z pomocą finansowania w wysokości 32 mln euro od mBanku, umożliwiając firmie Regesta otwarcie największego centrum logistycznego w Polsce.

19 października 2023
7R nawiązuje współpracę z Rebel

7R, podjął współpracę z Rebel, sklepem z artykułami dla hobbystów gier planszowych. W ramach tej współpracy, obie firmy przejmą obiekt magazynowy o nazwie 7R City Park Gdańsk Airport I.

18 lipca 2023
Cushman & Wakefield